شماره : 3605
۲۲ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

دو سناریوی دشمن در برابر کشور

بوشهرنیوز: دشمن دو تاکتیک دارد، یک هدف دشمن اعمال فشار برا‌ی دریافت و تعهدات جدید است و دیگری فشار حداکثری.؛

بوشهرنیوز- دشمنان مستکبر با تحریم‌های فلج‌کننده به دنبال این هستند که مردم نتوانند کاری انجام دهند و نیازمند و وابسته شوند، البته دشمن سخت در اشتباه است زیرا مردم ایران در جنگ تحمیلی و برهه‌های مختلف نشان دادند که فعال هستند.

 

امروز دشمن می‌خواهد عنصر «فعالیت» را از مردم ایران بگیرد، تحریم‌‌ها وقتی موفق خواهد بود که تأثیر آن در باور مردم رسوخ کند بنابراین نباید بگذاریم هر باور غلطی که مانع تحقق اهداف انقلاب است، وارد فکر و ذهن مردم شود.

 

زمانی عده‌ای باور داشتند با تکیه بر غرب می‌توان مشکلات را حل کرد اما امروز دیگر این باور وجود ندارد، حتی خوش‌بین‌‌ترین افراد به غرب هم می‌گویند نباید به آمریکا اعتماد کرد، هرچند اگر این بی‌اعتمادی به غرب در زمان خود رخ می‌داد کمتر هزینه‌ای بابت آن پرداخت می‌کردیم‌.

 

مشکل اینجاست که برخی اقدام و تحلیل لازم را انجام ندادند، اگر در آینده نیز تحلیل درستی نداشته باشیم مرتکب خطا خواهیم شد و باید هزینه آن را پرداخت کنیم.

 

وظیفه مسئولان و مردم این است که اگر مقام معظم رهبری مطلبی را در زمانی فرمودند آن را وظیفه خود بدانیم و با منطق و دلیل آن را برای جوانان بیان کنیم تا عملیاتی شود.

 

امروز موضوعات فراوانی در جامعه وجود دارد که باید ابتدا ابعاد آن برای خود اثبات کنیم و بعد با شیوه اقناع آن را بین مردم ترویج دهیم.

 

امروز دشمن بر روی موضوعات خاص سرمایه‌گذاری می‌کند که باید نسبت به آن روشنگری صورت گیرد، دشمن بارها این موضوع که «مردم ایران؛ بیایید گفت‌وگو کنید، ما اهل جنگ نیستیم» را مطرح می‌کند، ادعایی واهی که با هدف خاصی دنبال می‌شود.

 

برای مقابله با نقشه دشمن ابتدا باید پازل آن را تحلیل کنیم، اینجاست که کار فرهنگی و تحلیلی شکل می‌گیرد و باید اقدامات عملیاتی را آغاز کرد.

 

دشمن فشار حداکثری بر کشور را اعلام و اعمال می‌کند و ابایی هم ندارد، او هر آنچه توانسته بر ایران فشار وارد کرده است؛ حتی مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه را تحریم کرده و می‌‌خواهد به هر قیمتی به هدفش که عقب‌نشینی ایران است، دست یابد اما زهی خیال باطل.

 

دشمن دو تاکتیک و دو ترفند دارد، یک هدف دشمن اعمال فشار برا‌ی دریافت و تعهدات جدید است که این بخش را با عنوان «مذاکره» پیش می‌برد.

 

هدف دوم دشمن فشار حداکثری است، در این بخش ادعا می‌کند به دنبال جنگ نیست و طرفدار گفت‌وگوست تا ما اقدامی انجام ندهیم، ضمن اینکه یکطرفه فشار آورد و اسم آن را هم می‌گذارد «جنگ نکردن»!

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3605 توسط e110 و در روز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰:۱۱
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3599
۲۲ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

حذف عبارت شهید از تابلوهای معابر خرمشهر؟

بوشهرنیوز: حذف عبارت شهید از حماسه سازان و فداکاران میهن، به منزله اختلاس فرهنگی است. افراد مغرض که عامدانه این رفتار را انجام می‌دهند باید مورد پیگری مدعی العموم قرار بگیرند.؛

بوشهرنیوز- از روز گذشته تعداد زیادی از خانواده‌های معزز و مکرم شهدا، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و اقشار مختلف مردم نسبت به حذف عبارت شهید از تابلوهای معابر شهرستان واکنش نشان دادند.

 

همچنین در فضای مجازی تصاویری منتشر و به اشتراک گذاشته شد که به نظر می رسید لفظ شهید از تابلوهای معابر حذف شده است.

