يکشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 25
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۳
به گزارش "بوشهرنیوز رئیس جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز سال 95 هجری شمسی به دیدار جانبازان در بیمارستان نیایش تهران رفت و با جانبازان بستری در این بیمارستان در فضایی صمیمی به گفت و گو نشست.  
 
به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی در نخستین روز سال 95 در عیادت از جانبازان بیمارستان روانپزشکی نیایش، گفت: دیدار و عیادت از جانبازان، وظیفه دولتمردان است. 

وی در این دیدار صمیمی ابراز امیدواری کرد: سال 95، سالی سرشار از شکوفایی و رشد برای مردم ایران باشد. 

روحانی در این بازدید از بخش های مختلف بیمارستان روانپزشکی نیایش دیدن کرد و سال نو را به مدیران، پرسنل و جانبازان بستری در این بیمارستان تبریک گفت. 

رئیس جمهوری در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران نیز سال جدید را به ملت ایران تبریک گفت و تاکید کرد: نوروز ایام نو شدن است و ما نیز باید در راستای نو شدن و دگرگونی تلاش کنیم و امیدوارم سال جدید سالی سرشار از شکوفایی و رشد برای مردم ایران در همه بخش های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باشد. 

وی ابراز امیدواری کرد تا دولت بتواند در سال جدید خدمات بهتری را به ملت بزرگ ایران ارائه کند. 
روحانی به نامگذاری سال ١٣٩٥ به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و در تشریح برنامه های دولت برای تحقق شعار امسال، گفت: اقتصاد مقاومتی مسیر برنامه های اقتصادی دولت است و برنامه هایی که دولت و ملت برای تحول اقتصادی پیش رو دارند، تحت سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی است. 

رئیس جمهوری تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای آن است که اقتصاد خود را با تولید و فعالیت داخلی و صادرات کالا آن چنان قوی کنیم که اگر روزی دشمن قصد داشت بر مردم فشار اقتصادی وارد کند، ناتوان باشد. 

وی به تشکیل ستاد و قرارگاهی برای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی در دولت اشاره کرد و گفت: امروز ستاد اقتصاد مقاومتی در دولت فعال است و با ابلاغ بخشنامه ها و آئین نامه های لازم، فعالیت های خود را در این حوزه آغاز کرده است. 

رئیس جمهوری با بیان اینکه در سال ٩٤ کمترین بار بودجه کشور بر دوش نفت بوده است، گفت: به هر میزان که بتوانیم درآمدهای نفتی را برای سرمایه گذاری در کشور هزینه کنیم، قدمی جدی در راستای اقتصاد مقاومتی برداشته ایم. 

روحانی افزود: در سالی که گذشت برای نخستین بار در این سال ها، صادرات غیرنفتی بر واردات غیرنفتی پیشی گرفت و تلاش ها برای جذب سرمایه خارجی به کشور متمرکز بوده و امروز طرح های مشترکی با سرمایه گذاران خارجی در کشور داریم که در سال ٩٥ بسیاری از آنها عملیاتی و یا به مرحله قرارداد خواهد رسید. 

وی، ایجاد امنیت و اطمینان در صنعت هوایی کشور را موجب تحرک در توسعه و شکوفایی دانست و گفت: دولت در سال ٩٤ گام های خوبی در راستای اقتصاد مقاومتی برداشته و باید در سال ٩٥ این اقدامات را به طور گسترده تر ادامه دهیم و امیدوارم بتوانیم اقتصاد را در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی که مورد نظر رهبر معظم انقلاب است، عملیاتی کرده و سامان دهیم. 

رئیس جمهوری همچنین دیدار و عیادت از جانبازان را وظیفه دولتمردان دانست و گفت: جانبازان سروران همه ما هستند که با فداکاری خود در روزهای سخت، بار رسالت جهاد را بر دوش گرفتند و با ندای مثبت به پیام امام راحل از کشور و شرف و ناموس خود دفاع کردند و امروز دیدار و زیارت این افراد در این شرایط جسمانی برای ما مغتنم و خدمت به آنان یک وظیفه بر دوش ما است. 

روحانی همچنین به بازدید خود از مرکز توانبخشی سالمندان و معلولین و یکی از ایستگاه های اورژانس در نخستین ساعات امروز اشاره و با تاکید بر ضرورت توجه و احترام بیش از پیش به سالمندان و معلولان، گفت: همه مردم می توانند در این ایام با حضور در آسایشگاه ها و بیمارستان ها و عیادت از افرادی که شرایط جسمی مناسبی ندارند، عید خود را متبرک کنند. 

رئیس جمهوری سپس با تقدیر از همه کسانی که در ایام نوروز در بخش های مختلف در سراسر کشور به مردم خدمت رسانی می کنند، افزود: بسیاری از عزیزان ما با دوری از خانواده در ایام نوروز به مردم و مسافران نوروزی خدمت می کنند که به آنها خسته نباشید و نوروز را تبریک می گویم. 

«محمد علی شهیدی» معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و «حسین فریدون» دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اجرایی، روحانی را در این بازدیدها همراهی می کردند. 

بیمارستان روانپزشکی نیایش دارای ٧٠ تختخواب در بخش های بستری حاد، مزمن و اورژانس، به جانبازان اعصاب و روان خدمات درمانی، مددکاری و روانشناسی ارائه می دهد. این بیمارستان همچنین خدماتی در واحدهای توانبخشی، مددکاری، روانشناسی، کاردرمانی و ورزش درمانی و ویزیت های تخصصی و عمومی به جانبازان سرفراز کشورمان ارائه می کند.

Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"