شماره : 2372
۳۰ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱

آیا هدف برجام برنده شدن در اخلاق بود؟!

بوشهرنیوز : هدف از برجام از بین رفتن تحریم‌های ظالمانه بود، آیا جناب آقای روحانی در این مسئله می‌تواند اعلام کند که ایران به آن جایگاه مدنظر و پیروزی و موفقیت رسیده است؟؛

به گزارش بوشهرنیوز، رئیس جمهور در روزهای گذشته و در ایام چهارمین سالروز تصویب قرارداد موسم به برجام، که این روزها تمام سلائق مختلف کشور آن را خسارت محض می‌دانند، بار دیگر از افتخارات برجام گفت.

حسن روحانی در شورای اداری خراسان شمالی گفته است: «بسیاری از سیاستمداران جهان می‌گویند برجام پیروزی بزرگ سیاسی اخلاقی در تاریخ بود و اینکه ما قراردادی با دنیا بستیم و پای آن ایستادیم و عهد خود را نشکستیم و متخلف نبودیم، از نظر اخلاقی برای ما بسیار مهم است.»

وی همچنین عنوان کرد: ما در برجام عهدشکنی نکرده‌ایم. در اجلاس شانگهای دو نفر از سران دنیا گفتند که شما پیروزی بزرگ سیاسی و اخلاقی را در تاریخ بدست آوردید. آمریکایی ها نتوانستند کاری بکنند و در تمام مجامع بین‌المللی و سیاسی و حقوقی شکست خورده‌اند. ما ملت ایران توانسته‌ایم قدرتمان را به نمایش بگذاریم».

این سخنان رئیس جمهور مبنی بر پیروزی بزرگ سیاسی و اخلاقی گفتار دقیق و درست بود، اما باید از جناب روحانی این سوال را پرسید که آیا هدف از برجام و این قرارداد پیروزی در اخلاق بود؟

آیا هدف از مذاکرات چندین ساله که تمام جریانات کشور حتی آب خوردن به آن گره خورده بود، نمایان کردن چهره بی آبروی آمریکا بود و اینکه ملت‌ها دیگر بدانند که آمریکا قابل اعتماد نیست؟!

آیا موفقیت در توقف برنامه هسته‌ای ما و رساندن آن به شرایط کنونی و بازگرداندن تحریم‌ها از جمله تحریم‌های نفتی، بانکی و صنایع پیشرفته برای آمریکا و اروپا شد و ما در عوض این همه تعهد و عقب‌نشینی صاحب جام اخلاق شویم، آیا واقعا این تقسیم موفقیت‌ها عادلانه است که به خرد مردم داده می‌شود؟

ملت ایران هیچگاه به تایید اخلاقی از سوی جهان نداشته و ندارد، سال‌ها است که ایران به دلیل حمایت از مظلوم و مقابله با استکبار از جایگاه ویژه‌ای در دل مظلومان و مستضعفان و آزادگان جهان برخوردار است، پس ملت و کشور ما از نظر اخلاق چیزی کم نداشته است تا به وسیله برجام آن خلاء پر شود.

هدف از برجام از بین رفتن تحریم‌های ظالمانه بود، آیا جناب آقای روحانی در این مسئله می‌تواند اعلام کند که ایران به آن جایگاه مدنظر و پیروزی و موفقیت رسیده است؟

قطعا خیر، چرا که نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد، بلکه تحریم‌های جدیدتری به تحریم‌های گذشته اضافه شد و در واقع جاده برجام برای ایران یک جاده کاملا یک طرفه بود.

اکنون که بر سر نعش برجام قرار داریم به جرأت تمام باید گفت که این قرارداد برای کشور ما چیز هدر رفتن زمان، غفلت از توان و ظرفیت‌های داخلی، شکست در اقتصاد و… نداشته است.

بسیار حرف سخیفانه‌ای است که اگر ما عنوان کنیم که معطل کردن چهار سال کشور و گره زدن زمین و زمان به مذاکره برای این بود که ما کاپ اخلاق را بالای سر ببریم که این حرف بسی تلخ و خنده‌دار است.

امروزه که به گفته همه دستاورد برجام تقریبا هیچ بود، شایسته است که رئیس محترم دولت و دیگر دولتمردان راهبرد خود در رابطه با برجام را عوض کنند و نگاه واقع بینانه‌ای نسبت به مطلب داشته باشند.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2372 توسط sobhan و در روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۱:۱۰
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2364
۳۰ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷

منتشر شد؛

ویژه نامه شماره ۲ پایگاه خبری تحلیلی بوشهرنیوز

بوشهرنیوز :این ویژه نامه که به همت اعضای محترم تحریریه پایگاه خبری تحلیلی بوشهرنیوز منتشر شده است شامل اهداف و معرفی مجدد این پایگاه خبری، تحلیل ها وگزارش های ملی و بومی استان بوشهر و عکس نوشته و مطالب اخلاقی است.؛

به گزارش بوشهرنیوز ،دومین ویژه نامه این پایگاه خبری با موضوعات سیاسی اجتماعی  در فصل تابستان ۱۳۹۸ منتشر شد.

