سه‌شنبه ۰۶ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 27
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۷
بوشهرنیوز: مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با اشاره به عوارض بیماری‌های سرطان، قلب، دیابت، اضافه وزن و ... توصیه کرد: اشخاص مختلف می‌بایست در روز حداقل ۵ واحد میوه و سبزی مصرف کنند اما این در حالی است که این مورد بسیار مهم نادیده گرفته می‌شود.
 به گزارش"بوشهرنیوزشهرام رفیع‌فر با اشاره به اینکه حدود 10 درصد از جامعه ایران سیگار مصرف می‌کنند، اظهار داشت: بخش بزرگی از این جمعیت 10 درصدی را آقایان تشکیل می‌دهند، بخشی از طریق استعمال قلیان و بخش دیگر با سیگار به سلامتی خود آسیب می‌زنند.

رفیع‌فر با بیان اینکه سلامتی ثروتی است که در بطن تمام انسان‌ها وجود دارد، افزود: هر چه قدر که برای کسب این ثروت ارزشمند تلاش و برنامه ریزی داشته باشیم، سالم‌تر زندگی خواهیم کرد. و تنها با افزایش ثروت سلامتی توانایی زندگی موفق و اثر بخش را خواهیم داشت.

وی که در یک گفت‌وگوی رادیویی شرکت کرده بود، در ادامه افزود: طبق آمارهای به دست آمده مشخص شده است که خانم‌ها همواره بیشتر به فکر سلامتی خودشان هستند و با مراجعه بیشتر و مرتب به پزشک در صدد پیشگیری از بیماری‌های احتمالی هستند.

رفیع‌فر با اشاره به باورهای مختلف مردان مبنی بر اینکه جسم قوی‌تر و مستحکم‌تری در مقابل بیماری‌های گوناگون دارند، گفت: امروزه ما در عصری زندگی می‌کنیم که ثابت شده است با دانستن و توانستن و خواستن سلامتی می‌توان بسیار مطلوب‌تر و بهتر زندگی کرد. با این دیدگاه می‌بینم که می‌شود با مراقب‌ و پیشگیری‌های بیشتر دچار بیماری و اختلال و عارضه‌های مختلف نشویم.

وی با تاکید بر اینکه انسان‌ها باید از وجود ارزشمند خود مراقبت و نگهداری کنند، عنوان کرد: افراد جامعه می‌توانند با رعایت رفتار مناسب سلامت و سبک زندگی صحیح  از عوامل بیماری در فضای زندگی در امان بمانند.

رفیع‌فر همچنین با اشاره به بیماری‌های سرطانی، قلبی، دیابت، اضافه وزن و ... توصیه کرد: اشخاص مختلف می‌بایست در روز حداقل 5 واحد میوه و سبزی مصرف کنند. اما این در حالی است که این مورد بسیار مهم نادیده گرفته می‌شود.

مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری، کارآفرینی، تولید و ... وابسته به سلامت انسان است، خاطرنشان کرد: اکثر سازمان‌های مدرن در دنیا برای خدمت مطلوب در عرصه‌ جهانی در مرحله‌ نخست خواستار سلامت نیرو‌های انسانی خود هستند.
منبع: تسنیم
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"