جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 23
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۳۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱
به گزارش "بوشهرنیوز"  دعوا بر سر ماندن و رفتن انگلیس از اتحادیه اروپا هنوز ادامه دارد. در هفته گذشته، با رای‌گیری در تعداد زیادی از ایالت‌های آمریکا رقابت‌های انتخاباتی در این کشور باز هم نفس‌گیرتر شده و به مراحل پایانی‌اش نزدیک می‌شود. در ایران هنوز بحث‌های پساانتخابات و اعلام نتایج ادامه دارد. در این میان یک زن انگلیسی 5 میلیون تومان برای پارک کردن ماشین جریمه شد؛ یک مرد استرالیایی قیمت یک خانه را برای یک جریمه رانندگی پرداخت و چند خبر دیگر که در ادامه می‌خوانید.

با جوان‌ترین میلیونر دنیا آشنا شوید

آلکساندرا اندرسون 19 ساله، امسال به عنوان جوان‌ترین میلیونر دنیا در لیست ثروتمندان مجله فوربس قرار گرفته است.

آلکساندرا اندرسون

این دختر نوجوان نروژی که به عنوان جوان‌ترین میلیونر دنیا معرفی شده است، ثروتی معادل 1.2 میلیارد دلار دارد. البته که خیلی بعید نیست اگر حدس بزنید این ثروت سرشار را با عرق جیبن به دست نیاورده است.

او و خواهر بیست‌ ساله‌اش که گفته می‌شود ثروتی معادل همین رقم را در اختیار دارد، مالک سهامی هستند که پدرشان در سال 2007 به نام آنها خریده است؛ یعنی حدود 42.2 درصد از کل سهام شرکت هلدینگ فرب.

با این وجود پیش از خواستگاری از یکی از این دو خواهر باید این را هم در نظر داشت که کنترل سهام شرکت فرب و دارایی این دو دختر میلیونر هنوز در اختیار پدرشان است.

داعشی‌ها به گوگل تقلبی حمله کردند

هفته گذشته یک گروه از هکرهای وابسته به گروه داعش اعلام کردند که «گوگل» را هک کرده‌اند. البته ادعایشان آن قدرها برای همه ترسناک نبود چون خیلی زود روشن شد که جایی که آنها به آن حمله کرده بودند، در واقعی سایتی مشابه گوگل بوده است.

هک گوگل جعلی

گروهی که خودشان را ارتش سایبری خلیفه نامیده‌اند، با منتشر کردن پیامی در تلگرام ادعا کرده بودند که در روز دوشنبه به گوگل حمله خواهند کرد و گفته بودند که «ما قول می‌دهیم گوگل را هک کنیم.»

خیلی زود روشن شد که آنها به سایتی به نام addgoogleonline حمله کرده‌اند که مالک آن یک هندی است. این گروه در ادامه البته یک لیست از 35 وبسایت انگلیسی منتشر کرده‌اند که قرار است در آینده هک شوند ولی با این اوضاع شاید بعید باشد که بتوانند دقیقا همان کاری را که ادعا می‌کنند، انجام دهند.

چرا این تصویرها حرکت می‌کنند؟

حتما بعضی از این عکس‌ها را قبلا دیده‌اید. شاید بعضی‌هایشان را هم ندیده باشید اما ما باز هم هر بار که با این تصویرها روبه‌رو می‌شویم، به آنها خیره می‌مانیم تا ببینیم چه طور حرکت می‌کنند؛ آن هم در حالی که می‌دانیم این تصویرهای گرافیکی در واقع ثابت هستند.

اما سوال این است که چرا این تصویرهای ثابت هنوز به نظر در حال حرکت می‌آیند؟

مارک چنگیزی،‌ پژوهشگر عصب‌شناسی در موسسه تحقیقات تکنولوژیک نیویورک به تازگی پاسخ این سوال را در یک سخنرانی در TED- Ed فاش کرده است.

