کد خبر : 2257
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
-

آیا واقعا زیرمیزی در بیمارستان های بوشهر صفر شد؟

آیا واقعا زیرمیزی در بیمارستان های بوشهر صفر شد؟
بوشهرنیوز: کافیست دکتر شجاعت نه از منظر رییس بیمارستان سلمان فارسی بلکه از دیدگاه یک بیمار، آن هم یک بیمارِ کارگر و از سطوح پایین جامعه به موضوع نگاه کرده و آن را بررسی نماید، قطعا با این نگاه با عنایت بیشتری از صفر شدن زیرمیزی ها در بیمارستان ها به ویژه بیمارستان سلمان فارسی بوشهر وابسته به تامین اجتماعی سخن خواهد گفت.؛

به گزارش یوشهرنیوز ، اخیرا دکتر شجاعت، رییس بیمارستان سلمان فارسی بوشهر وابسته به مدیریت درمان تامین اجتماعی اعلام کرده با سیاست های انقباضی که اجرا شد پدیده زشت زیرمیزی در این بیمارستان به صفر رسید.

این که در سال های اخیر مسئولین کشور و استان زحمات بسیاری برای کنترل پدیده زشت و ناپسند زیرمیزی و مهار آن کشیده اند، حرفی نیست اما آیا واقعا این پدیده به صفر رسیده یا این که روش ها تغییر کرده است؟

کافی است این روزها به درد دل بسیاری از شهروندان بوشهری گوش کنیم تا ببینیم آیا زیرمیزی در بیمارستان های بوشهر  صفر شده یا همچنان ادامه دارد؟

البته در گذشته هم زیرمیزی در بیمارستان ها دریافت نمی شد بلکه تمام این تخلفات زشت در مطب پزشکان اتفاق می افتاد.

همین امروز نیز اگر به برخی از بیمارستان های بوشهر مراجعه کرده و نیاز به جراحی داشته باشید شاهد خواهید بود برخی پزشکان در مطب ها از بیماران خود انواع و اقسام مبالغ را دریافت می کنند و جالب این که بعضی بیماران پس از پایان جراحی هم باید اکثر هزینه ها را در مطب ها بپردازند.

این روزها بیمارستان ها برای کاهش هزینه های خود بیماران را پس از برخی جراحی های سبک بلافاصله ترخیص می کنند و پزشکان هم برای کشیدن مثلا نخ های بخیه، تعویض پانسمان، کشیدن لوله های جراحی و سایر کارهای پزشکی بیماران را به مطب های خود دعوت کرده و تازه ابتدای بدبختی است.

کافیست دکتر شجاعت نه از منظر رییس بیمارستان سلمان فارسی بلکه از دیدگاه یک بیمار، آن هم یک بیمارِ کارگر و از سطوح پایین جامعه به موضوع نگاه کرده و آن را بررسی نماید، قطعا با این نگاه با عنایت بیشتری از صفر شدن زیرمیزی ها در بیمارستان ها به ویژه بیمارستان سلمان فارسی بوشهر وابسته به تامین اجتماعی سخن خواهد گفت.

همچنان که در ابتدا نیز گفته شد ضمن این که هیچ گاه تلاش مسئولین برای کاهش پدیده شوم و زشت زیرمیزی توسط برخی پزشکان را نادیده نمی گیریم اما اعتقاد نداریم که این پدیده به صفر رسیده باشد. بنابراین لازم است مسئولین بیش از گذشته بر این موضوع حساس بوده و سخت گیری ها را بیشتر نمایند؛ هر چند به دلیل کمبود پزشک گاهی اوقات متخصصان سازِ مخالف زده و متاسفانه کسی هم حریفِ آنان نیست.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

جهان و ایران