کد خبر : 216
تاریخ انتشار : پنجشنبه 12 مهر 1397 - 12:20
-

امروز فرمودند ؛

نکات مهم رهبر انقلاب در همایش بزرگ بسیجیان

نکات مهم رهبر انقلاب در همایش بزرگ بسیجیان

بوشهرنیوز: همایش ده‌ها هزار‌نفری بسیجیان استان تهران دقایقی پیش با حضور رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی آغاز شد. شرکت‌کنندگان این همایش، گروه‌های جهادی بسیجی‌ای هستند که شهریور‌ماه امسال در رزمایش خدمت بسیجیان شرکت کرده و به ارائه خدمات مختلف به اقشار محروم در عرصه‌های عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی پرداخته بودند.   رهبر انقلاب

بوشهرنیوز: همایش ده‌ها هزار‌نفری بسیجیان استان تهران دقایقی پیش با حضور رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی آغاز شد.
شرکت‌کنندگان این همایش، گروه‌های جهادی بسیجی‌ای هستند که شهریور‌ماه امسال در رزمایش خدمت بسیجیان شرکت کرده و به ارائه خدمات مختلف به اقشار محروم در عرصه‌های عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی پرداخته بودند.
  رهبر انقلاب اسلامی هم اکنون در ورزشگاه یکصدهزارنفری آزادی:
ملت ایران و عراق و دیگر کشورها، خود را آماده میکنند: حماسه‌ی اربعین در پیش است…
 ایام بسیار مهم بعداز عاشورا است؛ در واقع ایام حماسه زینبی است.
 در چنین روزهایی مسیر کربلا و کوفه و شام و بعداز آن مدینه، مسیر حرکت نورانی پرشکوه حماسی زینب کبری و حضرت امام سجاد و بقیه‌ی اسرای عاشورا است. اینها که توانستند با این حرکت خود ماجرای عاشورا را ابدیت ببخشند، آن را دائمی و زوال ناپذیر کنند.

Video Player

حماسه اربعین.mp4 | دانلود فیلم 

 ما هم امروز در چنین روزهایی احساس ارتباط قلبی بیشتری با آن شهیدان عظیم‌الشأن میکنیم.
 اربعین هم در پیش است. ملت ما و ملت عراق و مردمان زیادی از ملتهای دیگر در تدارک حماسه‌ی بزرگ اربعین هستند.
 حماسه‌ی اربعین یک پدیده‌ی فوق العاده‌ای است که به لطف و فضل الهی در هنگامی که دنیای اسلام نهایت نیاز را به اینچنین حماسه‌ای دارد، به وجود آمده است.
 یاد سرور شهیدان را در دلهای خودمان در ذهن خودمان مغتنم میشماریم و عرض میکنیم:
ای صبا ای پیک دور افتادگان
اشک ما بر خاک پاک او رسان…
جلسه بزرگ امروز در موقعیت بسیار حساسی تشکیل شده است
 این اجتماع عظیم امروز و این جمعیت جوان و پرشور و بسیجی، یادآور اجتماع در همین عرصه و ورزشگاه در دهه ۶۰ است که آن جوانها رفتند و به پیروزی رسیدند و ان‌شاءالله شما هم در عرصه‌هایی که در پیش رو دارید به پیروزی کامل خواهید رسید.
 این جلسه بزرگ در موقعیت بسیار حساسی تشکیل شده است. موقعیت کشور، موقعیت منطقه و جهان، موقعیتهای حساسی است؛ بخصوص برای ما ملت ایران. حساسیت از این جهت که از یک طرف عربده‌کشی‌های سران استکبار و سیاست‌های آمریکای جهان‌خوار و از یک طرف قدرت‌نمایی جوان‌های مؤمن و پیروزی‌های پیاپی در میدان‌های مختلف و از یک طرف مشکلات اقتصادی کشور و تنگی معیشت بخش بزرگی از مردم ضعیف کشور و از طرفی حساس شدن و به تکاپو افتادن نخبگان کشور که این وضعیت آنها را حساس کرده و به تکاپو و تلاش فکری و عملی وادار کرده است.
 کشور بخاطر وجود مشکل از خمودگی و بی عملی درآمده است و خیلی‌ها که فقط تماشاگر بودند امروز احساس وظیفه میکنند و سرگرم تلاش می‌شوند.
جمهوری اسلامی، ایران را از زیر سلطه آمریکا و انگلیس بیرون کشید.
 عظمت ایران یک امر تاریخی است. جمهوری اسلامی مانع از تجزیه کشور شده است. جمهوری اسلامی توانسته یک تنه مقابل جبهه استکبار بایستد.
 دلیل شکست ناپذیری ملت ایران را می شود در پیروزی ملت ایران در انقلاب بزرگ اسلالمی، دفاع مقدس و ایستادگی ملت ایران مقابل ۴۰ سال دشمنان دانست.