« جواب این سوال که چرا این شکل‌های ثابت به نظر ما در حال چرخش می‌آیند، این است که مغز ما کند است!‌ ما انتظار داریم که به محض این که نور به چشم ما می‌خورد درک کنیم که در اطرافمان چه خبر است اما مغز این طوری کار نمی‌کند. در واقع پژوهش‌ها نشان می‌دهد که حدودا یک دهم ثانیه طول می‌کشد تا مغز ما آن چیزی که در شبکیه چشم ثبت شده را درک کند بنا بر این تصویری که ما از چیز هایی در بیرون داریم، همواره تصویری است که به گذشته مربوط می‌شود. برای این که بخواهید زمان حاضر را دقیقا در همین زمان درک کنید، در واقع باید بتوانید آینده را ببیند! این تصویرسازی‌ها به شما نشان می‌دهند که مغز چگونه در مورد چیزی که می‌بیند، گاهی دچار اشتباه می‌شود.»

پرداخت قیمت یک خانه برای اعتراض به قبض جریمه سرعت

یک مرد استرالیایی که متهم شده بود، در اتوبانی که محدودیت سرعت آن 60 کیلومتر است،‌ با سرعت 88 کیلومتر بر ساعت رانندگی کرده است، بعد از این که قرار شد جریمه‌ای معادل 250 دلار استرالیا بپردازد، به دادگاه شکایت کرد.

او در دادگاه مدعی شد که هیچ وقت از سرعت مجاز سریع‌تر رانندگی نکرده است و علیه دولت به دلیل صدور بیجای قبض جریمه اعلام دعوا کرد. مصطفی شکارچی که از سال 2012 تا به حال پیگیر این پرونده شکایت از دولت است، تاکنون به شهادت وکیلش حدود 100 هزار دلار استرالیا در این راه هزینه کرده است که شامل هزینه‌های دادرسی و پرداخت حقوق وکیل هم می‌شود. با این حال وکیلش می‌گوید که او در این پرونده شانس زیادی ندارد و ممکن است بازنده شود چون در موارد مشابه خیلی‌ها از این پرونده‌ها پیروز بیرون نیامده‌اند.

با این که مجازات رانندگی با سرعت غیر مجاز در استرالیا ضبط گواهی‌نامه نیست، آقای شکارچی هنوز هم اصرار دارد که قبض جریمه برای او به اشتباه صادر شده و او بی‌گناه بوده است.

او تا به حال شش بار ادعای خود در مورد بی‌گناهی‌اش را در شش دادگاه مختلف مطرح کرده است. پرونده هفتمی که او در این مورد تشکیل داده است، در معرض شکست قرار دارد.

خودش در مورد این پرونده می‌گوید: «آدم‌هایی که من را می‌شناسند و حتی خانواده‌ام معتقد هستند که من دیوانه شدم. خیلی‌ها از من می‌پرسند چرا تنها این پول را پرداخت و موضوع را تمام نمی‌کنم اما مساله مهم‌تر از اینهاست. مساله این است که یک دستگاه نباید خارج از ساختارش و بر ضد آن عمل کند. بنا بر این من به شکایتم ادامه خواهم داد.»

بدترین دلیل برای اشغال جای پارک معولان

زنی که برای پارک ماشینش در یک جای پارک ویژه معلولان در پارکینگ یک فروشگاه جریمه شده بود در مورد علت استفاده غیرقانونی‌اش از این جای پارک گفت این کار را به یاد مادربزرگ معلولش که دو سال پیش درگذشته انجام داده است.

این زن 21 ساله که حالا محکوم است جریمه هزار پوندی،‌ معادل 5 میلیون تومان، به خاطر استفاده از جای پارک معلولان را بپردازد بعد از این که توضیح اولش برای استفاده از این جای پارک مورد قبول قرار نگرفت در دادگاه گفت: «من حالا می‌توانم بپذیرم که اشتباه کرده‌ام. هیچ وقت قبلا از جای پارک معلولان چه در فروشگاه چه در جای دیگری استفاده نکرده‌ام و این کار را تکرار نخواهم کرد و امیدوارم بابت تمام مشکلاتی که به وجود آورده‌ام، مرا ببخشید.»

منبع: ایسنا

Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"