سه‌شنبه ۰۶ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 27
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
بوشهرنیوز: جدال طولانی در ارتش رژیم صهیونیستی برای ایجاد موازنه بین عرف های معاصر و سنت های یهودی حالا با دستور فرماندهان این ارتش برای کوتاه کردن ریش با اعتراضات شدیدتری از سوی برخی خاخام ها روبرو شده است.
به گزارش "بوشهرنیوز"تعداد زیادی از یهودیان متعصب در ارتش سال هاست که ریش بلند دارند و فرماندهان این امر را نادیده می گرفتند اما در چند سال اخیر تعدادی از سربازان لائیک ارتش نیز به بلند کردن ریش خود مبادرت کرده اند امری که قرار است از امروز سه شنبه با حساسیت و سختگیری بیشتری از سوی ارتش صهیونیستی روبرو شود.
بر اساس قوانین تعدیل شده جدید، از این پس، همه سربازانی که تمایل به ریش گذاشتن دارند باید موافقت فرماندهان صهیونیسم خود را نیز جلب کنند و تنها اجازه خاخام ارتش کافی نخواهد بود. در چنین حالتی انتظار می رود که سربازان معتقد شناخته شده یهودی به این اجازه دست یابند اما برخی خاخام ها از این فرآیند سختگیرانه خرسند نیستند.
خاخام شلومو آوینیر یکی از این افراد ادعا کرده است ریش بلند، سربازان اسرائیلی را باشکوه و شبیه جنگجویان یهودی عهد داوود نبی می کند!
خاخام آوینیر در واکنش به انتشار اخبار ضرورت کوتاه کردن ریش در رسانه های صهیونیستی گفت: اوامر نظامی مرا به یاد تصاویر دوره نازی ها انداخت که آلمانی ها یهودیان را مجبور به کوتاه کردن ریش می کردند.
سربازان رژیم صهیونیستی هم خواستار سرپیچی از اوامر جدید فرماندهی ارتش برای کوتاه کردن ریش شده اند. 
پایگاه خبری عبری سروجیم در این باره نوشته است: می توان با وجود ریش، تمیز و مرتب و نیز می توان بدون ریش، کثیف و آشفته بود.
از سوی دیگر ژنرال موتی الموز سخنگوی ارشد ارتش رژیم صهیونیستی به رادیو ارتش این رژیم گفت: تاکنون به 42 درصد درخواست ها برای بلند نگه داشتن ریش بر اساس اعتقاد، موافقت شده در حالی که بقیه درخواست ها با استناد به تلاش سربازان برای سوار شدن بر موج ادعای دینداری و فرار از کوتاه کردن ریش مخالفت شده است. 
منبع: ایرنا
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"