 

هم به شجاعت احتیاج داریم، هم تدبیر. شکست ناپذیری ملت ایران به برکت “اسلام” است
 ملت بزرگ ایران! در صحنه نبرد سیاسی و اقتصادی، عینا مانند نبرد نظامی اگر جبهه پیروز مغرور شود، راه او به پیروزی بسته خواهد شد.
 نداشتن نقشه و ابتکار موجب عقب ماندن مقابل دشمن می شود. اگر دچار بی ابتکاری شویم ناکام باقی خواهیم ماند
 هم به شجاعت احتیاج داریم، هم تدبیر.  پیرهای مجرب اگر خسته و از کارافتاده نباشند می توانند راهنمایی کند اما موتور محرک شما جوان ها هستید.
برای اقتدار جمهوری اسلامی همین بس که کشور ایران را از زیر سلطه انگلیس و آمریکا بیرون کشید
 جان کلام من در صحبت امروز عبارت است از: اول عظمت ایران، دوم اقتدار جمهوری اسلامی و سوم شکست ناپذیری ملت ایران.
اینها رجزخوانی نیست. اینها شعار محض نیست. سخن توخالی مثل بعضی از شعارها و حرفهایی که بعضی دیگر می‌زنند، نیست. اینها واقعیاتی است که دشمنان ملت ایران آرزو می‌کنند که ما اینها را ندانیم یا از آنها غفلت کنیم و گمان دیگری در مورد خودمان و کشورمان ببریم ولی واضح‌تر از این است که کسی بتواند آنها را انکار بکند.

Video Player

جان کلام من…mp4 | دانلود فیلم 

️ گفتیم عظمت ایران؛ نه فقط در زمان حال، عظمت ایران یک امر تاریخی است در طول زمان. کشور عزیز ما توانسته است در عرصه علم، در عرصه فلسفه، در عرصه سیاست، در عرصه هنر، در عرصه پرچمداری علوم انسانی توانسته است در میان ملت‌های مسلمان و در برهه‌ای از زمان در میان همه ملت‌های جهان سرافراز بایستد و این مربوط به زمان ما و دوران تاریخی است به استثنای ۲۰۰ سال قبل از انقلاب، در دوران قاجار و پهلوی که در این دوران عظمت ایران پایمال شد.
در مورد اقتدار جمهوری اسلامی همین بس که کشور ایران را از زیر سلطه انگلیس و آمریکا بیرون کشید؛ سلطه‌ای که از اول قرن نوزدهم میلادی شروع شده بود و در همه امور کشور بیگانگان بی‌رحم و متکبر مسلط بودند. در اقتدار جمهوری اسلامی همین بس که توانست کشور را از زیر این سلطه ظالمانه نجات بدهد. برای اولین بار در این قرن اخیر در یک جنگی، جمهوری اسلامی توانسته مانع از تجزیه کشور بشود. برای اولین بار ملت ایران در جنگ تحمیلی ۸ ساله توانست جبهه وسیع دشمن را ناکام کند و تمامیت ارضی کشور را حفظ کند.
 گفتیم شکست ناپذیری ملت ایران که البته این به برکت اسلام است. این شکست ناپذیری را می‌شود در پیروزی ملت ایران در انقلاب بزرگ اسلامی، پیروزی ملت در دفاع مقدس و ایستادگی در طول ۴۰ سال توطئه دشمنان مشاهده کرد.
 آمریکا در بسیاری از نقاط عالم شکست خورده است و امروز شکستهای دیگری در انتظار آمریکا است.  برخی نق زن ها میگویند از آمریکا بدگویی نکنید. آن ها از قدرت اسلامی و انقلابی میترسند لذا سعی میکنند عناصر قدرت را مخدوش کنند و از بین ببرند.
 عناصر قدرت ما ثبات اجتماعی و وحدت ملی و پیابندی به اصول انقلاب است. این که ما فهم درستی از کشور داشته باشیم به ضرر دسمنان است و با این امر سعی میکنند با تصویر درست ایران مقابله میکنند. در مقابله جهانی حرف اول را قدرت نرم افزاری می زند.  قدرت نرم افزاری یعنی منطق، استدلال و حرف نو به میان آوردن است. در قدرت نرم افزاری، آمریکا به شدت ضعیف است آمریکا در بسیاری از نقاط عالم شکست خورده است و امروز شکستهای دیگری در انتظار آمریکا است.
 بعضی‌ها وانمود می‌کنند جوان‌ها مشکل کشورند!
بنده به‌عکس معتقدم جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل.نوک پیکان حرکت عظیم ملی، شما جوانان هستید. پیرانِ مجرب، اگر خسته و بی‌حال نباشند می‌توانند راهنمایی کنند ولی موتور پیش‌برنده‌ی این قطار، شما جوانان هستید. در گذشته هم همین جور بوده است.

