جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 23
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۳۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
بوشهزنیوز : امام جمعه بوشهر گفت: در تابستان گذشته در تامین آب آشامیدنی شرائط سختی پشت سرگذاشتند و باید حل این معضل امسال در اولویت برنامه‌های مسئولان دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد.
به گزارش "بوشهرنیوز"، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تسلیت سالروز شهادت مولی‌الموحدین حضرت علی(ع) به ویژگی‌های ضیافت الهی پرداخت و با تاکید بر توجه به اعمال در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: استغفار در ماه مبارک رمضان باید مورد توجه قرار بگیرد چراکه توجه به این مهم نشان از معرفت و شخصیت انسان است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه راه نجات انسان از عقوبات استغفار است افزود: توجه به افطاری دیگران و اطعام نیازمندان باید در اولویت روزه‌داران قرار بگیرد چراکه افطار دهنده از سوی خداوند برای این امر مهم برگزیده شده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه انتخابات یک حماسه اعتماد مردم به نظام اسلامی ایران است افزود: تامین منافع ملی و حفظ آن وظیفه دولت است و این مهم سبب اقتدار نظام می‌شود و از شاخص‌های رشد و پیشرفت است.

صفایی بوشهری با تاکید بر ای نکته که منافع ملی باید منبعث از هویت ملی و اسلامی باشد خاطر نشان کرد: اگر در جایی منفعتی بود که با هویت ملی و دینی منافات داشت این برای نظام اسلامی ایران منفعت قلمداد نمی‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه ایران قربانی تروریست است گفت: ایران اسلامی توسط استکبار جهانی که خود حامی تروریست است و شخصیت‌های مهم ایران اسلامی قربانی ترور شدند به تروریست محکوم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جبهه استکبار، رژیم اشغالگر قدس، رژیم‌های ال سعود و خلیفه تروریست گروهکی  و دولتی ایجاد کرده‌اند خاطر نشان کرد: این کشورها هم مادر تروریسم و هم حمایت کننده تروریسم است و هم اینکه کشوری که با تروریست مقابله می‌کند متهم به تروریست می‌شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جوهره آمریکا و جبهه استکبار جنایت و خیانت است افزود: برای شکستن خط مقاومت، مقابله با حزب‌الله، سوریه، عراق، لبنان و کشور و گروه‌های انقلابی در  ریاض جلسه می‌گیرند که این اعمال نشان دهنده حمایت از تروریست است.

صفایی بوشهری، با اشاره به اینکه طرح بی ثباتی و اخلال در امنیت ایران از سوی استکبار جهانی با مشارکت کشورهای هم‌پیمان طراحی شده گفت: در این زمینه گروه‌های تکفیری به ایران اعزام می‌کنند که ضمن ایجاد ناامنی مشکلاتی در ایران فراهم کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر  از تشکیل ناتوی عربی برای  حمایت از تکفیری‌ها توسط استکبار جهانی با کشورهای عربی خبر داد و افزود: ایران اسلامی چون کوه استوار در مقابل تمام ترفندها ایستاده و هر برخوردی با ایران بشدت پاسخ داده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به استمرار تحریم‌ها علیه ایران اسلامی تصریح کرد: اگر شخصیت‌ها و مسئولان فکر می‌کنند تحریم‌های امریکا در ایران برداشته می‌شود  در اشتباه هستند چراکه آمریکا با جوهره ایران انقلابی در تضاد است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به تصویب تحریم علیه ایران اسلامی در مجلس سنای آمریکا گفت: تحریم‌ها علیه ایران با تصویب در مجلس سنای آمریکا مضاعف شد و  این در حالی است که در برجام امتیازاتی به مذاکره کنندگان داده شد ومفاد برجام از سوی ایران اجرایی شد ولی از سوی استکبار جهانی نه تنها مفاد برجام اجرایی نشد بلکه تحریم‌ها علیه ایران مضاعف شد.