 

این موضوع باعث شد که مردم و فعالان اجتماعی به عنوان یک مطالبه با آن رفتار کنند و از مسؤولان خواستند که جوابگوی این امر باشند.

 

حذف عامدانه‌ی عبارت «شهید» از تابلوهای شهری کذب است

عزیز ساعدی در رابطه با این موضوع اظهار کرد: مطالب منتشره شده در فضای مجازی شهرستان مبنی بر حذف عامدانه‌ی عبارت «شهید» از تابلوهای شهری کذب است.

 

وی عنوان کرد: مسئله‌ حذف عبارت «شهید» به هیچ وجه از سوی شهرداری خرمشهر انجام نشده است و علت اصلی وقوع آنچه در تصاویر دیده‌ می‌شود این است که برخی عبارات در تابلو‌های موجود در تصاویر منتشر بر اثر گذشت زمان کمرنگ یا پاک شده‌اند.

 

سرپرست شهرداری خرمشهر گفت: اخیراً هیچگونه تعویض تابلویی نداشته‌ایم که با توجه به این مسئله، کمرنگ یا پاک شدن برخی عبارات یک امر اجتناب ناپذیر و غیرقابل جلوگیری‌ است.

 

ساعدی افزود: پس از پیگیری‌های مردم شریف خرمشهر ترمیم و یا تعویض تعدادی از تابلوهای سطح شهر که برخی عبارات در آن کمرنگ شده است را در دستور کار قرار دادیم.

 

شاید افراد مغرضی در شهر به دنبال حذف عبارت شهید هستند

موسی مطور جزیره اظهار کرد: قطعا در شهرداری خرمشهر کسی جرئت این اقدام را ندارد و در صورت واقعیت داشتن، شدیدا برخورد خواهیم کرد.

 

وی عنوان کرد: افراد انقلابی شهر هر کجا که مشاهده کردند که کسی یا نهادی به دنبال حذف عبارت شهید یا نام شهدا است، به بنده و مسؤولان مربوطه خبر دهند.

 

رئیس شورای شهر خرمشهر گفت: شاید افراد مغرضی در شهرستان وجود دارند که چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، باید با خاطیان در این امر در هر مقام و لباسی باشند، برخورد شدید انجام گیرد.

 

پیش از این در چندین استان و شهرستان‌های سطح کشور عبارت شهید به صورت عامدانه از تابلوهای شهری حذف شده بود.

 

پیشتر در پایگاه خبری تحلیلی بوشهر‌نیوز عنوان کردیم که حذف عبارت شهید از حماسه سازان و فداکاران میهن، به منزله اختلاس فرهنگی است. افراد مغرض که عامدانه این رفتار را انجام می‌دهند باید مورد پیگری مدعی العموم قرار بگیرند.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3599 توسط e110 و در روز ساعت ۱۰:۵۷:۰۲
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3595
۲۱ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

حمله به داشته‌های دیگران برای سرپوش گذاشتن بر نداشته‌های خود!

بوشهرنیوز: به نوعی هجمه ریاست جمهوری به اقدامات اخیر قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد اقتصادی و برخورد با دانه درشت‌ها سرپوش گذاشتن بر نداشته‌های دولت است.؛

بوشهرنیوز- روز گذشته روحانی ریاست جمهوری به یزد سفر کرد و در جمع این مردم متدین و انقلابی، سخنان غیرعادی و بلاوجهی را به زبان آورد.

 

روحانی در این سخنان با حملات تند به قوه قضائیه، ضرورت برخورد با مفسدان کلان اقتصادی و دانه‌درشت‌ها را خواستار شد.

 

البته این از مردم پذیرفته شده نیست چرا که حسین فریدون نزدیک‌ترین فرد به او با همین عنوان مجرمانه، محکوم به حبس شده است.

 

مردم ایران و به ویژه یزد از روحانی فقط حل مشکلات اقتصادی را توقع دارند اما افسوس که در این بحث دستان پر ادعای ریاست جمهوری خالی تر از همیشه است.

 

به نوعی هجمه ریاست جمهوری به اقدامات اخیر قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد اقتصادی و برخورد با دانه درشت‌ها سرپوش گذاشتن بر نداشته‌های دولت است.

 

شاید روحانی رییس جمهور به رئیسی قوه‌قضائیه حمله می‌کند تا با حمله به داشته‌های دیگران، نداشته‌های خود را پوشش دهد.

