جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 23
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۸
بوشهرنیوز: مرد معلول ۶۵ ساله دیابتی که به اشتباه توسط پلیس شهر«اوکلند» ایالت کالیفرنیا در آمریکا بازداشت شده بود، در بیمارستان درگذشت.
به گزارش "بوشهرنیوز"مرد 65 ساله دیابتی که یک پای خودش را به دلیل بیماری از دست داده و به اشتباه به جرم قتل همسرش در زندان آمریکا به سر می‌برد، جان باخت.
خانواده «ملوین استابز» در حالی برای شکایت از اداره پلیس اوکلند آمریکا آماده می‌شدند که گزارش پزشکی قانونی ثابت می‌کرد وی همسرش را به قتل نرسانده است، اما او پیش از رسیدگی مجدد به پرونده‌اش در زندان جان سپرد.
پلیس اوکلند روز شنبه وارد منزل «استابز» و همسرش «تری کامرون» شد و خانم «کامرون را در حالی مرده یافت که «استابز» درمانده بالای سر جنازه همسرش نشسته بود».
افسران درحالی نشانه‌هایی مبنی بر جراحت روی بدن خانم «کامرون» و علائم خراش بر بدن «استابز» مشاهده کردند که خانه آنها به هم ریخته بود؛ بنابراین پلیس فکر کرد که با یک صحنه قتل روبروست و «استابز» به زندان رفت.
با توجه به سخنان سخنگوی پلیس «سن خوزه» به محض ورود «استباز» به زندان، فشار و قند خون وی  آنقدر بالا رفت که پلیس مجبور شد او را به یک بیمارستان منتقل کند.
روز بعد، استابز به زندان «سانتا ریتا» منتقل شد، جایی که بعدها مشخص شد به بیماری او بی‌توجهی شده است و وی دو ساعت بعد درگذشت.
دفتر پزشکی قانونی شهر «آملدا» در روز دوشنبه به خانواده «استابز» گفت که مرگ خانم «کامرون» که 58 ساله بود، در حقیقت بر اثر مننژیت حاد باکتریایی بوده و «استباز» مرحوم از اتهام قتل مبری است.

همسر سابق «استابز» با شنیدن این خبر گفت:"این غیرممکن، واقعاً غیرممکن است".

«مارگو استابز» افزود: "چگونه ممکن است کسی با شرایط فیزیکی «استابز» چنین کاری انجام دهد؟" .
«مانوئل پریماس»، برادر ناتنی «استابز» با «مصیبت» خواندن این حادثه گفت:"او یک فرد قطع عضوی بود؛ او حتی نمی‌توانست درست راه برود؛ نمی‌توانم باور کنم که شما یک مرد را که روی صندلی چرخدار بوده بدون شواهد کافی دستگیر کنید".

«پریماس» افزود که پلیس درباره محل نگهداری «استابز» و اینکه او در یک سلول زندانی بوده و بعد به بیمارستان منتقل شده به بستگان وی اطلاعی نداه بودند.

شکایت خانواده «استابز» از پلیس اوکلند در حالی به جریان افتاده که به نوشته «آرتی» از این دست سهل‌انگاری‌ها در سیستم قضایی آمریکا به وفور یافت می‌شود.
منبع: تسنیم
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"