سه‌شنبه ۰۶ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 27
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸
بوشهرنیوز: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی گفت: اوج مصرف ماده مخدر شیشه در استان مربوط به زنان و جوانان است.
به گزارش "بوشهرنیوزمنطقه آذربایجان‌ شرقی، سرهنگ قاسم دهقان در دوازدهمین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان امسال گفت: اقدامات مهمی که در سال جاری و در بحث مبارزه با تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر انجام شده، هم باعث افزایش امنیت اجتماعی و همچنین باعث ایجاد امنیت روانی در بین مردم شده است.

وی افزود: در سال جاری با همکاری تمامی دستگاه‌های مربوطه، 14 هزار و 200 معتاد متجاهر در سراسر استان شناسایی شده و برای ترک و درمان به مراکز مجاز ترک اعتیاد و کمپ‌ها معرفی شده است.

وی گفت: متاسفانه یک درصد از افرادی که در سال جاری در ارتباط با مواد مخدر دستگیر شده‌اند، کمتر از 20 سال سن دارند و یک درصد از آنان نیز زن هستند. بیش از 47 درصد از دستگیر شدگان نیز، 30 تا 40 سال سن دارند.

به گفته دهقانی، بیش از 58 درصد نوع مواد مصرفی مخدر، مشتقات تریاک، هروئین و مرفین است و در حدود 36 درصد افرادی که دستگیر شده‌اند از شیشه به عنوان مواد مخدر استفاده می‌کرده‌اند. اوج آمار مصرف شیشه مربوط به زنان و جوانان است.

وی ادامه داد: متاسفانه 66 درصد افرادی که دستگیر شده‌اند، متاهل هستند و بیش از 55 درصد آن‌ها، سوءسابقه کیفری دارند.

وی در بخشی از سخنان خود بر لزوم تجهیز و نوسازی خودروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و افزود: باید در کنار مبارزه با مواد مخدر، حمایت‌های اجتماعی از خانواده‌های معتادان افزایش یابد چرا که عدم توجه به خانواده‌های معتادین، باعث افزایش معضلات و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

منبع: ایسنا
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"