 

قوه قضاییه نشان داده است که بدون هیچ هیاهو و عدم تاثیرپذیری از جوسازی‌ها، در حال برخورد با مفسدان اقتصادی است و از این روست که محبوبیت مردمی رئیس قوه قضائیه در همین دوره کوتاه مسئولیت، به‌طور معناداری افزایش یافته است.

 

روحانی باید بداند که پس از شش سال مسئولیت، دیگر دوره تبلیغات انتخاباتی گذشته است. به‌علاوه آیا او دقت دارد که این سخنانش بر محبوبیت مردمی رییسی می‌افزاید نه روحانی!

 

ریاست جمهوری در این سخنان به زعم خود مطالبات اصلی مردم از مسائل اقتصادی را به سمت و سوی دیگری جهت داده است.

 

اما غافل از اینکه مردم مطالبات خود را تغییر نخواهند داد چرا که متوجه وعده‌های دروغین و عدم کارکرد و عمل به وعده‌ها شده‌اند.

 

در واقع رئیس جمهور با بیان این سخنان تفرقه‌انگیز و بعضا خلاف واقع، به دنبال این است به صورت هوشمندانه خود را به حاشیه بکشاند تا چند صباحی مورد از او و دولت به ظاهر تدبیر و امیدش مطالبه و درخواستی نداشته باشند.

 

اما این تیر قطعا به خطا رفته است و مشاوران رئیس جمهور روز گذشته در اوج بی سلیقگی به رئیس خود مشاوره دادند.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3595 توسط e110 و در روز سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰:۰۸
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3591
۲۱ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۹:۱۴

سرلشکر باقری:؛

ثمره تلاش‌های شهید طهرانی مقدم ایران را به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل کرد

بوشهرنیوز: رییس ستاد نیروهای مسلح گفت: به ثمر نشستن تلاش‌های جهادی شهید طهرانی مقدم باعث شد ایران به قدرت اول موشکی منطقه بدل شود.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ سرلشکر باقری امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بسیج اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران همانطور که در عرصه جنگ سخت و امور دفاعی به قدرت پایدار رسیده در حوزه جنگ نرم نیز دستاوردهای بزرگی داشته که مهمترین آنها بسط و گسترش تفکر انقلاب اسلامی در ظلم ستیزی و ایستادگی در برابر زورگویان جهان و همچنین افشای چهره واقعی استکبارگران و به خصوص آمریکا است.

 

وی اظهار داشت: آمریکا همانطور که بر حسب ظاهر در فکر تقلیل پایگاه‌های نظامب خود در جهان است، درحقیقت پایگاه‌های فکری خود را هم در میان مردم جهان یکی یکی از دست می‌دهد.

 

باقری تصریح کرد: امثال شهید طهرانی مقدم در فضای جنگ نرم نیز حضور دارند و همانطور که این شهید با اقدامات خود، ایران را به یکی از قدرتهای برتر در حوزه دفاعی و موشکی بدل کرد، در حوزه جنگ نرم نیز مدافعان اندیشه جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان باعث افشای چهره واقعی آمریکا و همراهانش شده و فروپاشی هژمونی آمریکا را سرعت بخشیده‌اند.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3591 توسط e110 و در روز ساعت ۰۹:۱۴:۴۳
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3588
۲۰ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۰

دانشجویان خوزستان از آیت الله رییسی دعوت کردند

بوشهرنیوز: حال تمام مردم خوزستان همانند دانشجویان بیدار خود، از ریاست قوه قضائیه درخواست دارند که به خوزستان سفر کند تا با حضور خود، مفاسد شناسایی و با آنها برخورد ویژه شود.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه امسال در نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه خواستار سفر وی به خوزستان شدند.

 

علت این خواستار و دعوت، بررسی حقوق ضایع شده کارگران استان و بررسی خصوصی‌سازی های انجام شده در استان و مقابله با مفسدان اقتصادی است.

 

حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز نیز به کمپین دعوت دانشجوها از رئیس قوه قضائیه پیوست.

 

همچنین آیت‌الله حیدری نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری و حجت‌الاسلام دسمی نامه درخواست دانشجویان خوزستانی را امضا کردند.

 

رهبر معظم انقلاب نیز بارها در رابطه با امر خصوصی‌سازی که گاهی اوقات منجر به ظلم به کارگران می‌شود، هشدار و تذکر داده‌اند.

 

ایشان در دیدار اخیر خود با اعضای مجلس خبرگان رهبری، تصریح نمودند: از فساد باید پیشگیری کرد تا قضایایی مثل اراک و خوزستان پیش نیاید.

