شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 24
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۲۵۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
بوشهر نیوز؛ هویت بومی؛ نگاه ملی؛ ظرفیت جهانی
بوشهر نیوز : رسانه بوشهر نیوز که از سال 81 با فراز و فرودهایی بسیار به امروز رسیده است و در این مدت، تلخی ها و خوشی های فراوانی را نیز به مدد عدالت جویی و حق گویی اش تجربه نموده، نمونه ای قابل توجه از یک تجربه ستگر و شگرف است.
بوشهرنیوز : طی یک مسیر سخت اما شیرین جز با معرفت و دوربینی و صبر و بصیرت امکان پذیر نسیت. شاید چنین مسیری را بشود برای چند صباحی به هر شکلی طی کرد اما ادامه و استمرار آن برای همیشه مقدور هر کسی نیست.

رسانه بوشهر نیوز که از سال 81 با فراز و فرودهایی بسیار به امروز رسیده است و در این مدت، تلخی ها و خوشی های فراوانی را نیز به مدد عدالت جویی و حق گویی اش تجربه نموده، نمونه ای قابل توجه از این تجربه ستگر و شگرف است.

یک رسانه با هویتی بومی که تلاش می کند نگاهی ملی داشته باشد و این نگاه را با عنایت به ظرفیت های بین المللی جای جای ایران عزیز، با تمرکز بر استان زرخیز بوشهر و همه داشته های غنی و حجم متراکم دستاوردهای ملی اش، در نقطه عطفی به نام قم، مرکز ثقلی برای نقطه عزیمت کار رسانه ای خویش می داند.
و این همه جز در سایه سار ولایت پذیری و در مسیر عدالت جویی و زیر تابش آفتاب حق گرایی مقدور نبوده و نیست.

بوشهر نیوز که چند ماه گذشته را در سکوتی ناخواسته سپری کرد اینک آغازی دیگر بر آن پایان ناخواسته سروده و دست خویش را برای یک حرکت رسانه ای مثمر ثمر و توانمند و بصیرت آمیز به سوی همه اهالی قلم و فکر و اندیشه، آنهم با شعار عدالت طلبی و مطالبه گری ارزش های اصیل و اصلی بومی و ملی و دینی دراز می کند و امیدوار است در این راه پر فراز و نشیب اما خوش منظر، که تلخی هایش هم برای اهل دل، گواراست و رنجهایش نیز نیوشا، بتواند گامهایی محکم در مسیر ولایت مداری مبتنی بر آزاداندیشی و عدالت خواهی بردارد.

مسیر تازه ما که با دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یک پایگاه خبری - تحلیلی مستقل بومی همراه بوده استٰ، افق هایی بس خطیر اما امیدوارانه و محرک در برابرمان خلق نموده و ما نیز برای این تماشای این چشم انداز و حرکت در این افق زیبا تلاشهای بسیار در چنته داریم و اتفاقات فراوان تدارک دیده ایم.

اینک که ایران عزیز در آستانه اتفاقی بزرگ و رخدادی حساس یعنی دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاست، زمان آن است که همه نیروهای وفادار به آرمانهای انقلابی و دینی با چشمانی باز و اندیشه ای بر فراز، با انتخابی که نتیجه تحقیق و تحقق آرمانگرایی و عدالت طلبی فطرت مدارانه آنهاست، در این پیچ خطیر و مهم تاریخی که نظام اسلامی و ملت ما در آن قرار دارد، اتفاقی مبارک و امیدوارانه را رقم بزند و برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار کشور اهورایی مان ثبت نماید.

ما برآنیم که رسانه در دنیای امروز می تواند چشم بیدار ملت و چرخ حرکت آگاهی بخش افکار عمومی و نیز نخبگان جامعه باشد. رسانه ای که هم بر ظرف قلم و تصویر تسلط یابد و هم بر تولید اندیشه فائق آمده و راهی نو در مسیر خلق دنیای فکری و هدایت و حمایت از «آزادی» این گوهر گرانبهای انسانی و اسلامی  بیآفریند.
و در این مسیر چه چیزی غنی تر از هویت بومی و سرشارتر از نگاه ملی است که بتواند زمینه های یک ظرفیت جهانی را فراهم کند.
و برای طی این مسیر کدام افق زیباتر و امیدبخش تر از عدالت طلبی است که بتواند همه طیف های بشری را با هر مرام و مسلک و قوم و سلیقه ای زیر چتر یک ارزش والای الهی و بشری یعنی عدالت گرد آورد.

از این روست که عدالت طلبی برای ما اصلی اساسی و عمودی برای خیمه این محفل رسانه ای است.
عمودی که اگر نباشد پایه های هر خیمه ای در این سرای خاکی فرو خواهد ریخت.
امیدوارم حضور دوباره بوشهر نیوز، آغازی باشد بر پایانی که هر چه بود بی تردید خیر و برکت بود تا بار دیگر با قدرت بیشتر و امید عمیق تر و ایمان راسخ تر در عرصه قلم حضور به هم رسانیم و یاریگر کلمه طیبه عدالت باشیم. انشاالله تعالی.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
دوستدار بوشهرنیوز
|
ROMANIA
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
0
0
سلام

خیلی خوش آمدین...

چرا سایت با com باز نمیشود
'Administrator' علیکم سلام

باتشکر از شما

به زودی مشکل فنی دات  کام سایت بوشهرنیوز ، حل می گردد.

میرمحمدیان
|
ROMANIA
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
0
0
سید سلام
تبریک
حضور مجددتون رو گرامی میداریم
یاحق
س ن
|
ROMANIA
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
0
0
درود بر شما
نبودتون کاملا احساس می شد.
خوب شد آمدید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"