جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 23
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۴
بوشهرنیوز: 'اسعد تقی زاده'محیط بان دربند دنا که روز یکشنبه به طور رسمی از سوی خانواده مرحوم 'مجتبی رضایی' بخشیده شد ساعتی پیش از زندان مرکزی یاسوج آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.
به گزارش "بوشهرنیوز تقی زاده پس از آزادی از بند زندان در گفت وگو با خبرنگاران از تمامی افراد و گروه های مردمی و مسئولانی که در طول چند سال گذشته با وساطت و رایزنی توانستند رضایت خانواده مقتول را بدست آورند قدردانی کرد.
وی همچنین از خانواده مرحوم رضایی و اولیای دم که با نهایت سخاوت و بزرگواری اقدام به بخشش او کردند نیز قدردانی کرد و گفت: تا همیشه مدیون این خانواده هستم.
اسعد تقی زاده حدود هشت سال زندانی بود.
در تاریخ 26 مرداد سال 87 در منقطه حفاظت شده دنا مرحوم مجتبی رضایی نیک به دست اسعد تقی زاده محیط بان دنا کشته شد.
دادگاه کیفری اسعد تقی زاده را به جرم قتل مجتبی رضایی نیک به اعدام محکوم کرده بود.
سرانجام پس از هشت سال از این اتفاق خانواده مرحوم رضائی نیک بهمراه بستگان و نزدیکان خود یکشنبه شب با حضور در دفتر آیت الله ملک حسینی نمانیده ولی فقیه و در آیینی معنوی اقدام به بخشش قاتل کردند.
در این آیین باشکوه ،صحنه های زیبایی از سخاوت و مردانگی خلق شد و اسماعیل رضایی نیک ولی دم و 'بیت الله تقی زاده' پدر اسعد تقی زاده محیط بان دربند ، همدیگر را در آغوش فشردند تا پرونده محیط بان دنا با پایانی خوش همراه باشد.
 با وساطت آیت الله ملک حسینی دومین محیط بان محکوم به اعدام دنا نیز در هفته های آینده از زندان آزاد می شود.
به گزارش ایرنا، اولیای دم مرحوم 'محمد پایه گذار' نیز رضایت شفاهی خود را اعلام کرده اند و پس از انجام مقدمات کار، 'غلام حسین خالدی'دیگرمحیط بان دنا نیز از چوبه دار رهایی خواهد یافت.
منبع: ایرنا
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"