 

بر همین اساس دانشجویان خوزستانی با ارسال نامه به رئیس قوه‌قضائیه، خواهان این شدند که تکلیف کارگران خوزستانی از جمله کارگران هفت تپه، فولاد، صابون سازی و… مشخص شود.

 

با توجه به روحیه بالای آیت‌الله رئیسی، رئیس جهادی و انقلابی قوه‌قضائیه انتظار می‌رود که وی به درخواست این جوانان پاسخ دهد و در اسرع وقت به استان خوزستان سفر کند.

 

استان خوزستان از ظرفیت‌های فراوان و استعدادهای بی‌شماری برخوردار است اما متاسفانه با تخلفات بی‌شمار برخی از افراد مسئول، مشکلات زیادی را متحمل شده است.

 

اگر فساد در این استان به معنای واقعی کلمه خشکانده شود، خیر و برکات این استان تمام کشور را پوشش می‌دهد و بسیاری از ناهنجاری‌های از جمله بیکاری را حل و رفع می‌کند.

 

حال تمام مردم خوزستان همانند دانشجویان بیدار خود، از ریاست قوه قضائیه درخواست دارند که به خوزستان سفر کند تا با حضور خود، مفاسد شناسایی و با آنها برخورد ویژه شود.

 

متن نامه دانشجویان خوزستانی به رئیس قوه‌قضائیه به شرح زیر است:

سلام علیکم

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با احترام به استحضار می‌رساند، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در راستای مطالبه گری مشکلات معیشتی کارگران مظلوم استان خوزستان و ایضا خصوصی‌سازی انجام شده در سطح استان که متاسفانه با سوء استفاده افراد متصل به قدرت و ثروت که به صورت غلط انجام شده است و با توجه به سوابق شما در برخورد عادلانه با مفسدین اقتصادی و دلسوزی جنابعالی نسبت به قشر آسیب‌پذیر کارگری، از حضرتعالی دعوت به عمل می‌آید تا با حضور در استان خوزستان به بررسی حقوق ضایع‌شده کارگران بومی در نیشکر هفت تپه، پتروشیمی فارابی، پتروشیمی آبادان، گروه ملی، لوله‌سازی اهواز، نیروگاه سیکل آبادان و… بپردازید و دست مفسدین را از بین المال مسلمین قطع نمایید و همچنین با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی اهواز، پاسخگوی سوالات دانشجویان در مورد مشکلات این استان باشید.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3588 توسط e110 و در روز دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۰:۰۰
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3585
۲۰ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸

علی لاریجانی می‌آید یا بعداً می‌آید!

بوشهرنیوز: اکنون باید منتظر بود و دید که سرنوشت علی لاریجانی متغییر از همیشه چه می شود آیا اسفندماه بار دیگر به عنوان کاندیدا وارد عرصه انتخابات می‌شود یا اینکه به دنبال بهره بردن از زمان برای ورود در عرصه انتخابات پرهیجان ریاست جمهوری است.؛

بوشهرنیوز- در روزهای گذشته در رابطه با کاندیدا شدن اشخاص مطرح کشور برای انتخابات نمایندگی مجلس در فضای رسانه‌ای کشور خبرهای ضد و نقیض و فراوانی مطرح شد.

 

یکی از این خبرها آمدن یا نیامدن علی لاریجانی رییس کنونی مجلس شورای اسلامی است که وی در حال حاضر به عنوان نماینده مردم قم در مجلس حضور دارد.

 

اما با توجه به مباحث مطرح شده در قم، علی لاریجانی که با ائتلاف اصولگران به بهارستان رفته بود، اکنون جزو سه نفر این لیست نیست.

 

البته ائتلاف اصولگران از لاریجانی هیچ دعوت و رزومه‌ای نخواسته و لاریجانی نیز خود شخصا رزومه‌ای برای این ائتلاف نفرستاده است.

 

برخی‌ها عنوان کرده‌اند که لاریجانی خارج از این ائتلاف قرار است در انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند و برخی نیز می‌گویند قرار است رئیس مجلس شورای اسلامی این بار از شهرهای دیگر کشور خود را وارد عرصه کند.

 

البته باید دانست که رفتارهای اخیر لاریجانی از طرفی باعث کاهش آرای او شده است چرا که خیلی‌ها او را یکی از مسببین تصویب برجام می‌دانند.

 

با توجه به اینکه برجام نفعی برای ملت ایران نداشته است و از طرفی کشور را بیش از ۴ سال معطل کرد، از این رو لاریجانی را همردیف با دیگر مسببان این توافق می‌دانند.