صفایی بوشهری، با تاکید بر تبدیل تحریم‌‌ها به فرصت در افزایش تولید داخلی تصریح کرد: تحریم‌ها باید به فرصت تبدیل شود و با انسجام و اتکاء به نیروهای داخلی،  باید تولیدات دانش بنیان گسترش داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تنها راه مقابله با مشکلات اقتصادی را اجرایی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: تنها راه حل معضلات اقتصادی جامعه، اجرایی کردن واقعی اقتصاد مقاومتی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه عملیاتی کردن حرف‌ها از توقعات مردم است افزود: مسئولان بجای حرف زدن در زمینه‌های مختلف بیکاری، تورم، رکود و دیگر بخش‌ها باید برای حل این مشکلات، عمل در دستور کار قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر، با محکوم کردن جنایات آمریکا در منطقه بیان کرد: محاصره اقتصادی، سیاسی، جغرافیایی قطر، تعرض به سرزمین یمن، اعزام گروه‌های تکفیری به مناطق مختلف ایران اسلامی برای جنایت و ناامنی از جنایات آمریکا و کشورهای منطقه است که بشدت این اعمال محکوم می‌شود.

صفایی بوشهری با قدردانی از وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و ارتش افزود: هر گروه تروریستی به مرزهای جمهوری اسلامی ایران نزدیک می‌شود با قاطعیت به آنان پاسخ داده می‌شود که این مهم نشان از اقتدار نظام اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با محکوم کردن خرید 110 میلیارد دلاری اسحله توسط رژیم آل سعود از آمریکا بیان کرد: فروش اسحله به رژیم آل سعود در راستای تولید تروریسم و حمایت از آنان است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه اقتدار ایران اسلامی در مقابله با جبهه استکبار و حامیان آنان در 8 سال دفاع مقدس نشان داده شد گفت: ملت مقتدر ایران اسلامی در 8 سال دفاع مقدس پاسخ کوبنده‌‌ای به دشمنان دادند و اگر در سر حمله به ایران می‌پرورانند، مردم ایران بار دیگر آنان را تارومار می‌کنند.

امام جمعه بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: 26 خرداد  یادآور شهادت شهیدان امانی، بخارایی ، صفار هرندی و نیک نژاد  از حزب موتلفه اسلامی است که در شرایط خفقان رژیم پهلوی جان خود را در دفاع از ارزش‌های دینی نثار کردند.

صفایی بوشهری با تاکید بر حل مشکل تامین آب آشامیدنی استان بوشهر افزود: مردم استان بوشهر در تابستان گذشته در تامین آب آشامیدنی شرائط سختی پشت سرگذاشتند و باید حل این معضل امسال در اولویت برنامه‌های مسئولان دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه در شأن مدیریت اجرایی نیست که مردم دچار بحران کم‌آبی باشند افزود: هر چند کارهای خوبی در راستای تامین منابع آب آشامیدنی در استان بوشهر صورت گرفته ولی باید برای جلوگیری از بحران کم‌آبی چاره اندیشی اساسی شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به صادرات کالا به کشور قطر تصریح کرد: مسئولان اقتصادی کشور، با توجه به ویژگی‌های استان بوشهر، این استان را به عنوان مرکز تامین امور اقتصادی قطر تصویب کرده‌اند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر حل مشکل اشتغال جوانان استان بوشهر گفت: اشتغال جوانان و بیکاری مردم استان بوشهر یک معضل شخصی نیست بلکه  یک معضل  جدی خانواده‌ها و جامعه اسلامی است.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه حل مشکل اشتغال، دیگر مشکلات جوانان  رابرطرف می‌کند گفت: با حل مشکل اشتغال، مشکلات ازدواج، مسکن و معضل طلاق برطرف می‌شود چراکه یکی از عوامل عدم ازدواج و بروز طلاق بیکاری است.

به نوشته تسنیم ،نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: مسئولان برای استان بوشهر که هم جمعیت اندک و هم ظرفیت بالای اشتغال‌زایی دارد برای رفع بیکاری جوانان به ویژه جوانان تحصیل کرده چاره اندیشی کنند.

Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"