جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 23
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۲۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
درنگی بر کنایات تنگ نظرانه جناب داوری خطاب به مهندس نیکزاد
بوشهرنیوز : آنها همیشه در صحنه حضور دارند؛ منتها صحنه ی آنها نه حزب و جناح و شخص و رفیق و سود و زیان مادی، بلکه میدان عمل و خدمت به خلق خداست.
بوشهرنیوز :خیلی بعید و عجیب نیست وقتی کسی همه چیز عالم را تنها از دایره تنگ معادلات دنیایی و شبکه عنکبوتی افکار حزبی و جناحی اش می بیند و می سنجد در مواقعی به بن بست در تحلیل و تئوری پردازی برسد.
همچنان که جناب داوری تئوری پرداز خود خوانده ی این سالهای احمدی نژاد در برابر تصمیم مهندس نیکزاد در خصوص حضور در ریاست ستاد انتخاباتی آقای رییسی به چنین رویکردی دست زده است.
ایشان با خطاب قرار دادن نیکزاد به نوعی حضور در ستاد رییسی را معامله ای حقیر خوانده و به کنایه، نقدی تند بر آن وارد کرده است.
آری؛ شاید حق با جناب داوری باشد البته در صورتی که ما تنها و تنها از دریچه تنگ و تاریک دنیا به امور عالم بنگریم.
در خصوص این نگاه و طرز بیان البته که حرفهای بسیاری هست اما شاید بتوان نکات اصلی را به این شکل توضیح داد که:
کار برای خدا فارغ از این معادلات حقیر و پست مادی است. کار برای خدا نه مرز جغرافیایی می شناسد و نه مرز حزبی و گروهی. نه در شبکه معادلات عنکبوتی فردی و دیکتاتوری ناشی از خودرأیی می ماند و نه اساسا دچار انفعال و افسردگی می شود.
کسی که برای خدا کار می کند اساسا برایش مهم نیست که زیر کدام تابلو و ذیل چه عنوانی به خدمت مشغول است بلکه اصل برای او خود نفس خدمت است و لاغیر.
به همین دلیل بنیانی هم هست که خدمتگزاران واقعی هیچوقت نه به بن بست می رسند و دچار خسران و یأس و افسردگی فصلی دیگران قرار می گیرند!
آنها همیشه در صحنه حضور دارند؛ منتها صحنه ی آنها نه حزب و جناح و شخص و رفیق و سود و زیان مادی، بلکه میدان عمل و خدمت به خلق خداست.
گذشته از این؛ نکته ای که باید به جناب داوری یادآوری کرداین است که بر خلاف تصور و تحلیل ایشان، این مهندس نیکزاد بوده که همواره همراه جریان اصیل و ولایی احمدی نژاد می بوده و هست و ارادتش را به ایشان عملا نشان داده است و می دهد، همچنین این شخصیت فراجناحی و بی حاشیه، با خدمات مثمر ثمر خویش توانسته جریان ولایی و انقلابی را ذیل مجاهدتهای خاموش خویش به معروفیت و شهرت برساند و به مدد نتایج فعالیتهای امثال ایشان است اگر سند افتخاری برای این جریان ثبت و ضبط می شود.
بی تردید مسکن مهر یکی از همین موارد است که در واقع ثمره تلاشهای امثال نیکزادو البته حمایت های دکتر احمدی نژاد بود و طبیعی است که به نام دولت ایشان هم ماندگار شد. اما همه اینها نباید باعث شود تا عده ای سرنا را از دهانه گشادش بنوازند یا قلب واقعیت کنند و داستان را سر و ته تعریف کرده و به افکار عمومی نشانی غلط بدهند!

ضمن اینکه جناب نیکزاد تنها وزیری بود که در «جمنا» همه دستاوردهای مردمی و تلاشهای مجاهدت آمیز دولت قبل را در مسیر عمران و آبادانی ملموس کشور و رفع محرومیتها از اقشار آسیب پذیر مورد توجه و یادآوری قرار داد و بر ارزش و اهمیت تلاشهای دولت احمدی نژاد در این وادی پای فشرد. همین ویژگی موید این نکته است که ایشان فارغ از کسانی که به تقلای دنیا و با حواشی فریبنده آن، در مسیر حمایت ظاهری از احمدی نژاد برآمده اند، و بر خلاف آنها، از زمره کسانی است که دل در حقیقت خدمت و کرامت ملت دارد. و از این رو است که هرگز تلاشهای دولت قبل را به ملاحظه فشارهای سیاسی این و آن، انکار نمی کند و هر جا و همیشه بر آنها تأکید دارد و صحه می گذارد.

در واقع مردان خدا همیشه افراد و جریانها را ذیل حقیقت مجاهدت خادمانه به ملت قرار می دهند و نه صدر آن! و افراد و جناحها و رفتار و گفتارشان را در آینه حقیقت می سنجند و نه حقیقت را با آنها و در ذیل آنها!

و این همان نکته ای است که از منظر و اندیشه امثال داوری ها مخفی می ماند و انکار می شود!
حقیقت آن است که مردان خدا و خدمت، نه با جریانها و باندها و اشخاص، که با مردم و مجاهدت و خدا پیمان می بندند و از همین روست که انفعال و سکون و ناامیدی در دلهایشان راه ندارد، فریب معادلات پر رنگ و لعاب دنیایی را نمی خورند، دلسرد نمی شوند و همیشه راهشان برای خدمت باز است.
مدال افتخاری که بر سینه آنهاست از جانب خداست و نه اشخاص؛ و برای هیچکس جز خدا نیز سر تعظیم فرو نمی آورند و از همین روست که با برد و باخت جناحها و آدمها چیزی برای شان تغییر نمی کند و در تصمیم و مسیرشان اثر نمی گذارد.
و این همان چیزی است که اهالی دنیا از درک آن عاجزند...!

عبدالله عاصی
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"