این ویژه نامه که به همت اعضای محترم تحریریه پایگاه خبری تحلیلی بوشهرنیوز منتشر شده است شامل اهداف و معرفی مجدد این پایگاه خبری، تحلیل ها وگزارش های ملی و بومی استان بوشهر و عکس نوشته و مطالب اخلاقی است.

چنانچه خداوند متعال توان دهد این ویژه نامه به صورت مداوم با موضوعات مختلف روز منتشر خواهد شد .

از همه ی بازدیدکنندگان محترم خواستاریم انتقادات ، پیشنهادات ،  اخبار و سوژه های پیشنهادی خود را به ایمیل این پایگاه خبری به نشانی INFO@BUSHEHRNEWS.IR  یا در قسمت تماس باما یا در قسمت نظرات اخبار ، ارسال بفرمایند.

فایل های PDF  وJPG این ویژه نامه را در ادامه خواهید دید. با کلیک بر گزینه های زیر به دومین ویژه نامه ی این پایگاه خبری تحلیلی در سال ۱۳۹۸ دسترسی پیدا می کنید .

آن دسته از کسانی که فایل PDF این ویژه نامه در سیستم رایانه اشان دیده و اجرا نمی شود می بایست نرم افزار خواندن PDF را دانلود کند و برای یک بار بر رایانه خود نصب کنند.

فایل pdf دومین ویژنامه پایگاه خبری تحلیلی بوشهرنیوز  : Doc1

فایل های تصویری :

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2364 توسط sobhan و در روز ساعت ۱۷:۱۷:۱۴
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2354
۳۰ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

دیپلماسیِ مقاومت

بوشهرنیوز: دیپلماسی مقاومت نتایج بسیار پربار و پر خیر و برکتی دارد، در این نوع دیپلماسی نه جنگ رخ می‌دهد و نه ملت ما تن به ذلت می‌دهد و از طرف دیگر دست راهزن بیگانگان از منافع ملی قطع خواهد شد.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، سخنان و بیانات دلنشین، شجاعانه و مدبرانه و البته حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دیدار با ائمه جمعه را باید به حق تریبون انقلاب اسلامی دانست.

سخنان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای تابلو اقتدار و پیشرفت و عزت و از طرفی دیگر حل مشکلات و معضلات کشور و مایه سربلندی و سرافرازی ملت است.

سخنان مقام معظم رهبری در این دیدار بیانگر اثرگذار بودن دیپلماسی مقاومت در مقابله با افزون طلبی و شرارت آمریکا و انگلیس خبیث بود.

علمدار انقلاب اسلامی در مواجه و مقابله با دشمن اسلام و انقلاب و همچنین در مسیر حرکت به سمت توسعه و پیشرفت کشور بر اتکا به ظرفیت داخلی، حضور فعال جوانان مومن و انقلابی در صحنه‌های مدیریتی، فساد ستیزی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند.

آینده روشن و مبارک ملت ایران برای قرار گرفتن در مسیر رشد و پیشرفت در گرو و وابستگی اجرایی شدن گفتمان مقام معظم رهبری در میان مسؤولان و سپس تبدیل شدن آن به گفتمان در فرهنگ عمومی است.

اگر به بیانات و سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب در رابطه با بی پاسخ نگذاشتن راهزنی و دزدی دریایی انگلیس، دیپلماسی مقاومت نیاز امروز کشور ما برای رسیدن به اوج اقتدار و عزت است.

دیپلماسی مقاومت پیشرفت همه جانبه کشور را به دنبال خواهد داشت، البته این نوع دیپلماسی باید همواره با حکمت، نوآوری و برخودار از خلاقیت و روحیه انقلابی باشد.

دیپلماسی مقاومت نتایج بسیار پربار و پر خیر و برکتی دارد، در این نوع دیپلماسی نه جنگ رخ می‌دهد و نه ملت ما تن به ذلت می‌دهد و از طرف دیگر دست راهزن بیگانگان از منافع ملی قطع خواهد شد.

مقاومت، عزت، مصلحت، حکمت و تحقق منافع ملی از شاخص‌های مهم و اساسی دیپلماسی مقاومت است، در این نوع از دیپلماسی اقتدار و عزت و بازدارندگی مورد توجه است.

اگر بنا باشد برای این نوع دیپلماسی مثال و مصداقی را مطرح کنیم، باید عنوان کنیم که مواجهه رهبری در خصوص تعرض به نفتکش ایرانی می تواند الگوی خوبی برای دیپلماسی مقاومت باشد.