Video Player

نوک پیکان حرکت.mp4 | دانلود فیلم 

 در طول ۴۰ سال در دوران مبارزات، در جهاد با تجزیه‌طلبان در آغاز پیروزی انقلاب، در جهاد سازندگی، در جهاد با تروریسم خائن در اوایل دهه‌ی ۶۰، در جهاد با متجاوزین در ۸ سال دفاع مقدس، در جهاد برای ترمیم خرابی‌های بعد از جنگ، در جهاد فرهنگی دهه‌ی ۷۰ این جوان‌ها بودند که توانستند آن فضای دشوار را به نفع انقلاب تغییر بدهند. در جهاد علمی از آغاز دهه‌ی ۸۰، در جهاد با تروریسم تکفیری در دهه‌ی ۹۰ و امروز هم جهاد فکری و عملی برای گشودن گره‌های اقتصادی بازهم جوان‌ها هستند.
 در گشایش اقتصادی کشور پیشنهادهایی به ما می‌دهند که بسیاری از آن‌ها مربوط به جوان‌ها است؛ پخته و کاملاً راهگشا.
 جوان‌های ما امروز در قبال مسائلی که کشور با آن‌ها مواجه است هم صاحب فکرند، هم صاحب انگیزه هستند. جوان‌های ما احساس تکلیف می‌کنند.
 شما جوان‌ها صاحب کشورید. بنده وقتی از جوان‌ها تمجید می‌کنم، بعضی‌ها می‌گویند فلانی از بخش جوان‌های منحرف اطلاعی ندارد؛ نه، بنده از آن‌ها مطلع هستم. بالاخره جوان‌هایی هم هستند که ریزش‌های ما هستند؛ حرف من این است که رویش‌های ما بر ریزش‌های ما غلبه دارند.
 بعضی‌ها وانمود می‌کنند جوان‌ها مشکل کشورند؛ بنده به‌عکس معتقدم جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل
با وجود مشکلات اقتصادی که در کشور داریم آمریکا خیالاتی در سرش می پروراند. رئیس جمهور آمرکا به برخی گفته است صبر کنید، طی ۲ الی ۳ ماه آینده جمهوری اسلامی کلکلش کنده خواهد شد. شتر در خواب بیند پنبه دانه. دشمن ملت ایران را نشناخته است. ۴۰ سال از انقلاب می گذرد و این بیچاره (ترامپ) به خودش دلخوشی می دهد. دشمنان ملت ایران را خداوند از ابله ها و نادان ها قرار داده است.
 راه پیشرفت به روی ما باز است اما راه، پُرپیچ‌وخم است
  تصور نکنید راهی که پیش روی ماست یک اتوبان آسفالته‌ی بی‌مانع است؛ نه، راه پیشرفت به روی ما باز است اما راه، پُرپیچ‌وخم است. موانعی وجود دارد.
 دشمن به‌طور کامل در مقابل ما فعال است. ما باید در مقابله با موانع، این راه را طی کنیم. این شرایطی دارد:
 گام اول برای آنکه بتوانیم راه را طی کنیم، احساس حضور دشمن و وجود دشمن است. تا انسان نداند که دشمن در مقابل اوست برای خود حرز و دفاع و سنگر به وجود نمی‌آورد. آن روشنفکرِ راحت‌طلب و ریاکار و منافق که اساس دشمنی آمریکا را انکار می‌کند و نمی‌فهمد و نسخه‌ی تسلیم در مقابل آمریکا برای ملت و دولت می‌نویسد، اگر عامل دشمن نباشد، حداقل مرد میدان پیشرفت کشور نیست.
 گام دوم، اعتمادبه‌نفس و عزم در ایستادگی است. آدم‌های بی‌روحیه‌ی خود‌کم‌بینِ فرصت‌طلب در این میدان هیچ هنری نمی‌توانند نشان بدهند؛ اگر مانع برای دیگران درست نکنند خودشان هیچ کاری که نمی‌توانند بکنند. البته جوان‌های ما در همه‌ی این جهات به این بلیه مبتلا نیستند و اعتمادبه‌نفس و شجاعت دارند.
  گام سوم، شناخت حوزه و عرصه‌ی تهاجم است. جنگ ما با دشمن در کجاست؟ این را باید درست تشخیص بدهیم. باید تهدید دشمن را درست فهم کنیم. باید بدانید دشمن از کجا حمله می‌کند. همه‌ی مردم باید درک درستی از عرصه‌ی نبرد داشته باشند.

