جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 23
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۷
بوشهرنیوز: مدیر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کرمان گفت: امسال در راستای حفظ حقوق بیت المال، 758 حلقه چاه آب غیرمجاز در این استان پر شده است.
به گزارش "بوشهرنیوز عباس انجم شعاع عصر سه شنبه در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان با محوریت حفاظت از منابع طبیعی و انفال افزود: با این اقدام 65.2 میلیون مترمکعب صرفه جویی در برداشت از منابع آب زیر زمینی حاصل شده است.
وی اظهار کرد: سال گذشته در مجموع 493 حلقه چاه آب غیرمجاز در استان کرمان مسدود شده بود.
وی با بیان اینکه امسال 135 حلقه چاه دارای اضافه بهره برداری شناسایی شده است گفت: آبدهی این چاه ها کاهش یافته و با این اقدام 25.55 میلیون مترمکعب آب صرفه جویی شده است.
مدیر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کرمان به توقیف 155 دستگاه و ادوات حفاری نیز اشاره و بیان کرد: امسال دو هزار و 500 دستگاه کنتور هوشمند در استان کرمان نصب شده است.
انسداد چاه های آب غیر مجاز و نصب کنتورهای هوشمند در استان کرمان از مصوبات شورای حفاظت از آب استان و طرح همیاران آب است که با مشارکت مردم و بهره برداران انجام می شود.
استان کرمان سال هااست از معضل کم آبی رنج می برد و علاوه بر خشکسالی متوالی و کاهش نزولات آسمانی، برداشت بی رویه از منابع آبی باعث تشدید این معضل شده است.
براساس آخرین آمار بیش از 34 هزار حلقه چاه آب در استان کرمان وجود دارد که بیش از 10 هزار حلقه از این تعداد غیرمجاز هستند.
تشدید بحران کم آبی سبب شد با همت مسئولان استانی و کشوری در دولت تدبیر و امید طرح انتقال آب به کرمان پس از سال ها اجرایی و بخش از نگرانی در این زمینه برطرف شود.
منبع: ایرنا
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"