رهبر معظم انقلاب در ابتدا اقدام انگلیس خبیث را دزدی عنوان می‌کنند و همچنین می‌فرمایند که عناصر مومن نظام این تعرض را بی پاسخ نمی‌گذارند.

این مسئله و تهدید شجاعانه رهبر معظم انقلاب باعث شد که نگرانی عظیمی در دل دشمنان مستکبر ایجاد شود که در نهایت روز گذشته نفت‌کش انگلیسی به دست سپاه سرافراز انقلاب(عناصر مومن نظام) افتاد.

با بر اساس تجربه به یقین می‌رسیم که اقتدار ملت بر دشمنان ملموس می‌شود و همچنین سیاست تهدید و فشار بر ملت ایران اثر معکوس برای دشمنان مستکبر دارد.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2354 توسط sobhan و در روز ساعت ۱۱:۲۴:۴۰
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2358
۳۰ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

بوشهرِ متمول اما فقیر؛

پارس جنوبی جم را دریابید/سقوطی که موجب بی اعتباری نفتی ها می شود

بوشهرنیوز: نفتی ها باید به این نکته مهم واقف باشند که عدم شرکت تیم پارس جنوبی جم در رقابت های لیگ برتر یا سقوط به دسته های پایین تر در وهله اول موجب سرافکندگی و بی اعتباری آنان نزد مردم استان خواهد شد.؛

به گزارش بوشهرنیوز سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم از آینده این تیم ابراز نگرانی کرد و گفت: با تمام تلاش‌هایی که صورت گرفته، اما از نظر مالی شرایط خوبی نداریم. تاکنون هیچ پولی به مجموعه پارس جنوبی تزریق نشده و این مسئله باعث نگرانی کادرفنی و بازیکنان است.

وی با بیان این که به شروع لیگ برتر نزدیک شده‌ایم، ابراز داشت: با این روند نمی‌دانم چه سرنوشتی در انتظار پارس جنوبی است.

استان بوشهربه لحاظ ثروت یکی از استان های متمول کشور بوده و از پتانسیل بالایی در درآمدزایی و کسب درآمد به ویژه در حوزه نفت و گاز برخوردار است اما در سایه کم مهری و بی توجهی به آن گاها با مشکلات و مسایلی مواجه می شود که انسان می ماند از این که چه اتفاقی در پسِ پرده سیاست روی می دهد، پولی که می بایست در وهله اول به جوانان و مردم این دیار برسد تا همگام با رشد صنعت شاهد ارتقای وضعیت معیشت و سلامت و دیگر حوزه ها شود سر از استان های دیگر درآورده و حتی صرف کارهای غیرضروری آنان می شود.

یکی از مواردی که این روزها مردم استان بوشهر به خصوص حوزه جنوب آن را سخت نگران کرده، وضعیت تیم پارس جنوبی جم است.

این تیم که نام پارس جنوبی را هم یدک می کشد امسال بدجوری گرفتارِ بی پولی شده به طوری که به اذعان سرمربی آن آش آنچنان شور شده که ممکن است به لیگ برتر هم نرسد.

در سال جاری به سبب صعود شاهین بوشهر به لیگ برتر مردم استان به ویژه جوانان و دوستداران ورزش و فوتبال با شادی مضاعفی رقابت های لیگ را پیگیری خواهند کرد اما هنوز کام بوشهری ها به حضور دو تیم لیگ برتری شیرین نشده بود که خبرهای نگران کننده و آزاردهنده ای از جنوب استان به گوش می رسد.

در حالی که وزارت نفت در استان های دیگر از خوزستان گرفته تا حتی تهران تیم های متعدد فوتبالی را حمایت مالی می کند اما در استان بوشهر از حمایتِ یک تیم هم ناتوان مانده است و این موضوع به هیچ عنوان برای مردم استان قابل قبول نیست.

مدیرعامل منطقه ویژه باید رایزنی های خود را با وزارت نفت برای دریافت حقوق مسلم مردم جنوب استان افزایش بدهد تا همین کم ترین حمایت ها هم از جانب این وزارتخانه عریض و طویل به ورزش استان به ویژه فوتبال جنوب قطع نشود.

این که سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم بگوید با “هفت میلیارد تومان یکی از ارزان ترین تیم های لیگ برتری هستیم” اما وزارت نفت از پسِ همین میزان پول هم برنیاید موجب شرمندگی است!

پارس جنوبی به ویژه در راس آن مدیرعامل منطقه ویژه می بایست ضمن رایزنی گسترده با وزارت نفت آنان را متقاعد کند تا اعتبارات لازم را در اختیار تنها امید ورزشیِ جنوب استان بوشهر قرار بدهند تا پارس جنوبی جم بدون دغدغه و نگرانی وارد کارزار رقابت های لیگ برتر شود و به این نکته مهم واقف باشد که عدم شرکت در این رقابت ها یا سقوط به دسته های پایین تر در وهله اول موجب سرافکندگی و بی اعتباری نفتی ها نزد مردم استان خواهد شد.