 

اما روی آوردن لاریجانی به سمت و سوی احزاب دیگر، می‌تواند جبهه آرای او را تغییر دهد، به این معنا که انتظار دارد در این دوره طرفداران و حامیان او نسبت به سال‌های قبل ۱۸۰ درجه تغییر کنند.

 

برخی نیز معتقد هستند که علی لاریجانیِ رئیس، این دوره به عنوان کاندیدا وارد عرصه انتخابات نشود، البته این عدم ورود هوشمندانه خواهد بود.

 

هوشمندانه از این جهت که او قرار است در این کمتر از دو سال منتهی به انتخابات ریاست جمهوری، خود را برای قد علم کردن در انتخابات ۱۴۰۰ آماده کند.

 

اکنون باید منتظر بود و دید که سرنوشت علی لاریجانی متغییر از همیشه چه می شود آیا اسفندماه بار دیگر به عنوان کاندیدا وارد عرصه انتخابات می‌شود یا اینکه به دنبال بهره بردن از زمان برای ورود در عرصه انتخابات پرهیجان ریاست جمهوری است.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3585 توسط e110 و در روز ساعت ۲۳:۳۸:۵۹
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3553
۲۰ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

پس از انجام عمل جراحی؛

عیادت مسئولین کشوری از آیت الله حسینی بوشهری در بیمارستان+تصاویر

بوشهرنیوز: مقامات و مسئولین کشور از آیت الله حسینی بوشهری عیادت کردند.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ پس از بستری شدن آیت الله حسینی بوشهری در بیمارستان و انجامِ جراحی قلب بر روی وی، مقامات و مسئولین کشوری از نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری عیادت کردند.

 

در بین مسئولین و مقاماتی که به عیادت آیت الله حسینی بوشهری در بیمارستان رفتند، جمعی از مسئولان تراز اول کشور، شخصیت‌های برجسته حوزه و همچنین شاگردان و علاقه‌مندان به وی دیده می شوند.

 

آنان با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران از آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری دبیرشورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور، نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم عیادت کردند.

 

حجت‌الاسلام مجتبی خامنه‌ای، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام سید جواد شهرستانی نماینده تام‌الاختیار آیت‌الله سیستانی در ایران، حجت‌الاسلام علیرضا اعرافی رئیس حوزه‌های علمیه، سید عباس صالحی وزیر ارشاد، حجت‌الاسلام سید رضا تقوی، حجت‌الاسلام سید محمد علی شهیدی رئیس بنیاد شهید و… از جمله این شخصیت‌ها بودند.

 

گفتنی است آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری استاد برجسته حوزه علمیه قم، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم، پنج شنبه شب (نهم آبان ماه) به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد.

 

وی همچنین پس از بستری، به دلیل گرفتگی عروق قلب در بیمارستانی در تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت.

 

پس از انجام عمل جراحی و بر اساس اعلام تیم پزشکی، وضعیت سلامتی آیت الله حسینی بوشهری رو به بهبود بوده و رضایت بخش اعلام شده است.

 

اکنون آیت‌الله حسینی بوشهری روند تکمیل درمان را طی می‌کند تا پس از بهبود کامل از بیمارستان مرخص شوند.

 

پایگاه خبری تحلیلی بوشهر‌نیوز برای این عالم عامل و انقلابی آرزوی سلامتی و طول عمر با برکت دارد.

 

 

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3553 توسط e110 و در روز ساعت ۱۴:۳۷:۵۲
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3540
۲۰ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱:۳۵

با نگاهی به گفتگوی شهریاری با یکی از روزنامه های بوشهر؛

دستان خالی و فرار روبه جلوی نماینده دشتی و تنگستان/لزوم عذرخواهی شهریاری از نیروهای اصولگرا

بوشهرنیوز: نگاهی به سخنان نماینده دشتی و تنگستان نشان می دهد که وی از صداقت لازم در گفتمان سیاسی خود نیز برخوردار نبوده و به همین دلیل باید از نیروهای اصولگرای استان بوشهر و به ویژه شهرستان های دشتی و تنگستان عذرخواهی کند.؛

بوشهرنیوز- سید کمال الدین شهریاری در گفتگویی مفصل با یکی از روزنامه های بوشهر درمورد مسایل مختلف سخنانی مطرح کرد.

