شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 24
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳
بوشهرنیوز: سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از توصیه‌های هواشناسی کشاورزی به کشاورزان خبر داد.
به گزارش "بوشهرنیوزمهدی خلیلی در شهرستان ساری، درباره توصیه‌های هواشناسی کشاورزی، اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی تا روز چهارشنبه 12 اسفندماه در بخش زراعت کشاورزان نسبت به برداشت از مزارع شبدر و انواع سبزیجات، استفاده از کود سرک مانند کلرو پتاسیم و اوره با توجه به زمان پنجه‌دهی و ساقه‌دهی گندم و جو اقدام کنند.

وی افزود: باغ‌داران نسبت به احداث زهکش در باغات، هرس فنی و سبک درختان مرکبات از اواخر هفته جاری با توجه به درنظر گرفتن شرایط آب و هوایی، بستن دریچه‌های انبارهای میوه مرکبات و بسته بودن دریچه‌های هوا، کنترل دما، رطوبت و تهویه مناسب در گلخانه‌ها اقدام کنند.

سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: در بخش شیلات نسبت به تنظیم ورودی و خروجی آب استخر‌های پرورش ماهی‌های سردآبی، اطمینان از عملکرد ژنراتور برق اضطراری، رعایت نکات مدیریت بهداشتی در مزارع پرورش ماهی‌های سردآبی برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها و بستن ورودی استخرهای پرورش ماهی‌های سردآبی در صورت گل‌آلود بودن در زمان بارندگی اقدام کنند.

خلیلی خاطرنشان کرد: در بخش حفظ نباتات نسبت به سم‌پاشی زمستانه مرکبات، کنترل شیمیایی علف‌های هرز مزارع گندم و جو و محلول‌پاشی با اکسی کلراید مس در باغ‌های سیاه‌ریشه‌ای که دارای جوانه‌های تازه‌متورم‌شده اقدام شود.

وی در پایان گفت: دام‌داران نسبت به استقرار کلنی‌های زنبور عسل در مزارع کلزا، تنظیم جیره غذایی طیور بر اساس اسید آمینه با حداقل پروتئین برای کاهش تولید گاز آمونیاک، اطمینان از عملکرد سیستم گرمایشی و موتور ژنراتور برق اضطراری و تجهیزات قبل از جوجه‌ریزی اقدامات لازم را انجام دهند.
منبع: فارس
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"