يکشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 25
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸
به گزارش "بوشهرنیوزحسن ‌هاشمی، وزیر بهداشت خطاب به پلیس راهور گفت: «اگر من جای شما بودم، از شماره‌گذاری خودروهایی که بیشترین آسیب را به شهروندان رسانده‌اند، جلوگیری می‌کردم.»
او تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی را برای کشور تاسف‌آور اعلام کرد: «هر ‌سال دور هم جمع می‌شویم و غصه می‌خوریم که چرا آمار تلفات ما از کشورهای آفریقایی هم بالاتر است؛ متاسفانه با این‌که ما رتبه اول علمی در منطقه و رتبه شانزدهم را در دنیا داریم و در حوزه دفاعی قدرت اول منطقه هستیم اما نمی‌توانیم این مشکل را حل کنیم و همین مایه تاسف است.» 
او تأکید کرد: «ما هنوز نتوانسته‌ایم مشکل آلودگی هوا و کشته‌های حوادث رانندگی را حل کنیم؛ این در حالیست که هزاران ‌هزار ‌سال از عمر جوانان ما در این تصادفات از بین می‌رود.»
به گفته وزیر بهداشت ایران در حال تبدیل شدن قدرت هسته‌ای در جهان است و در علوم مختلف هم صاحب نام هستیم؛ اما همچنان معلول ناکارآمدی برخی از دستگاه‌ها هستیم که باید از تصادفات جلوگیری کرده و این معضل را یک‌ بار برای همیشه حل کنند.
هاشمی از وضع خودروی ملی هم گلایه کرد: «٣٧‌ سال است که می‌گوییم خودروی ملی. آیا خودروی ملی ما باید این باشد؟ من چندین بار به این موضوع پرداختم اما مورد اعتراض قرار گرفتم؛ اما به نظرم کسی نمی‌خواهد در جمهوری اسلامی «آدم بده» بشود و به همین دلیل هم تصمیم نمی‌گیریم یا با اما و اگرهایی از کنار آن می‌گذریم.» 
او ادامه داد: «همه می‌دانیم که تقویت صنعت ریلی کشور در شهرهای بزرگ چه تاثیری در کاهش آمار کشته‌های حوادث رانندگی و حتی آلودگی هوا ایجاد می‌کند. آمار تصادف موتورسیکلت‌ها وحشتناک است؛ اما چرا نمی‌توانیم مشکل موتورسیکلت‌ها را حل کنیم در حالی‌که ادعا داریم می‌توانیم دنیا را مدیریت کنیم، آیا نمی‌توانیم موتوری ایمن‌تر از آنچه که هست، بسازیم. من به‌عنوان وزیر بهداشت نمی‌گویم که فلانی بد است؛ چراکه احتمال می‌دهم فردا پزشکان با ما بد شوند. در قوه قضائیه، روحانیت و... نیز این مشکل را داریم و امیدواریم چنین مساله‌ای در پلیس کمتر باشد.»
منبع: فرادید
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"