شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 24
نظرسنجی
آیا با ترکیب-جمنا-استان بوشهر موافقید
بله
خیر
کد خبر: ۱۳۳۱۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
رعایت عدالت در اعتباربخشی و ثبت نام برای دریافت تسهیلات تولیدی
بوشهرنیوز : یکی از مهم ترین نکاتی که در بحث برنامه ریزی های استانی و محلی مطرح است موضوع رعایت تعادل و توازن بین شهرستان‌ها در توزیع اعتبارات استان است.
به گزارش بوشهرنیوز ؛ یکی از مهم ترین نکاتی که در بحث برنامه ریزی های استانی و محلی مطرح است موضوع رعایت تعادل و توازن بین شهرستان‌ها در توزیع اعتبارات استان است. موضوعی که استاندار بوشهر مطرح کرده و تأکید نموده رعایت تعادل و توازن بین شهرستان‌ها در توزیع اعتبارات استان بوشهر مدنظر همه مسوولین ذیربط خواه بود.استاندار بوشهر یادآور شده در توزیع اعتبارات امسال استان بوشهر، شاخص‌های متعددی مورد توجه قرار گرفته است و تعادل و توازن بین شهرستان‌ها در توزیع اعتبارات رعایت شده است.
مصطفی سالاری در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر تأکید کرده امسال شاهد افزایش دو برابری اعتبارات استان بوشهر هستیم که این افزایش نقش مهمی در توسعه استان خواهد داشت.

از مجموع کل اعتبارات استان، سهم شهرستان بوشهر ۲۲.۱ درصد، دشتستان ۲۱.۵ درصد، کنگان ۹.۲ درصد، گناوه ۹.۱ درصد، دشتی ۸.۵ درصد، تنگستان ۷.۱ درصد، عسلویه ۷ درصد، جم ۶ درصد، دیر ۶ درصد و دیلم ۳.۵ درصد است.

با افزایش اعتبارات همه ردیف‌های بودجه‌ای استان بوشهر، رشد قابل توجهی در اعتبارات نفت و گاز استان‌های نفت خیز استان را شاهد هستیم که باعث افزایش دو برابری اعتبارات عمرانی استان می‌شود.در توزیع اعتبارات امسال استان بوشهر، شاخص‌های متعددی مورد توجه قرار گرفته است و تعادل و توازن بین شهرستان‌ها در توزیع اعتبارات رعایت شده است.

استاندار بوشهر از تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی به‌عنوان یکی از اولویت‌های مهم استان یاد و خاطر نشان کرده طرح‌های اشتغال‌زا و حمایت از تولید را به عنوان اولویت مهم در دستور کار داریم.

وی خواستار ارائه طرح‌های ابتکاری دستگاه‌های اجرایی برای تخصیص اعتبار شد و گفت: طرح‌های آبرسانی، آب‌خیزداری، آبزی‌پروری و توسعه کشت گلخانه‌ای دارای اولویت هستند.

اما از سوی دیگر رئیس صنعت، معدن و تجارت بوشهر اعلام نموده که واحدهای تولیدی استان بوشهر برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کنند.سید حسین حسینی محمدی از فعال شدن بخش تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه‌تمام باپیشرفت بالای ۶۰ درصد واحدهای تولیدی صنعتی، معدنی و صنفی در سامانه بهین‌یاب از امروز ۲۸ خرداد ماه ۹۶ برای ثبت‌نام تسهیلات به عنوان خبری مهم در عرصه تولید و اشتغال یاد کرده است.

با توجه به راه‌اندازی و فعال شدن بخش تسهیلات رونق تولید سامانه مذکور و پیگیری‌های به‌عمل آمده در سال جاری از امروز ۲۸ خرداد ماه ۹۶ واحدهای تولیدی می‌توانند پس از نام‌نویسی در سایت بهین‌یاب و دریافت کد رهگیری برای بررسی طرح‌ها در جلسات کمیته بررسی به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مراجعه کنند.

واحدهایی که قبلا تسهیلات دریافت کرده‌اند هم می‌توانند در سامانه  مربوطه نام‌نویسی کنند.با توجه به اضافه شدن طرح بازسازی و نوسازی صنایع در سامانه بهین یابلازم به یادآوری است این طرح دارای سه بخش باز سازی و نوسازی، طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و واحدهای تولیدی فعال  برای حفظ ایجاد اشتغال جدید است.

انتخاب بانک با خود متقاضیان است و پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری می‌توانند برای پیگیری به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند.

Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر:
هرگونه نسخه برداري از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.
طراحی و تولید: "ایران سامانه"