کد خبر : 10676
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۳
-

مجلس دوازدهم رسما آغاز به کار کرد؛

سخنی با نمایندگان استان بوشهر

سخنی با نمایندگان استان بوشهر
بوشهرنیوز: دخالت در انتصابات و درگیری و تنش با مدیران استانی و تضعیف مدیر ارشد استان به بهانه های مختلف از دیگر معضلاتی بود که برخی نمایندگان در سال های گذشته بر آن اصرار داشته و همین موضوع توانِ مدیریتی استان بوشهر را به فرسایش برد.؛

بوشهرنیوز- مجلس دوازدهم از هفته گذشته رسما فعالیت خود را آغاز کرده و به زودی اعتبارنامه های نمایندگان نیز در شعبه های مختلف مجلس بررسی و صادر خواهد شد.

 

استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی چهار نماینده دارد و به همین دلیل برخی اعتقاد دارند نمایندگان بوشهر در مناسبات کلان در مقابل استان هایی که از تعداد نمایندگان بیشتری برخوردار هستند، نمی توانند آنطور که باید، قوی عمل کنند.

 

اگرچه موافقین این نظریه بر عقیده خود پافشاری کرده و آن را یکی از دلایل عقب ماندگی استان بوشهر در مقابل استان هایی می دانند که از تعدد نمایندگان بیشتری در مجلس برخوردار هستند اما نباید از نظر دور داشت که موفقیت نمایندگان یک استان در مجلس شورای اسلامی نه بر اساس تعداد آن ها بلکه به دلیل قدرت چانه زنی یک یکِ آنان با دیگر نماینده ها و حتی سایر مسئولین بلندپایه کشور بستگی دارد.

 

به بیان دیگر قدرت نمایندگان استان های مختلف در مجلس شورای اسلامی به چانه زنی، رایزنی و همراه ساختنِ سایر نماینده ها با خود در تصویبِ طرح ها، لایحه ها و حتی امتیازاتِ منطقه ای بستگی داشته و این نقاط قوت می تواند کمبود تعداد نمایندگان را جبران کند.

 

بنابراین اولین فاکتور برای چهار نماینده استان بوشهر باید افزایش قدرت چانه زنی و ایجاد ارتباط قوی با دیگر نمایندگان به ویژه نمایندگانی که قرابت های فرهنگی یا منطقه ای با استان دارند جهت حمایت و همراه ساختنِ آنان به نفعِ استان بوشهر باشد.

 

موضوع دوم اتحاد و همدلی نمایندگان استان بوشهر بوده که به نظر می رسد در سال های گذشته کمتر مورد توجه نمایندگان مردم در مجلس قرار گرفته است.

 

عدم همراهی نمایندگان استان در برخی کمیسیون ها و گاها تک روی ها موجب شد تا طی سال های گذشته استان بوشهر از این حیث ضربات متعددی متحمل شود.

 

دخالت در انتصابات و درگیری و تنش با مدیران استانی و تضعیف مدیر ارشد استان به بهانه های مختلف از دیگر معضلاتی بود که برخی نمایندگان در سال های گذشته بر آن اصرار داشته و همین موضوع توانِ مدیریتی استان بوشهر را به فرسایش برد.

 

اگرچه نمایندگان مجلس از بعد نظارت می بایست ناظر بر رفتارهای مدیران استان بوده و کم و کاستی ها و ضعف ها را تذکر داده و از حقوق مردم کوتاه نیایند اما فشار بر مدیر ارشد استان برای به کار گماردن نزدیکان و حلقه های اولِ خود در پست ها و مناصب استانی نه تنها با وظیفه نمایندگی منافات دارد بلکه موجب تضعیف جایگاه نماینده، تنش های بیهوده و در نتیجه زیانِ استان و مردم خواهد شد.

 

به هر حال، مجلس دوازدهم در حالی فعالیت خود را آغاز کرده است که در دو حوزه استان بوشهر شاهد تغییر نمایندگان مردم هستیم.

 

تغییراتی که مردم انتظار دارند موجبِ گشایش کارهای عقب مانده استان شود وگرنه اگر قرار است دوباره در بر همان پاشنه بچرخد، با تغییر نفرات هم استان بوشهر راه به جایی نخواهد برد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

ایران و جهان