شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 24
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۰۷۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
بوشهرنیوز:عبور از مرز زمینی به طور غیر قانونی اشکال مختلفی می‌تواند به خود بگیرد، اما عبور از طریق فرودگاه به دلیل وجود موانع بسیار تقریبا غیرممکن است. اما استثناهای آن کم نیستند؛ در ادامه قصد داریم برخی از نمونه‌های باورنکردنی آن را معرفی کنیم.
به گزارش "بوشهرنیوز"شاید قبلا به گوشتان خورده باشد که افراد با پنهان شدن در تانکر خودروهای سنگین وارد کشوری دیگر می‌شوند. عبور از مرز زمینی به طور غیر قانونی اشکال مختلفی می‌تواند به خود بگیرد، اما عبور از طریق فرودگاه به دلیل وجود موانع بسیار تقریبا غیرممکن است. اما استثناهای آن کم نیستند؛ در ادامه قصد داریم برخی از نمونه‌های باورنکردنی آن را معرفی کنیم. 
 
پسر، پدرش و یک خانم 19 ساله! 
در بررسی‌های فرودگاهی در سال 2015 مشخص  شد که پسری جوان داخل یک چمدان پنهان شده تا بتواند به طور غیر قانونی وارد کشور مقصد شود. این پسر جوان قصد داشت از این طریق وارد اسپانیا شود، اما تصاویر گرفته شده به کمک اشعه ایکس راز او را فاش کرد! این چمدان متعلق به خانم 19 ساله‌ای بود و پلیس به آن مشکوک شده بود.

داستان‌های عجیب از

پلیس به ظن اینکه مبادا آن خانم با خود مواد مخدر حمل کرده باشد، او را کنار کشید تا چمدانش را جدا بررسی کند. در این بررسی‌ها اما پلیس با موردی بسیار جالب‌تر روبه‌رو شد. 
 
پس از اینکه در چمدان باز شد، آن پسر به زبان فرانسوی گفت: «سلام. اسم من ابو هست.» پلیس نیز در این رابطه مردی که احتمالا پدر آن پسر بود را دستگیر کرد. آن مرد اهل «کوستا دمارفیل» بود و حدود یک ساعت و نیم بعد تلاش کرد تا از آنجا عبور کند. آن مرد مدعی بود که در جزایر قناری زندگی می‌کند. خانم 19 ساله نیز در ازای دریافت مبلغی دست به چنین کاری زده بود. 
 
مردی که زنش را در چمدان پنهان کرد! 
مردی فرانسوی برای ورود به اتحادیه اروپا تلاش کرد تا همسر روسی‌اش را داخل چمدانی بزرگ پنهان کند؛ بی‌خبر از آنکه نیازی به چنین برنامه جیمز باندی باشد!

داستان‌های عجیب از

پلیس مرزی لهستان اعلام کرد که پس از مشاهده چمدان بزرگ مرد به او شک کرده و از او بازجویی کردند. پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد که آن مرد فرانسوی در ایستگاه قطار شهر ترسپول در مجاورت لهستان با بلاروس، زنی شصت و خورده‌ای ساله را در چمدانش پنهان کرده است. کمی بعد اما مشخص شد که آن زن برای ورود قانونی به اتحادیه اروپا هیچ مشکلی نداشته است. 
 
حمل کودک مصری در ساک دستی
زوج مصری در سال 2012 کودکشان را در یک ساک دستی پنهان کردند تا بتوانند وارد امارات متحده عربی شوند، اما پس از عبور از دستگاه‌های مجهز به اشعه ایکس، دستگیر شدند. این مرد به همراه همسر و نوزاد تازه به دنیا آمده‌شان وارد فرودگاه بین‌المللی شارجه شدند.

به آن‌ها گفته شده بود که به علت عدم دریافت ویزا نمی‌‎توانند وارد کشور امارات شوند. ماموران گمرگ به این زوج گفتند که یک روز صبر کنند تا شاید مشکل برطرف شود. زوج مصری در عوض تصمیم گرفتند تا نوزاد چند ماهه را داخل ساک دستی‌شان بگذارند و از مقابل گیت‌ها عبور کنند، اما موفق نشدند.

داستان‌های عجیب از
 
کوله پشتی
ماموران فرودگاهی متوجه شدند که مادری فرزندش را داخل یک کوله پشتی پنهان کرده است. این زن فیلیپینی به دلیل اینکه پسرش اجازه اقامت در پاپوآ گینه نو را نداشت، تصمیم گرفت تا او را داخل کوله پشتی‌اش پنهان کند.

فرزند این خانم تنها دو ماه داشت و ماموران فرودگاهی پس از مشاهده او در کوله پشتی زن شوکه شده بودند. البته نوزاد در آن لحظه خواب بود که جای بسی خوشحالی داشت! این اتفاق در فرودگاه بین‌المللی نینوی آکوینو رخ داد.

داستان‌های عجیب از
 
فرار از زندان
زنی تصمیم گرفت تا نامزدش را داخل چمدان پنهان و او را از زندان فراری دهد. این زن که نام «ماریا دِلمار آرخونا ریورو» بود و تنها 19 سال هم سن داشت، تصمیم گرفت تا نامزدش را از زندان فراری دهد. او به جرم حمل سلاح به 20 سال حبس محکوم شده بود. 
 
مقامات زندان می‌گویند که مجرم، رامیرس تیخرینا، هنگام خروج همسرش از زندان در چمدانی پنهان شده بود که در نهایت مجدد به دام پلیس افتاد.

داستان‌های عجیب از

18 سر منجمد شده انسان
18 عدد سر انسان در فرودگاه اوهیر شیکاگو کشف شد. این اتفاق شاید عجیب باشد، اما واقعی است. ماموران گمرک هنگام کنترل محموله‌ها در فرودگاه تعداد 18 عدد سر منجمد شده انسان را کشف و ضبط کردند. این اتفاق در سال 2013 رخ داد. 
 
البته در نهایت مشخص شد که آن سرها قاچاق نشده بودند! بلکه برای اهداف پزشکی در ایتالیا مورد استفاده قرار گرفته و پس از انجام آزمایش‌های مربوطه برای سوزانده شدن به ایلینوی بازگردانده شده بودند. وقفه به وجود آمده نیز نتیجه مشکلات اداری بود. به نظر می‌رسد که این دسته از محموله‌ها کاملا عادی هستند!

داستان‌های عجیب از

مردی که خودش را در صندلی اتومبیل پنهان کرد 
این اتفاق عجیب و نادر در سال 2001 در مرز مکزیک و ایالات متحده رخ داد. مردی خودش را داخل یک صندلی جاسازی کرده بود تا بتواند به طور قاچاقی وارد آمریکا شود. خودروی حامل کانچولای 42 ساله در ایستگاه بازرسی سان یسیدرو در کالیفرنیا متوقف شده بود. در آن زمان، این نقطه مرزی در حقیقت شلوغ‌ترین ایستگاه مرزی جهان بود.

داستان‌های عجیب از
منبع: فرادید
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"