 

وی در بخشی از گفتگویش با این روزنامه با بیان این که با آیت الله هاشمی و دولتمردان امروز از سال های دور تفکرات مشترک دارد، گفته بود که در دوره سوم جبهه سیاسی آن ها با جبهه آیت الله هاشمی، موحدی کرمانی، روحانی، باهنر و ناطق نوری نزدیک بود.

 

نماینده دشتی و تنگستان همچنین در بخش دیگری از گفتگوی خود تفکراتش را با روحانی، زنگنه و ترکان نزدیک دانست.

 

جالب این که شهریاری تلویحا جناح حاکم بر دولت را عقل گرا دانست و در بخشی از سخنانش گفت که وقتی به سن ۶۰ سالگی رسیدیم از لحاظ تجربه بهتر شده ایم و عقلانیت کمک کرده تا از هر دو جناح انسان های عقل گرا و واقع بین به هم نزدیک شوند.

 

دستان خالی شهریاری و فرار روبه جلوی نماینده دشتی و تنگستان

شهریاری در حالی تفکرات خود را به روحانی، ترکان و زنگنه نزدیک می داند که وی با حمایت اصول گرایان استان بوشهر و به ویژه شهرستان های دشتی و تنگستان به کرسی سبز مجلس دهم رسید.

 

نماینده دشتی و تنگستان اما خیلی زود دچار تغییر مسیر شد و متاسفانه راهی را رفت که امروز دودِ آن تنها به چشم مردم حوزه انتخابیه اش می رود.

 

به بیان دیگر شهریاری تصور می کرد با تاکید بر این نکته که از همفکران روحانی بوده و با بسیاری از دولتمردانِ تدبیر و امید ارتباط دوستی دارد، می تواند برای حوزه انتخابیه اش امتیازاتی بگیرد اما ظاهرا این تصورات وی نادرست  از آب درآمد و امروز دشتی و تنگستان بیش از هر زمانی از محرومیت ها در حوزه های مختلف رنج می برد.

 

نگاهی به سخنان نماینده دشتی و تنگستان نشان می دهد که وی از صداقت لازم در گفتمان سیاسی خود نیز برخوردار نبوده و به همین دلیل باید از نیروهای اصولگرای استان بوشهر و به ویژه شهرستان های دشتی و تنگستان عذرخواهی کند.

 

این که شهریاری با تفکرات اصولگرایی و با لیست اصولگرایان وارد مجلس شورای اسلامی شود اما در میانه راه اعلام کند که تفکراتش به مرحوم هاشمی، روحانی، زنگنه و ترکان نزدیک تر است یعنی با موکلان خود صادقانه رفتار نکرده است.

 

متاسفانه شهریاری تفکرات خود را به افرادی نزدیک می داند که مردم و تاریخ نگاه مثبتی به آنان ندارند. در حقیقت شهریاری که با آرای اصولگرایان و نیروهای انقلابی استان بوشهر به ویژه دشتی و تنگستان به مجلس دهم راه یافت تا با مشی انقلابی با تفکرات لیبرالیستی مقابله کرده و حامی مظلومین و مستضعفین باشد امروز تفکرات خود را نزدیک به کسانی می داند که در پرونده کرسنت به شدت مورد انتقاد بوده و عملکردشان بسیار شائبه برانگیز بوده است.

 

اکنون که نماینده دشتی و تنگستان برای توجیه گرایش خود به روحانی، ترکان و زنگنه عبور از سن ۶۰ سالگی را موجب عقل گرایی و واقع بینی می داند باید به این پرسش پاسخ دهد که آیا بسیاری از بزرگان نظام که اکنون در جبهه مقابلِ دولت بوده و به دلیل عملکرد بسیار ضعیف و انتقادبرانگیز روحانی، زنگنه، ترکان و دیگر دوستان آنان در دولت های یازدهم و دوازدهم انتقاد کرده و خواستار تغییر رویه اند، عقل گرا و واقع بین نیستند؟

 

آیا سخنان نماینده دشتی و تنگستان توهین به دلسوزان و بزرگان نظام جمهوری اسلامی نیست که هر روز نسبت به رفتارهای شائبه برانگیز دولت در مسایل مختلف از fatf  گرفته تا پالرمو  و ۲۰۳۰ و ده ها مورد دیگر تذکر می دهند؟

 

از طرفی شهریاری قطعا بدون حمایت اصولگرایان نمی توانست آرای لازم برای ورود به مجلس دهم را کسب کند. اکنون آیا سخنان شهریاری توهین به جبهه اصولگرایی و مصداق بارز نمک خوردن و نمکدان شکستن نیست؟

 

به نظر می رسد دستان خالی شهریاری و مطالبه بالای مردم باعث شده همچنان که خودِ وی اعلام کرده که تفکراتش به روحانی نزدیک است همچون رییس جمهور به دوقطبی سازی جامعه روی آورده و به جای پاسخگویی از عملکردش در حوزه انتخابیه فراری رو به جلو داشته باشد.