به هر حال؛ رقابت های لیگ برتر نزدیک است و نفتی ها باید هر چه سریع تر وضعیت اعتبارات تیم پارس جنوبی جم را مشخص کنند و به این نکته مهم توجه نمایند که استان بوشهر هم مانند خوزستان استانی نفت و گازخیز بوده و اگر در خوزستان از تیم هایی مانند صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان و حتی در تهران از نفت تهران حمایت می شود در بوشهر نیز می بایست از پارس جنوبی جم حمایت شود.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2358 توسط e110 و در روز ساعت ۱۰:۰۶:۲۱
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2350
۳۰ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۶:۲۲

احترام به پاسپورت برگشت یا حقارت تحمیل شد؟

بوشهرنیوز: اکنون باید دید که دولت ما در مقابل این همه جسارت، تندی و تکبر و خودبرتر بینی آمریکا چگونه رفتار و اقدام کرد، البته همه نتیجه دلبستن به وعده‌های دروغین شیطان بزرگ را دیدند و لمس کردند.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، جناب آقای حسن روحانی رئیس جمهور کشور در تبلیغات ایام انتخابات سال ۹۲ از برگرداندن عزت و اقتدار به ملت ایران گفت و کلی برای این حرف خود کف و هورا و سوت و احسنت خرید!

دکتر روحانی در رابطه با پاسپورت ایرانی در برابر جهان گفت: من احترام را به پاسپورت ایرانی برمی‌گردانم.

این بیان آقای رئیس جمهور در آن سالها نشان از اهتمام وی برای تقویت عزت و اقتدار ملت ایران در سطح منطقه و جهان بود، امری که تمام ملت ایران با سلائق مختلف و متفاوت از آن حمایت کردند.

در روزهای گذشته خبری به گوش رسید که با این وعده پرزیدنت روحانی فرسنگ‌ها و بلکه کیلومترها فاصله داشت، امری که نه تنها بویی از عزت و آبرو نداشت، بلکه ذلت و خواری را به همراه داشت.

در جریان سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به آمریکا برای شرکت در چندین برنامه، وزیر امور خارجه آمریکا از محدودیت‌های خنده‌دار و بی سابقه برای آقای وزیر و همراهان وی خبر داد.

مایک پمپئو عنوان کرد: ظریف و همراهان او تنها اجازه خواهند داشت بین دفتر مرکزی سازمان ملل و دفتر نمایندگی ایران که شش پلاک آنسوتر قرار دارد و همچنین اقامتگاه سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل که در همان نزدیکی است، تردد کنند.

این اظهارات شیطان بزرگ نشان داد که نه تنها وعده روحانی محقق نشد بلکه بدتر از این نمی‌شد که پاسپورت وزیر امور خارجه کشور نیز محدود شود.

آیا این ذلت و خواری نتیجه دیپلماسی لبخند و ساده‌لوحی نیست؟! دیپلماسی که حتی نمی‌تواند وزیر امور خارجه خود را تامین کند.

باید دانست که آمریکا همواره به دنبال این است که طرف مقابل خود را تحقیر کند و اگر طرف مقابل سست و اهل انفعال باشد، این شیطان بزرگ در مسیر تحقیر و ذلالت و تکبر خود تندتر قدم برمی‌دارد.

اما اگر طرف مقابل او اهل اقتدار حماسه و شجاعت باشد، قطعا آمریکا متکبر اعمال خود را محدود می‌کند و در واقع تسلیم محض اقتدار دولت و ملت مقابل خود خواهد شد.

اکنون باید دید که دولت ما در مقابل این همه جسارت، تندی و تکبر و خودبرتر بینی آمریکا چگونه رفتار و اقدام کرد، البته همه نتیجه دلبستن به وعده‌های دروغین شیطان بزرگ را دیدند و لمس کردند.

امیدواریم همه مسؤولان ما به این بصیرت سیاسی برسند که دشمن به دنبال نابودی ما است و باید هر چقدر که توان داریم در مقابل او ایستادگی و مقاومت کنیم.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2350 توسط sobhan و در روز ساعت ۰۶:۲۲:۳۷
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2347
۳۰ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۶:۱۸

حسرت دو دهه‌ای اهواز در راه‌اندازی پروژه قطار شهری

بوشهرنیوز: با این تفاسیر و این حجم از طلب میلیاردی پیمانکار، مجموعه مدیریت استان خوزستان و کلانشهر اهواز، توان حل مشکل را ندارند و تنها نگاه ویژه دولت می‌تواند گره کور این پروژه بر زمین مانده در اهواز را باز کند.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، پروژه قطار شهری یا همان متروی کلانشهر اهواز پس از ۸ سال مطالعه و بررسی در سال ۱۳۸۰ به تصویب رسید و بنا بود که در سال ۹۲ چهار خط از آن به بهره‌برداری برسد.