 

ما مشکل اقتصادی داریم؛ اقتصاد نفتی داریم. فرهنگ صرفه جویی بسیار ضعیف است و این عیب است. اما عیب واقعی بن بست است که بحمدالله نداریم.
عیب واقعی این است که جوان کشور گمان کند که راه حلی وجود ندارد به جز پناه بردن به دشمن. برخی ها دنبال القا کردن این حرف ها به جوانان ما هستند.

Video Player

میدان تقابل استکبار با ایران اسلامی.mp4 | دانلود فیلم 

من صریحا اعلام می کنم کسانی که در داخل کشور این فکر را که مطلوب و حبوب دشمنان است را ترویج می کند اینها به کشور خیانت می کنند.
اینکه بر طبق میل دشمن ترویج کنیم این خیانت است؛ تا جایی که جان و توان دارم نمی گذارم همچین اتفاقی در کشور بیافتد.
امروز سیاست مداران بزرگ دنیا ملت ایران را به خاطر مقاومت چهل ساله تکریم می کنند که واقعیت است؛ سیاست مداران پخته حتی در خود آمریکا ى غرب ملت ایران را به خاطر چهل سال مقاومت و ایستادگی تحسین می کنند.
امروز ملت ایران خودش را به قدرت تبدیل کرده است. یک افسر برجسته صهیونیسیم گفته بود که با ایران بدم، اما در مقابل کسی که موشک را درست کرده به احترام او بلند می شوم وکلاه خودم را بر می دارم.
مغزهای سیاسی دنیا مقاومت و پیشرفت این کشور را تکریم می‌کنند. کشور ما دارای ظرفیت های بسیاری است که کمتر کشوری پیدا می شود این ظرفیت را داشته باشد.
ظرفیت جغرافیایی نیروی انسانی و امکانات زیر زمین و روی زمین است البته از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نکرده ایم؛ ما در استفاده نکردن از ظرفیت های کشور در دنیا اول هستیم.
ظرفیت بالفعل کشور شما جوانان مومن هستم، این تصویر واقعی است. جوانان مومن که هم توانایی دفاعی و هم توایی در مسائل فرهنگی و اجتماعی دارند و این یک تصویر واقعی از کشور است.
دشمن به جز تحریم اقتصادی راه دیگری ندارد. تحریم اقتصادی شکننده تر از اقتصاد ملی ما است؛ به حول قوه الهی تحریم را شکست می دهیم و آمریکا با شکست تحریم از ملت ایران یک سیلی دیگر باید بخورد.
نکته بعدی بسیج مستضعفین است، تشکیلات عظیم مردمی که سرمشقی برای کشورهای دیگر شد تا مشکلاتشان را حل کند.
دشمن ملت ایران را نشناخته است!
 رهبرانقلاب، امروز: یک نکته‌ی دیگر از عرصه‌های درگیری، فهم درست واقعیت‌های ایران و جهان است. اینکه شما فهم درستی از واقعیات کشور داشته باشید به ضرر دشمن است؛ با تصویرسازی غلط سعی می‌کنند ملت ایران را منحرف کنند؛ هم تصویر غلط راجع به ایران و خودشان و هم راجع به منطقه؛ وانمود می‌کنند که در موضع قدرتند درحالی‌که در موضع قدرت نیستند.
 یک تصویرسازی دیگری که به‌شدت غلط است، تصویرشان از ایران اسلامی است. اخیراً رئیس‌جمهور آمریکا به سران اروپا گفته شما دو سه ماه صبر کنید، جمهوری اسلامی کلکش کنده خواهد شد. به یاد حرف‌هایی افتادیم که ۴۰ سال قبل همین کسانی که نوکران آمریکا بودند و خود آن‌ها مژده می‌دانند ۶ ماهه کلک کنده می‌شود؛ امروز چهل سال گذشته، آن نهال باریک تبدیل شده به درختی تناور. حالا این بیچاره دلخوشی به خودش و همکارانش می‌دهد. بنده یاد این شعر عامیانه افتادم که:
شتر در خواب بیند پنبه‌دانه
گهی لف‌لف خورد گه دانه‌دانه
بله، دشمن شما را نشناخته؛ دشمن ملت ایران را نشناخته؛ دشمن، انقلاب و روحیه‌ی انقلابی و ایمانی را نشناخته؛ این تحلیل غلط موجب گمراهی او شده است.
 ما البته مشکل اقتصادی داریم؛ اقتصاد نفتی داریم که این خودش عیب بزرگ است. فرهنگ صرفه‌جویی نداریم؛ بسیار ضعیف است. اسراف عیب است. این عیوب را ما داریم ولی عیب واقعی این‌ها نیست. عیب واقعی بن‌بست است که بحمدالله نداریم. ما بن‌بست نداریم.
 عیب واقعی این است. عیب واقعی این است که جوان کشور گمان کند راه‌حلی وجود ندارد جز پناه بردن به دشمن.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

ایران و جهان