کد خبر : 6877
تاریخ انتشار : یکشنبه 15 فروردین 1400 - 12:20
-

آخرین شاهد دروغین علیه شیخ زکزاکی در دادگاه رسوا شد!/دستور مستقیم اسرائیل و عربستان به دولت نیجریه برای قتل شیخ!

آخرین شاهد دروغین علیه شیخ زکزاکی در دادگاه رسوا شد!/دستور مستقیم اسرائیل و عربستان به دولت نیجریه برای قتل شیخ!
سرلشگر «آ.ک. ابراهیم» پانزدهمین و آخرین شاهد از سوی دولت نیجریه در خصوص اتهامات شیخ زکزاکی علی‌رغم حضور در دادگاه در مقابل پرسش‌های وکیل مدافع رهبر شیعیان نیجریه پاسخی جز «من بی اطلاع هستم» نداشت. ؛

به گزارش بوشهرنیوز- در ادامه برگزاری جلسات صوری برای محاکمه «شیخ زکزاکی» سرانجام روز چهارشنبه برابر با ۳۱ مارس آخرین شاهد دروغین از سوی دولت نیجریه که پانزدهمین شاهد بود در جایگاه شاهدان قرار گرفت و مانند بقیه شاهدان شروع به ایراد اظهارات کذب خود نمود، از جمله دروغ هایی که دراین جلسه مطرح شد این بود که طرفداران «شیخ زکزاکی» که همه در حال عزاداری در حسینیه بقیه الله زاریا بودند، مسلح بودند و برخی اسلحه(دست ساز)، برخی شمشیر و برخی دیگر هم تیرکمان در دست داشتند!!

ادعای حمل سلاح توسط طرفداران «شیخ زکزاکی» در حالی به دروغ دردادگاه مطرح شده است که اخیرا دکتر «عیسی وزیری» یکی از اساتید دانشگاه نیجریه که در جریان حمله نیروهای ارتش این کشور به حسینیه زاریا ۴ فرزندش سه پسر و یک دخترش به شهادت رسیدند، در گفتگو با «اسلام تایمز » بر این موضوع تاکید کرد: ازجمله دلایلی که باعث شده تا مردم به «شیخ زکزاکی» بسیار علاقه مند شوند و به جنبش اسلامی بپیوندند دوری «شیخ» از اقدامات خشونت آمیز و خونریزی بود، این اعتقاد «شیخ» بارها عملی شد چه قبل از حادثه‌ی قتل و عامل زاریا و چه بعد از آن.

یعنی «شیخ زکزاکی» با وجود اینکه شمار زیادی از طرفداران و حتی فرزندانش را طی حوادث مختلف به شکل وحشیانه ای قتل و عام کردند، هرگز برای پاسخ به این جنایت هایی که در طول تاریخ نیجریه بی سابقه است، دستور نداد که طرفدارانش سلاح به دست بگیرند البته همه این اقدامات با این هدف صورت گرفت که طرفداران شیخ را تحریک کنند تا برای انتقام خون شهدا دست به سلاح ببرند اما درنهایت نتوانستند این هدف شوم خود را هم عملی کنند.

در این راستا خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی «اسلام تایمز» با یکی از نزدیکان «شیخ زکزاکی» که در جلسه دادگاه روز ۳۱ مارس حاضر بود، تماس گرفت و از وی در مورد آنچه که در این جلسه مطرح شد پرسید.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، درباره ادعای کذب حمل سلاح در این جلسه دادگاه گفت: سرلشگر «آ.ک. ابراهیم» پانزدهمین و آخرین شاهد از سوی دولت نیجریه بعد از آنکه در جایگاه شاهدان قرار گرفت، مدعی شد بعداز آنکه نظامیان به سوی طرفداران «شیخ زکزاکی» شروع به حرکت کردند، آنان یعنی شیعیان با اسلحه هایشان شروع به شلیک کردند!! و در نتیجه شمار زیادی از نظامیان نیجریه ای زخمی شدند!!

منبع مذکور ادامه داد: آخر چطور می شود که طرفداران «شیخ زکزاکی» سلاح داشته باشند و نتوانند از خود دفاع کنند بطوریکه بیش از ۱۰۰۰ تن از آنان در جریان این حادثه وحشیانه به شهادت برسند؟!! و به فرض محال در صورت مسلح بودن حتی یک تیر شلیک شده از سوی طرفداران «شیخ زکزاکی» به هیچ یک از نظامیان اصابت نکند و آنان را از بین نبرد؟!!