اکنون در سال ۱۳۹۸ به سر می‌بریم و سال های زیادی است که از آغاز این پروژه در کلانشهر اهواز می‌گذرد، سال‌هایی که در آن چهره اهواز مخدوش واقع شده است.

شرکت کیسون به عنوان پیمانکار این طرح فقط بر خط اول مترو تمرکز کرده و همین یک خط را نیز فازبندی کرده تا مدت به پایان رسیدن آن نامشخص و نامعلوم و قطعا زیاد باشد.

قریب به دو دهه است که از اجرای این طرح می‌گذرد و دولت‌ها، استانداران، نمایندگان، شوراها و شهرداران زیاد و متنوع و متفاوتی روی کار آمدند و هر فردی به سهم خود برای اجرای این طرح وعده‌هایی داد.

وعده‌هایی که هیچگاه رنگ واقعیت به خود نگرفت و کماکان مردم اهواز را در حسرت راه‌اندازی پروژه قطار شهری قرار داده است.

در سال ۹۴ و دقیقا دو سال پس از آن که بنا بود چهار خط از آن به بهره‌برداری برسد این مترو وارد چالش بیش از یک ساله شد تا اینکه استاندار جوان خوزستان وعده تزریق پول و افتتاح فاز نخست پروژه تا پایان سال ۹۷ را داد.

اما این وعده هم مانند دیگر وعده‌ها رنگ نداشت و اکنون در تیرماه سال ۹۸ به سر می‌بریم و این پروژه هیچ پیشرفت نمایان و چشم‌گیری نداشت.

اکنون علاوه بر اینکه در این پروژه هیچ پیشرفتی نمایان نیست، هر روز خبرهایی از تعدیل نیرو، تجمع کارگران برای دریافت مطالبات و بدعهدی های دولت و پیمانکار به گوش مردم می رسد.

در ابتدای کار شورای پنجم کلانشهر اهواز، عزمی جدی از سوی منتخبان مردم برای راه‌اندازی مجدد پروژه صورت گرفت و در سال اول شورا، طبق توافقاتی که با شرکت کیسون صورت گرفت، مقرر شد حدود ۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکار برای اجرای فاز اول در استانداری صورتجلسه شود اما رئیس وقت شورا و شهردار سابق اهواز زیربار امضای این صورتجلسه نرفتند.

همین امر موجب شد که اکنون پس از گذشت حدود دو سال، شرکت کیسون باتوجه به افزایش چند برابری نرخ ارز، طلبی حدود یک هزار میلیاردی برای اجرای فاز نخست خط یک متروی اهواز را داشته باشد.

استاندار خوزستان خردادماه امسال درباره پروژه متروی اهواز گفت: مترو بودجه‌ایی احتیاج دارد که فراتر از توان شهرداری است و تقریبا دولت بالای ۸۰ درصد سهم خود را برای ساخت مترو گذاشت اما شهرداری در آن مدت نتوانست سهم خود را بگذارد البته این موضوع مربوط به این شهردار یا شهردار قبل نیست بلکه در طول ۱۰ سال گذشته این کار انجام نشده اما کتانباف شهردار سابق  و در حال حاضر سرپرست شهرداری در حال تلاش هستند تا بتوانند از طریق دارایی‌ها و املاک این کار را پیش ببرند البته دولت هم کمک می‌کند.

شریعتی افزود: در این مسیر امیدواریم که این اقدام انجام شود و از نمایندگان درخواست داریم که وارد میدان شوند و کمک کنند تا در این زمینه بلکه بتوانیم فعال‌تر عمل کنیم البته پیمانکار هم باید مقداری عزم و اراده‌اش برای انجام این پروژه بهتر و بیشتر کند و ما  نسبت به اراده پیمانکار واقعا گلایه‌مند هستیم و قول‌هایی که در زمان من داشته خیلی از آن‌ها را انجام نداده و نیاز است که  آنها را اصلاح کند تا  بتوانیم پروژه را فعال‌تر کنیم.

همایون یوسفی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص اظهار داشت: مجلس مصوبه‌ایی درباره مترو اهواز و مترو کل کشور در بودجه سال ۹۸  داشت که در این مصوبه قرار شد دو میلیارد دلار جهت اتمام مترو در کشور اختصاص پیدا کند و اگر شهرداری‌ها سهم ۱۵ درصد خودشان را تامین کنند باقی از محل این دو میلیارد ریال قابل تامین است.

