شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 24
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۳۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
یک کشته در تیراندازی ماموران مرزی عربستان به سمت صیادان بوشهری
بوشهرنیوز : گزارشها حاکی است مأموران عربستان سعودی به سمت صیادان بوشهری آتش گشوده و یک نفر از صیادان کشته شده است. خبری که از دیشب در رسانه‌های کشور منتشر شده و همچنان در محافل خبری استان و در میان مردم بازتاب‌های بسیاری داشته است.
به گزارش بوشهرنیوز ؛ خبری که از شب گذشته و صبح امروز در رسانه های کشور مبنی بر کشته شدن یک صیاد بوشهری به دست نیروهای مرزی عربستان سعودی منتشر شده همچنان در محافل خبری استان و در میان مردم بازتاب های بسیاری داشته است.موضوع از این قرار است که دو قایق صیادی استان بوشهر که به قصد صید وارد  آبهای خلیج فارس شده بودند، دو روز پیش بر اثر امواج دریا از مسیر خود خارج می‌شوند و مورد حمله گشت دریایی عربستان سعودی قرار می‌گیرند.

طبق گزارش های رسمی شب گذشته یک صیاد بوشهری در آب‌های مرزی ایران و عربستان با تیراندازی گشت عربستان سعودی مواجه شد و جان خود را از دست داد.

دو قایق صیادی بوشهر در اطراف سکوهای نفتی و مرز آبهای ایران و عربستان با تیراندازی گشت دریایی سعودی مواجه شدند.

در اثر این تیراندازی، یکی از سرنشینان یکی از این دو قایق فوت شد. سرنشین دیگر قایق که پسر متوفی بوده، جان سالم به در برد  و همراه جسد صبح امروز خود را به اسکله صیادی جفره بوشهر رساند.

از قرار معلوم، از قایق دیگر با دو سرنشین که همراه آنها بوده اطلاعی در دست نیست و براساس اظهارات اولیه احتمال توقیف وی توسط گارد دریایی عربستان وجود دارد.

یکی از قایق‌ها که دو نفر سرنشین داشته و پدر و پسری در آن حضور داشتند، از محل فرار می‌کند ولی بر اثر شلیک گشت دریایی این کشور ، پدر مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و پسر همراه با جسد پدر خود را به ساحل بوشهر می‌رساند.

این در حالی است که مجید آقابابایی مدیرکل امور مرزی وزارت کشور نیز کشته شدن یک صیاد ایرانی توسط گارد مرزبانی عربستان را تایید کرده است.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که رفتارهای خائنانه و رذالت بار عربستان سعودی در طی ماهها و بلکه سالهای اخیر در منطقه علیه جمهوری اسلامی و محور مقاومت، موجی از تنفر نسبت به این رژیم سفاک را در میان مردم ایران و البته مردم کشورای مختلف منطقه به وجود آورده است.

دولتمردان جدید عربستان که خام سری و سبک مغزی را با رفتارهای تند و رادیکال خائنانه علیه جهان اسلام و کشورهای منطقه و به خصوص ایران انقلابی و محور مقاومت به انجام رسانده و موجی از نفرت را علیه خود و سیستم قبیله ای و دیکتاتوری و البته خائن خود به وجود آوده اند اینک در اقدامی ناجوانمردانه دست خویش را به خون یک صیاد مظلوم بوشهری آلودند تا نشان دهند از هیچ اقدامی در مسیر تنش آفرینی و برهم زدن امنیت منطقه خودداری نمی کنند.

البته تحلیل دقیق این اقدام نیروهای مرزی عربستان و اعلام ابعاد مختلف آن و اینکه چند و چون و کم و کیف آن دقیقا چه بوده و چه حواشی و تبعاتی را به دنبال داشته بر عهده مسوولان ذیربط کشورمان است اما آنچه مسلم است اینکه عربستان سعودی حکومتی است که از هیچ فرصت و موقعیتی برای برهم زدن نظرم منطقه و آرامش مردمش صرفنظر نخواهد کرد و این روحیه زمانی تنفربرانگیزتر و خطرناک تر می شود که این بی مبالاتی با وحشیگری و خام فکری و سبک سری جوانان بی مایه و وحشی حاکم بر این دستگاه مدیریت این کشور مضاعف می شود.

آری؛ خبری که از دیروز در رسانه های کشور مبنی بر کشته شدن یک صیاد بوشهری به دست نیروهای مرزی عربستان سعودی منتشر شده همچنان در محافل خبری استان و در میان مردم بازتاب های بسیاری داشته است. مأموران عربستان سعودی به سمت صیادان بوشهری آتش گشوده و یک نفر از صیادان کشته شد.

و این اتفاق در حالی رخ می دهد که رفتارهای خائنانه و رذالت بار عربستان سعودی در طی ماهها و بلکه سالهای اخیر در منطقه علیه جمهوری اسلامی و محور مقاومت، موجی از تنفر نسبت به این رژیم سفاک را در میان مردم ایران و البته مردم کشورای مختلف منطقه به وجود آورده است.

بی تردید مردم و مسوولان بوشهری منتظرند تا مسولان عزیز کشورمان هرچه زودتر ابعاد مختلف این قضیه را برای افکار عمومی توضیح داده و اقدام مناسب را در پیگیری حقوق صیاد بوشهری که جان خود را از دست داده است به انجام رسانند که قطعا همینطور خواهد بود.


Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"