کد خبر : 1587
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
-

قانون «از کجا آورده‌ای» الگویی شایسته برای جلوگیری از تخلفات دیگر

قانون «از کجا آورده‌ای» الگویی شایسته برای جلوگیری از تخلفات دیگر

امید نقطه عطفی در وجود هر انسان و به تبع آن در یک جامعه منظم است که از آن به عنوان مسیری برای رسیدن به سعادت و تحول در امور فردی و اجتماعی یاد می‌شود. به گزارش بوشهرنیوز، اگر این واژه از دایره لغات یک فرد و یا یک جامعه رخ ببندد، قطعا آن فرد و

امید نقطه عطفی در وجود هر انسان و به تبع آن در یک جامعه منظم است که از آن به عنوان مسیری برای رسیدن به سعادت و تحول در امور فردی و اجتماعی یاد می‌شود.

به گزارش بوشهرنیوز، اگر این واژه از دایره لغات یک فرد و یا یک جامعه رخ ببندد، قطعا آن فرد و جامعه به مرز نابودی کشیده می‌شود و بر همین اساس است که خداوند متعال در آیات متعدد و منجیان بشریت در روایات‌های متواتر امید را برای بشریت مهم می‌دانند.

مردم ایران اسلامی که با همین واژه و با اتکال به خداوند متعال و رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) پای زورگویان و مستکبران جهان را از این ملت بیرون کردند و انقلابی سالم با عطر اسلام نبوی را بر روی کار آوردند، در هر کجا که به ظاهر با بن‌بست و انبوه مشکلات مواجه شدند، با قدرت امید، آن مشکلات دست و پا گیر را به زانو درآوردند.

اگرچه در طول انقلاب اسلامی برخی از مسؤولان فاصله گرفته از خط اصیل امام و رهبری و برخی از مسؤولان غرب‌زده و دلبسته به شیطان بزرگ همواره با اعمال و اظهارات و تصمیمات غلط خود ناامیدی را در دل مردم تزریق کردند اما ملت ما به تبع از امام راحل و امام حاضر خود دست خدا را بر سر خود می‌دیدند.

 

مدتی قبل با انتصاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه قاطبه ملت که با روحیه و منش وی آشنا بودند، خوشحال شدند و اندکی نگذشت که با ابلاغ قانون رسیدگی به اموال مسؤولان(از کجا آورده‌ای) از سوی رئیس مردمی قوه‌قضائیه خوشحالی آن ها دو چندان شد.

چرا که این قانون می‌تواند به دست آوردن عدالت اجتماعی را که با تصمیمات غلط برخی از مسؤولان به آرزو و رویا تبدیل شده بود را پس از مدت‌ها به ارمغان آورد، همچنین تا حدودی مانع اشرافیگری، ویژه خواری و استفاده از مناصب و مقامات شود.

این خبر نشاط و امید را در دل مردم انقلاب اسلامی، مستضعفان، نخبگان و جوانان و آینده‌سازان به وجود آورد، اما زمانی نشاط حقیقی لمس خواهد شد که این قانون همانند برخی از قانون‌های گذشته به دست فراموشی سپرده نشود و حالت تشریفاتی به خود نگیرد، بلکه در اسرع وقت و با قاطعیت اجرا شود.

این قانون شایسته و در تراز انقلاب اسلامی می‌تواند برای دیگر حوزه‌ها نیز الگو شود، اگر این قانون فساد اقتصادی و مالی را ریشه‌کن می‌کند، باید مسؤولان کشوری به دنبال قوانینی باشند که فساد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و اعتقادی را نیز ریشه‌کن کند.

«فرهنگ آن چیزی است که جان خود را فدای آن می‌کنم» این تعبیر رهبری از فرهنگ مسیر را برای همه روشن می‌کند، چرا که اگر مسؤولان از لحاظ فرهنگ و ایمان و اعتقاد سالم بار بیاید و در مناصب مختلف آماده به خدمت می‌شود، هیچگاه به فساد اقتصادی کشیده نخواهد شد، چرا که تقوا به منزله ترمزی است که شیطان و شیطان‌صفتان را در بزنگاه‌ها متوقف می‌کند.

در پایان یادداشت به دو مسئله مهم که یکی ویژه مسؤولان و دومی ویژه مردم است، اشاره خواهد شد.

یک: مسؤولان و به ویژه قانونگذاران باید در مجلس که به تعبیر امام راحل در رأس امور است، قوانین و آئین‌نامه‌هایی را ترتیب دهند که راه به انحراف کشیدن مسؤولان به فسادهای مختلف بسته شده و افرادی که احتمال به فساد کشیدنشان وجود دارد، پیش از آن که ملت را به فساد و تباهی بکشانند، از صحنه و گردونه خارج شوند چرا که فساد زیبنده این نظام نیست.

دوم: مردم نیز باید بدانند هر رای آنها در خرد و کلان جامعه تأثیرگذاری بسزایی خواهد داشت و گاهی اوقات بی اخلاقی و فسادهای مختلف صورت گرفته از سوی مسؤولان حاصل انتخاب خود ماست.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 8 در انتظار بررسی : 8 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

جهان و ایران