وی افزود: به همین دلیل همانطور که استاندار خوزستان گفت  همه تلاش می‌کنیم که این ۱۵ درصد تامین شود که از محل دو میلیارد دلاری که مجلس مصوب کرده و دولت هم پیشنهاد داده بود موضوع مترو اهواز در سال جدید رونق و پیشرفت بهتری پیدا کند.

با این تفاسیر و این حجم از طلب میلیاردی پیمانکار، مجموعه مدیریت استان خوزستان و کلانشهر اهواز، توان حل مشکل را ندارند و تنها نگاه ویژه دولت می‌تواند گره کور این پروژه بر زمین مانده در اهواز را باز کند.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2347 توسط sobhan و در روز ساعت ۰۶:۱۸:۵۹
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2345
۲۹ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

اخلاق (۹) ؛

انصاف در گفتار و نقد منصفانه

بوشهرنیوز: الفت میان همه مردم و ایجاد وحدت برای منافع مذهبی و ملی دوستی‌های را دوام می‌بخشد و دشمنان را از سوء‌استفاده و نفوذ در کلام برخی از نامزدها مایوس و ناتوان می‌کند.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، انتخابات همواره در جامعه به عنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی ترین مسائل به حساب می‌آید، مسائلی که ممکن است جامعه را به سمت پیشرفت و توسعه سوق دهد و از طرفی نیز می‌تواند جامعه را به سمت سستی و ضعیفی بکشاند.

برگزاری سالم انتخابات به جهت ارائه نتیجه شفاف و روشن از خواست و اراده مردم از اهمیت فوق العاده و نقش بنیادین برخوردار است.

رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی نامزداهای انتخاباتی و طرفداران آنها یکی از مهمترین و اساسی ترین شرایط برگزاری انتخابات سالم و شفاف است.

انصاف در گفتار، کلام و موضع و نقد دلسوزانه و منصفانه یکی از اخلاق‌های انتخاباتی است که همه نامزدها و کاندیداها و همچنین طرفداران و مخالفان موظف هستند در طول تبلیغات انتخاباتی آن را رعایت کنند.

کاندیدا در معرفی خود و همچنین دفاع از برنامه‌های خود باید در گفتار و کردار از در انصاف وارد میدان شود و با بیان و گفتار خود حق کسی را پایمال نکند.

همانگونه که همه نامزدها توقع دارند که کاندیدای مخالف آنها با انصاف نقد کنند و مطالب و اظهارنظرهای خود را ابراز کنند، خود نیز باید در قبال آنها از این روش و منش جوانمردانه استفاده کنند.

امام علی(ع) می‌فرمایند:«ستمکارانه ترین روش آن است که از مردم انصاف بخواهی، ولی خودت با آنان به انصاف رفتار نکنی».

همه نامزدها و هواداران و مخالفان باید این کلام حکیمانه امیرالمؤمنین(ع) را در هنگام تبلیغات و ارائه برنامه‌های خود و همچنین نقد به دیگر کاندیداها سرلوحه خود قرار دهند.

یکی از نتایج انصاف در گفتار و کردار نسبت به خود و رقیبان الفت دل‌ها است و باید بدانیم همه در انتخابات به دنبال یک هدف واحد هستیم و آن هم اعتلاء نظام مقدس اسلامی.

الفت میان همه مردم و ایجاد وحدت برای منافع مذهبی و ملی دوستی‌های را دوام می‌بخشد و دشمنان را از سوء‌استفاده و نفوذ در کلام برخی از نامزدها مایوس و ناتوان می‌کند.

مقام معظم رهبری در این رابطه در دیدار با مردم یزد فرمودند: «مبادا نامزدها در اثنای فعالیتهای انتخاباتی خودشان جوری رفتار کنند و حرفی بزنند که دشمن را به طمع بیندازند. رقابتها را منصفانه کنند، حرفها را منصفانه کنند، از جاده ی انصاف خارج نشوند. خوب، به طور طبیعی هر نامزدی حرفی دارد و حرف مقابل خود را رد میکند؛ این رد و ایراد فی نفسه اشکالی ندارد؛ اما مشروط بر اینکه تویش بی انصافی نباشد، کتمان حقیقت نباشد».

کتمان حقیقت و منصفانه برخورد نکردن از آفت‌های انتخابات است، همه نامزدها و کاندیداهای که به قانون اساسی و شرع مقدس اسلامی اعتقاد دارند باید در گفتار و بیان و اظهارنظر خود از این آفت بد و خطرناک به دور باشند.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2345 توسط sobhan و در روز شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰:۴۳
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2341
۲۹ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۵

دیکتاتوریِ دولت !

بوشهرنیوز: اینکه ریاست جمهوری به عنوان شخص دوم مملکت پرداخت بودجه صدا و سیما را مشروط به تائید نمایندگان خود در شورای نظارت کند و نمایندگان دو قوه دیگر را از این اقدام نظارتی حذف کند، قانون اساسی را زیر پا گذاشته است.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، این روزها اخباری مبنی بر حذف بودجه نیمه دوم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران توسط دولت تدبیر و امید و با دستور مستقیم رئیس جمهور به گوش می‌رسد.