 

موضوعی که البته مردم انقلابی بیش از همه به آن عنایت داشته و قطعا پاسخی درخور به آن در زمان انتخابات خواهند داد.

 

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3540 توسط e110 و در روز ساعت ۰۱:۳۵:۲۵
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3537
۱۹ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۹:۵۰

مرصاد چگونه متجاوزین را ناکام می گذارد؟

بوشهرنیوز: رادار کشف این سامانه با نام کاوش، نمونه بومی و مهندسی معکوس شده رادار MPQ-50 سامانه هاوک است که بردی در حدود ۱۵۰ کیلومتر دارد. از جمله دیگر ارتقاءهای صورت گرفته بر این رادار می توان به نصب سامانه تشخیص دوست از دشمن (IFF) نام برد.؛

آتش مرصاد، یک فروند پهپاد متجاوز خارجی در خوزستان را سرنگون کرد.

 

به گزارش بوشهرنیوز؛ بامداد روز گذشته یک فروند پهپاد متجاوز خارجی با آتش سامانه پدافند هوایی «مرصاد» نیروی پدافند هوایی ارتش در منطقه بندر ماهشهر در استان خوزستان سرنگون شد.

 

بنا به قول فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس با هوشیاری کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور منهدم شد.

 

اما همانگونه که عنوان شد، این فروند پهپاد متجاوز خارجی با سامانه مرصاد سرنگون شد، در این جا به دنبال این هستیم که این سامانه پدافند هوایی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

سامانه پدافند هوایی «مرصاد» در حقیقت نسخه بومی سامانه آمریکایی MIM-23 هاوک است که با مهندسی معکوس در داخل کشور، تولید شده است و از آن می‌توان بعنوان اولین گام‌های کشورمان برای ساخت سامانه‌های پدافند هوایی بومی یاد کرد.

 

سامانه پدافند هوایی مرصاد از ۳ بخش اصلی موشک و لانچر، رادار کشف و رادار درگیری تشکیل شده است که در نسخه‌های اولیه تمام این محصولات مهندسی معکوس سامانه پدافندی هاوک بود.

 

موشک‌های این سامانه در دو نمونه تحت عناوین «شاهین» و «شلمچه» تولید شده است که شاهین نمونه اولیه و شلمچه نمونه به روزتر آن است.

 

از جمله ویژگی‌های موشک شلمچه نسبت به نمونه آمریکایی می‌توان استفاده از آنتن جستجوگر تخت و برخورداری از قطعات الکترونیکی جامد عنوان کرد.

 

سرعت موشک شلمچه بر اساس اطلاعات موجود حدود ۳ ماخ سرعت دارد و در برد ۴۰ کیلومتری و حداکثر ارتفاع ۶۰ هزار پایی (۱۸ کیلومتر) قادر به انهدام اهداف است.

 

اما از جمله ارتقاءهای صورت گرفته در سامانه مرصاد نسبت به سامانه پدافندی هاوک، طراحی سامانه‌های کنترل و فرماندهی به صورت کاملا دیجیتال و صفحات نمایشگر دیجیتالی است. همچنین استفاده از فناوری‌های روز در رادارهای کشف و درگیری برای مقابله با جنگ الکترونیک نیز از دیگر ویژگی‌های این سامانه پدافند هوایی بومی است.

 

رادار کشف این سامانه با نام کاوش، نمونه بومی و مهندسی معکوس شده رادار MPQ-50 سامانه هاوک است که بردی در حدود ۱۵۰ کیلومتر دارد. از جمله دیگر ارتقاءهای صورت گرفته بر این رادار می توان به نصب سامانه تشخیص دوست از دشمن (IFF) نام برد.

 

این سرنگونی بار دیگر قدرت نظامی ملت ایران را به رخ تمام جهان کشاند. کشوری که در برابر تهدیدات دشمن لحظه‌ای کوتاه نمی‌آید و به صورت قاطعانه و شجاعانه پاسخ می‌دهد.