وی تصریح کرد: این شاهد درحالی ادعای سلاح به دست گرفتن از سوی طرفداران «شیخ زکزاکی» و اقدام به شلیک آنان را مطرح می کند که در پاسخ به سوال وکیل شیخ مبنی بر اینکه چند نفر از نظامیان از سوی طرفداران شیخ زخمی شده اند، گفت: «بی خبرم و اطلاعی ندارم!»؛ پاسخی که تقریبا همه شاهدان دروغین دولت به سوالات مطرح شده در دادگاه ارائه کردند!!

در ادامه این جلسه، شاهد دروغین دولت مدعی شد، نظامیان ارتش به زنان و کودکان حاضر در صحنه درگیری اجازه دادند که آزاد شوند، حال سوالی که مطرح است اینکه چرا همسر «شیخ زکزاکی» به همراه شیخ به اسارت برده شد؟ و در حالیکه به شدت زخمی بود، به وی رحم نشد و حتی مورد مداوا هم قرار نگرفت؟

این منبع در ادامه تشریح آنچه در جلسه دادگاه روز چهارشنبه گذشته به وقوع پیوست، خاطر نشان کرد: از آنجایی که این شاهد در حین اظهاراتش برای اشاره به طرفداران شیخ دائما از لفظ شیعیان استفاده می نمود،(حال آنکه برادران اهل تسنن و حتی مسیحیان نیجریه از دوستداران و طرفداران شیخ و حتی عضو جنبش اسلامی هستند) یکی از وکلا از وی پرسید : شما از کجا می دانید که این افراد یعنی طرفداران «شیخ زکزاکی» شیعه بودند که دائما از آنان با لفظ شیعیان نام می برید؟ که در پاسخ گفت: چون همه آنها لباس سیاه به تن داشتند، وکیل در ادامه پرسید: آیا شما هم که در حال حاضر لباس سیاه به تن دارید شیعه هستید؟ اینجا بود که سالن دادگاه از خنده حاضران و البته اظهاراتی بی ربط این شاهد منفجر شد!!

در ادامه وکیل مدافع از شاهد دروغین می پرسد، آیا شما می دانید که همه متهمان دستگیر شده آزاد شدند، به جز «شیخ زکزاکی» و همسرش؟ که در پاسخ گفت: «من بی اطلاع هستم»!

منبع نزذیک به رهبر شیعیان نیجریه افزود: کاملا مشخص است که افرادی در که روز حادثه حمله به حسینیه زاریا دستگیر شدند، باید آزاد می شدند چون اساسا دست به جنایتی نزده بودند و مرتکب جرمی نشده بودند که بخواهند محکوم شوند، البته این نکته را نیز باید تاکید کرد که این افراد اصلا مورد سوء قصد نبودند، بلکه در اصل حمله به حسینیه زاریا در آن روز با هدف به قتل رساندن «شیخ زکزاکی» البته با دستور رژیم صهیونیستی و آل سعود به دولت نیجریه طراحی و به وقوع پیوست.

منبع مذکور در ادامه درباره توطئه رژیم صهیونیستی و عربستان علیه رهبر شیعیان نیجریه گفت: دولت نیجریه از سوی اسرائیل و عربستان دستور گرفته است که شیخ را باید بکشد -اما به لطف خدا «شیخ زکزاکی» زنده مانده است- بنابراین شیخ را درحالیکه به شدت زخمی شده بود، بدون انتقال به بیمارستان محبوس کرده تا بتواند زمینه مرگ تدریجی وی را فراهم سازند و این در حالی است که بعد از حمله مسلحانه به شیخ  پزشکان بعد از معاینه اعلام کردند که شیخ جان خود را از دست داده است، اما خدا نخواست و شیخ تا به امروز بعد از گذشت شش سال که در بدترین شرایط جسمانی قرار دارد، زنده است. و همانطوری که خودش هم اعلام کرد زنده خواهد ماند و مرگ «بوهاری» رئیس جمهوری نیجریه را به چشمان خود می بینید.

این منبع درباره  روند دادگاه صوری و ظالمانه «شیخ زکزاکی» خاطر نشان کرد: بنابراین با طرح چنین توطئه هایی مسلم است که دولت نیجریه با ترتیب دادن شاهدان دروغین بخواهد روند دادگاه را طولانی نماید، تا شاید بتواند با باقی نگه داشتن «شیخ زکزاکی» و همسرش در حبس در حالیکه به شدت زخمی هستند و نیاز به درمان دارند، آنها را به قتل برساند و دولت همیشه دنبال طرح اتهامات جدید و بهانه است تا بتواند روند دادگاه را حتی از این حد هم که هست طولانی تر نماید.

این منبع در پایان درباره اینکه چه اقدامی باید از آزادگان جهان برای آزادی «شیخ زکزاکی» صورت بگیرد؟ گفت: همانطوری که شیخ هم معتقد است، تنها کسی که می تواند شیخ را آزاد کند، فقط خداست.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

ایران و جهان