زمانی این خبر دردناک‌تر می‌شود که متوجه شویم علت حذف بودجه صدا و سیما ملی فیلم تاثیرگذار و فاخر «گاندو» باشد.

فیلمی که حقایق زیادی را افشا کرد و اتفاقا کسانی با این فیلم با حالت تندی برخورد کردند که سال‌هاست دم از آزادی بیان می‌زنند و از بستن دهان منتقدان به خدا پناه می‌برند!

این اقدام وحشتناک توسط دولت را باید به نوعی دیکاتوری توصیف کرد، اقدامی که بر خلاف قانون اساسی است و به نوعی یک گروگانگیری است.

بر اساس اصل ۱۷۵ قانون اساسی صدا و سیما تحت نظارت شورایی مرکب از نمایندگان سه قوه فعالیت می‌کند.

اینکه ریاست جمهوری به عنوان شخص دوم مملکت پرداخت بودجه صدا و سیما را مشروط به تائید نمایندگان خود در شورای نظارت کند و نمایندگان دو قوه دیگر را از این اقدام نظارتی حذف کند، قانون اساسی را زیر پا گذاشته است.

در واقع باید گفت که دستور صفر کردن بودجه قانونی رسانه ملی به بهانه پخش سریالی که به ذائقه دولت خوش نیامده نوعی بدعت به حساب می‌آید.

باید به رئیس محترم قوه مجریه که تابع قانون باید باشد توصیه کرد که قانون اساسی را با دقت و کامل بخواند و بداند در جمهوری اسلامی ایران نظام قائم به قانون اساسی است، نه شخص و فرد و حزب خاصی!

نکته مهم دیگر این است که مگر فیلم پر طرفدار گاندو چه چیزی را به تصویر و نمایش کشید که دولتیان به این سختی و تندی به خشم آمده‌اند تا بودجه صدا و سیما را صفر کنند؟!

تمام حرف فیلم گاندو این بود که دشمن از برخی مسؤولان سست عنصر و ضعیف و سخیف به بدنه نظام نفوذ می‌کند، آیا آقایان این مسئله را به خود گرفته‌اند که چنین برخوردی از خود نشان می‌دهند؟

مجلس نباید اجازه تحمیل این بدعت را به دولت بدهد، بدعتی بس خطرناک که قانون اساسی کشور را زیر پا می‌گذارد و دولت نیز باید از این اقدام غیرقانونی خود پا پس بکشد و به دلیل پخش سریال گاندو به صداوسیما فشار بودجه‌ای وارد نکند.

گفتنی است که سریال فاخر گاندو با استقبال تماشایی و بی نظیر مردم مواجه شده است، فیلمی که هم توان نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور را نشان داد و هم ضعف و سستی برخی از مسؤولان!

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2341 توسط sobhan و در روز ساعت ۲۰:۲۵:۲۳
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2330
۲۹ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

دوران بزن دررو تمام شد؛

گوشمالیِ انگلیس پس از آمریکا /به احترام شهدای بوشهری تمام قد می ایستیم

بوشهرنیوز: اگر روزی شهدای غیرتمند بوشهری مانند شهیدان مهدوی و گرد و مبارکی با دستان خالی با آمریکای جنایتکار جنگیدند و به شهادت رسیدند و اگر روزی ناو هواپیمابر آمریکایی هواپیمای مسافربری ایران را سرنگون کرد اما چند سال بعد فرزندان این ملت چنان درسی به استکبار جهانی دادند که در تاریخ ماندگار شود.؛

به گزارش “بوشهرنیوز” رهبر انقلاب اسلامی در یکی از بیانات مهم خود خطاب به ناامن کنندگان منطقه و اربابان آن ها فرموده بودند که دوران بزن دررو تمام شد و اگر یکی بزنید ده تا می خورید.

از ضربه شستی که ایران به داعش و دیگر تروریست ها و حامیان آن ها در منطقه زده است که بگذریم، به سرنگونی پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی می رسیم که در نوع خود تحسین برانگیز و موجب غرور ملی است.

آمریکا و انگلیس که به پشتوانه شورای امنیت خود را قدرت بلامنازع جهان دانسته و برای رفتارهای سخیف خود هیچ پاسخی به دنیا نمی دهند، اینبار با حریفی بسیار مقتدر درافتاده و ایران اسلامی به راحتی قدرت پوشالی آنان را به چالش کشیده است.

سی و اندی سال قبل بود که ناو هواپیمابرِ آمریکای جنایتکار با پرتاب موشک به سمت هواپیمای مسافربری ایران حدود ۲۹۰ نفر از هموطنان ما را به شهادت رساند.