 

این روحیه کم‌نظیر جمهوری اسلامی ایران برگرفته از مجاهدت و مقاومت چهل ساله ملت ایران و خون پاک شهدا و رهبری حکیمانه امامین انقلاب است.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3537 توسط e110 و در روز یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰:۰۵
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3531
۱۷ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

وقتی تیر دشمنان به سنگ می خورد؛

قوه قضاییه؛ مبارزه با فساد و ناامیدیِ دشمن

بوشهرنیوز: گسترش فساد موجب ناامیدی و مبارزه با فساد موجب امیدواری در جامعه است، خوشبختانه با رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت جدی مردم، قوه‌قضائیه با مدیریت انقلابی و روحیه جهادی خود با مبارزه با مفسدان و متخلفان تا امروز قلب پروژه دشمن را از کار انداختند.؛

بوشهرنیوز- از مدت‌ها پیش و در مقاطع‌ مختلف، پروژه ناامیدسازی مردم توسط دشمنان خبیث و برخی از جریانات و اشخاص داخلی کلید خورده است.

 

دشمنان با پیش کشیدن فسادها و ظلم‌های اقتصادی برخی از مسؤولان و انفعال برخی دیگر در مبارزه با فساد و تخلفات، به دنبال این بودند که مردم را نسبت به نظام بی‌علاقه و یا متنفر کنند.

 

البته دشمنان غافلانه و احمقانه وارد میدان شدند، آنها باید بدانند که پرچمی که مقام معظم رهبری برداشته اند، پرچم مقاومت و مبارزه با فساد است و پیش از ایشان نیز حضرت امام راحل بر مبارزه جدی و سریع با فساد تاکیدات ویژه‌ای داشته‌اند.

 

گسترش فساد موجب ناامیدی و مبارزه با فساد موجب امیدواری در جامعه است، خوشبختانه با رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت جدی مردم، قوه‌قضائیه با مدیریت انقلابی و روحیه جهادی خود با مبارزه با مفسدان و متخلفان تا امروز قلب پروژه دشمن را از کار انداختند.

 

مبارزه با فساد و مجازات متخلفان به ویژه متخلفان دانه درشت و صاحبان قدرت و ثروت، امید را در دل مردم و مستضعفان می‌کارد و همین عمل باعث تضمین شدن کشور در مقابل شر و کید و مکر دشمنان می‌شود.

 

البته در مبارزه با فساد باید از افراط و تفریط پرهیز کرد، هم بی عملی و هم انگشت اتهام بی سند به سمت کسی گرفتن، هر دو به روند مبارزه با فساد ضربه می زند.

 

نباید کسانی خواسته یا ناخواسته امری غیر مستند را در فضای مجازی یا حقیقی به کسی نسبت دهند. اگر سندی وجود دارد باید به دستگاه قضایی ارائه شود زیرا اتهام زنی در فضای حقیقی و مجازی، موجب سلب امنیت روانی و اخلاقی از جامعه می شود و باید این موضوع به دقت کنترل شود.

 

دستگاه قضایی به هیچ عنوان نباید ظلم به هیچکس را روا بداند. ما معتقدیم در عین قاطعیت باید عادلانه و بر اساس آنچه که منطبق با حق و عدل است، برخورد شود زیرا به اعتقاد ما چنین برخوردی است که می تواند امیدها را در جامعه افزون کند.

 

دستگاه قضایی باید خود را موظف بداند که برای امیدآفرینی و برخورد با عناصر فاسد، از همه خدمتگزاران عرصه اقتصاد، کارآفرینان، سرمایه گذاران و مدیرانی که با جسارت، خلاقیت و شجاعت، تحریم‌ها را دور می زنند و اجازه نمی دهند خللی در زندگی مردم ایجاد شود، حمایت جدی کند.

 

خوشبختانه تابوی مبارزه با فساد با وجود مدیران انقلابی و جهادی و مجموعه جدید و تازه نفس و قاطع و شجاع قوه‌قضائیه شکسته شده است که امیدواریم این روند قاطعانه ادامه‌دار باشد.

 

چرا که اگر فساد در کشور رواج پیدا کند قطعا بر زندگی تک تک مردم اثرگذار خواهد بود و اگر با این اژدها هفت سر مبارزه قاطعانه صورت بگیرد، قطعا به صورت ملموس آثار سوء آن کاهش می‌یابد.

 

البته در این مدت اخیر خبرهای بسیار خوب و خوشحال کننده‌ای از قوه قضاییه به گوش می‌رسد که دل تمام مستضعفان و مردم را خوشحال کرده است که امیدواریم ادامه‌دار باشد.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3531 توسط e110 و در روز جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴:۰۹
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر