جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 23
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۲۶۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۸
درنگی در ضرورت پرهیز از سهم خواهی و گروه گرایی همه طیف های سیاسی استان
بوشهرنیوز: همه باید تلاش کنند تا با جلب اعتماد عمومی مسوولان مملکتی و پایتخت سیاسی، به استان و در یک هماهنگی و اتفاق جمعی، نشانه های مثبت و پالس های اطمینان بخش را به تهران مخابره کنند و همین امر هم باعث می شود تا مدیران مملکتی هم بتوانند به استان ما اعتماد کنند .
به گزارش بوشهرنیوز : درست است که احزاب و جناح های سیاسی کشور ما هیچکدام در قالب تعاریف استاندارد حزب نمی گنجند و اساسا درک و دریافت درستی از فعالیت حزبی ندارند و عموما تنها در آستانه انتخابات و ایام تبلیغات فعال می شوند و باز درست است که همه حزب ها و گروه های سیاسی ما از ارتقای کم و کیف فعالیت سالم سیاسی و اجتماعی خویش در طول دوره ها و سالها، مغفول و بیشتر مشغول به بازی های پیدا و پنهان منفعت گرایانه اند اما این همه دلیل نمی شود تا به این تذکر توجه نکنیم که در این موقعیت حساس، مشغول شدن به رفتارها و گفتارهای منفعت جویانه گروهی که باعث می شود نگاه مسوولان ملی نسبت به ظرفیتهای استان مخدش شود ابدا کار صواب و قابل دفاعی نیست.
چه طیف های طرفدار دولت تدبیر و اعتدال، چه اصولگرایان و چه اصلاح طلبان در استان بایستی همه تلاش و هم و غم خود را در این بازه زمانی- و البته در هر زمان دیگری- معطوف به تلاش برای خدمت و منفعت عمومی مردم نمایند و از رفتارهای گروه گرایانه و شخصی اجتناب ورزند.
که دود این رفتارها البته درنهایت نه تنها به چشم عموم مردم خواهد رفت خود این جناح ها و اشخاص را هم از زخم و درد خود بی نصیب نخواهد گذاشت!
همه باید تلاش کنند تا با جلب اعتماد عمومی مسوولان مملکتی و پایتخت سیاسی، به استان و در یک هماهنگی و اتفاق جمعی، نشانه های مثبت و پالس های اطمینان بخش را به تهران مخابره کنند و همین امر هم باعث می شود تا مدیران مملکتی هم بتوانند به استان ما اعتماد کنند و امیدوار شوند و هم از رهاورد این اطمینان و امید، با جلب بودجه و ارتقای سطح رفاه کیفی و ایجاد و راه اندازی طرح های مختلف اقتصادی و صنعتی و اجتماعی و فرهنگی و... رفاه عمومی بالاتر رفته و میزان رضایت مندی مردم از مسوولان استانی بیشتر شود و در نهایت، و به عبارت دیگر یک بازی برد- برد رقم بخورد.
در غیر اینصورت اگر خدایی نکرده فضای سیاسی استان آلوده به بازی های سیاسی کارانه و آغشته به رفتارهای تلافی جویانه و گروه گرایی های مخل وحدت و نیز باج خواهی های معمول و مضر این ادوار گردد، ان وقت است که در نهایت یک بازی باخت- باخت برای همه اعم از مسوولان استانی، مردم، گروه ها و طیف های مختلف استانی و البته بی بهره ماندن کشور در استفاده درست و کامل و جامع و مانع از ظرفیت های استانی ما رقم خواهد خورد.
اینجاست که هوش سیاسی و درد مردم گرایی و توجه به اهم و مهم و اولویت دادن به منافع عمومی آنهم نه تنها در یک طیف بلکه در همه گروه ها و سلایق و طیف های سیاسی باعث می شود تا همه ما در ضمن یک رقابت سالم، بتوانیم گامی مهم و اساسی در توسعه سیاسی برداریم.

Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"