شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 24
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
منبع: عصرایران
به گزارش "بوشهرنیوز" اقدام این شش پناهجوی ایرانی با درخواست بازدید نماینده کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل از اردوگاه جنگل در کاله انجام شده است.
این اقدام شش پناهجوی ایرانی  (چهارشنبه) در سومین روز ازاقدام پلیس فرانسه برای جمع‌آوری اردوگاه موسوم به جنگل انجام شده است.

در این اردوگاه بیش از دو هزار پناهجوی اغلب سوری و عراقی و افغانی زندگی می‌کنند. آنها می‌خواهند از طریق کانال مانش راهی بریتانیا شوند.

تعداد دقیق پناهجویان ایرانی که در اردوگاه جنگل مستقر هستند، مشخص نیست. پناهجویانی که در این اردوگاه زندگی می‌کنند هنوز اقدام به ثبت‌نام و درخواست پناهندگی نکرده‌اند.

وزارت کشور فرانسه اعلام کرده است به طرح جمع‌آوری اردوگاه کاله و انتقال پناهجویان به اردوگاهی جدید در دانکرک فرانسه ادامه خواهد داد.

برخی از پناهجویان ساکن این اردوگاه در روزهای گذشته با پلیس فرانسه درگیر شده‌اند و با آتش زدن چادرها و رفتن به بالای کانکس‌های موقت اسکان خود در برابر اقدام پلیس به‌منظور انتقال آنها به اردوگاهی جدید مقاومت کرده‌اند.

در صورت انتقال پناهجویان اردوگاه موسوم به جنگل به اردوگاه جدید، آنها باید قید مهاجرت به بریتانیا را زده و هنگام رسیدن به اردوگاه جدید با ثبت‌نام، از دولت فرانسه درخواست پناهندگی کنند.

چند ماه قبل نیز تعدادی از پناهجویان ایرانی که با موج پناهجویان خاورمیانه‌ای عازم اروپا شده بودند، پشت درهای بسته در مرز یونان و مقدونیه در اقدامی اعتراضی لب‌های خود را دوختند.


Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"