يکشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 25
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
به گزارش "بوشهرنیوزمدیرمسئول روزنامه کیهان، در واکنش به اظهارات حجت الاسلام روحانی در کنفرانس مطبوعاتی امروز گفت: آقای رئیس جمهور می فرمایند تا چند سال قبل هیچ کس در مخیله اش نمی گنجید که ما می توانستیم UF6  بدهیم و کیک زرد بگیریم و از از این اقدام به عنوان یکی از دستاوردهای برجام یاد می کنند؛ حال آنکه این تبادل یکی از امتیازات بزرگی است که به حریف داده ایم. 
 
حسین شریعتمداری با اشاره به این که کیک زرد بعد از غنی سازی به UF6 تبدیل می شود، افزود: ما پذیرفته ایم 9700 کیلو از 10 هزار کیلو اورانیوم غنی شده را که حاصل 10 سال تلاش بی وقفه دست اندرکاران هسته ای کشورمان بود را به خارج بفرستیم. یعنی حاصل تلاش 10 ساله خودمان را از دست بدهیم و در مقابل کیک زرد را که محصول قبل از UF6 و در درجه پایین تری از آن است، تحویل بگیریم. 
 
وی افزود: این موضوع ترجمان دیگری از همان فرمول است که «اسب زین شده را داده ایم و افسار پاره تحویل گرفته ایم» و بر این اساس باید از آقای رئیس جمهور سئوال کرد که با کدام محاسبه می توان تعویض اسکناس 1000 تومانی با اسکناس 500 تومانی را دستاورد و افتخار معرفی کرد؟ 
منبع: فارس
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
0
0
بسمه تعالی اساسا آقای شریعتمداری عینک بدبینی را نمی خواهنداز چشم مبارکشان بردارند.وبه این اصل ساده ومهم واقف نخواهند شد. که نوش دارو بعد مرگ سهراب بی فایده است. ملت در زیر فشار تحریم در حال نابودی است. و شاخص فقر فجیع ترین وضعیت را نشان میداد. و بن بست ما نیز به روشنی روز بود.وتحریمات کمر شکنی که مارا از تمامی جهان علی الخصوص همسایگان عربمان سالها عقب تر برد.وکوتاه سخن اینکه این دست آورد بزرگ دولت روحانی را ارج می نهیم.وتشکر فراوان ملت را نثار هنر وتفکر دیپلماسی موفق می کنیم.به امید ارتقا بینش
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"