جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 23
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۹
بوشهرنیوز:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از هموطنان خواست که در سفرهای نوروزی درست رانندگی کرده و کلیه قوانین رانندگی را رعایت کنند تا سفری ایمن و نوروزی بدون حادثه داشته باشند.
به گزارش "بوشهرنیوز"دکتر سیدحسن هاشمی در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر که صبح امروز در مجاورت حرم حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، به اجرای طرح نوروزی در کشور اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز بسیاری از دستگاه‌ها پای کار آمده و اقدام به ارائه خدمات می‌کنند. لازم است از نیروی انتظامی که متولی اصلی این برنامه است، تشکر کنم. تلاش همه ما کاهش تلفات و مجروحان حوادث رانندگی است و از رانندگان می‌خواهم که در طول سفر به مقررات راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند تا سفری ایمن و نوروزی بدون حادثه داشته باشند. 
 
وی با بیان اینکه 570 بیمارستان در این ایام در سراسر کشور پای کار هستند، گفت: البته حضور بخش خصوصی در این حوزه کمتر است، اما در کنار آن پایگاه‌های اورژانس فعالیت داشته و آمبولانس هوایی نیز در 21 پایگاه در سراسر کشور اقدام به خدمت‌رسانی خواهد کرد. 

وزیر بهداشت: تخلفات بهداشتی در نوروز را به "190" و "1490" اطلاع دهید

وزیر بهداشت از آماده‌باش 18 هزار نفر از پرسنل اورژانس 115 در طرح نوروزی خبر داد و گفت: علاوه بر استفاده از یک سوم ظرفیت بیمارستان‌ها، می‌توان گفت بالغ بر 90 هزار نفر در طرح نوروزی امسال از سوی وزارت بهداشت به کار گرفته شده‌اند. 
 
هاشمی، نظارت بر مراکز طبخ، تهیه و توزیع مواد خوراکی و آشامیدنی را نیز از دیگر وظایف وزارت بهداشت در ایام نوروز اعلام کرد و گفت: در این ایام 4500 نفر به عنوان ناظر که برخی از آنان رابط قضایی هستند، بر مراکز تهیه و تولید غذا و مواد خوراکی و آشامیدنی نظارت می‌کنند. 
 
وی با بیان اینکه کودکان و افراد سالخورده بیشترین آسیب را از مواد غذایی غیراستاندارد می‌بینند، اظهار کرد: شهروندان نیز باید به ما کمک کنند و در همین راستا دو شماره 190 و 1490 در اختیار شهروندان است و آنان در صورتی که تخلفی در این مراکز مشاهده کردند، آن را به ما اعلام کنند تا با افرادی که خدای ناکرده قصد سودجویی دارند برخورد شود. 
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان سخنانش از تمام دستگاه‌های دخیل در طرح نوروزی قدردانی کرد. 
منبع: ایسنا
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"