ایالات متحده نه تنها به خاطر این رفتار غیرانسانی عذرخواهی نکرد بلکه با خباثت تمام به مسببین آن از جمله فرمانده ناو موردنظر نشان هم اهدا کرد و از وی تقدیر کرد.

این رفتار آمریکا احساسات ملت ایران را جریحه دار کرد اما فرزندان غیرتمند ایران اسلامی با رهبری مقتدرانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری منفعل عمل نکردند بلکه با صبر و حوصله ساختند آن چیزی را که می باید می ساختند و امروز ایران اسلامی را در حوزه های موشکی و هوا و فضا به مرحله ای از توانمندی رسانده اند که لرزه بر اندام هر قدرتی می اندازد.

امروز پس از سی و اندی سال، ایران اسلامی با مشاهده نقض حریم هوایی اش به راحتی و بدون هیچ واهمه ای هواپیمای فوق سری و گرانقیمت ایالات متحده را نابود می کند و به راحتی آنرا رسانه ای کرده و لاشه اش را برای تحقیر آمریکای جنایتکار در مقابل چشم جهانیان قرار می دهد.

 

در حالی که هنوز آبروریزی آمریکایی ها تمام نشده، انگلیسِ خبیث در اقدامی زشت و ناپسند در عرصه دریا با اتهامات واهی در روز روشن دزدی دریایی کرده و نفتکش ایران را توقیف می کند.

اگرچه ایران اسلامی سعی کرد با خویشتن داری، مذاکره و دوری از تنش موضوع را از طریق گفتگو حل و فصل کند اما این “دزدان دریایی” که زمانی سلطان بلامنازع دریاها بودند با غرور و تکبر خود تلاش های دیپلماتیک را نادیده گرفتند و از پس دادن کشتی ایرانی خودداری کردند.

شاید دزدانِ ملکه هرگز تصور نمی کردند که ایرانِ مقتدر چند روز بعد نفتکش وابسته به “بریتانیای کبیر” را در تنگه هرمز توقیف کند و به آنان بفهماند که دوران بزن دررو نه در شعار بلکه در عمل تمام شده است.

این رفتار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحسین ملت ایران را درپی داشت و همگان مشاهده کردند اگر روزی شهدای غیرتمند بوشهری و فرزندان ایران اسلامی مانند شهیدان مهدوی و گرد و مبارکی و دیگر یارانشان با دستان خالی با آمریکای جنایتکار جنگیدند و به شهادت رسیدند و اگر روزی ناو هواپیمابر آمریکایی با قلدری و تکبر هواپیمای بی دفاع و مسافربری ایران را سرنگون کرد اما چند سال بعد فرزندان این ملت چنان درسی به استکبار جهانی به ویژه آمریکا و انگیس بدهند که به عنوان برگ زرینی در تاریخ تا ابد ماندگار خواهد شد.

پس همه به احترام شهدا به ویژه شهدای بوشهریِ نبرد مستقیم با آمریکا تمام قد می ایستیم و یادشان را گرامی می داریم.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2330 توسط e110 و در روز ساعت ۱۴:۳۹:۱۳
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2327
۲۹ / ۴ / ۱۳۹۸ - ۷:۴۰

ایران انقلابی، ایران زمان قاجار و مصدق و پهلوی نیست!؛

جمعه ی سیاهِ انگلیس

بوشهرنیوز: ایران انقلاب اسلامی ایران با شاخصه‌های شجاعت، ایثار، حماسه، عظمت، عزت، حکمت، اقتدار، ایستادگی، مقاومت و سرافرازی است و همه آزادگان و مستضعفان جهان چشم امیدشان به جمهوری اسلامی است.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، عصر روز گذشته یک فروند نفتکش  انگلیسی با نام” “stena impero” هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

نفت‌کش مذکور پس از توقیف به ساحل هدایت و برای سیر مراحل قانونی و بررسی‌های لازم تحویل سازمان بنادر و دریانوردی شد.

هفته پیش دولت خبیث و به حاشیه رفته بریتانیا که اکنون با بحران‌های فراوان و مختلفی روبه‌رو است، یک نفتکش ایرانی را توقیف کرد.

چند روز بعد رهبر انقلاب با انتقاد بسیار شدید از دزدی دریایی انگلیسی‌های خبیث گفتند: آنها که خباثتشان برای همه آشکار است کشتی ما را با راهزنی دریایی ربوده‌اند اما سعی می کنند به آن شکل قانونی بدهند. البته عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی جواب نمی گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد.

اکنون و پس از گذشت چند روز از این بیانات شجاعانه رهبر معظم انقلاب یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز به دست عناصر مومن جمهوری اسلامی ایران افتاد.

این اقدام به موقع و شجاعانه یک پیام مهم و اساسی به تمام مستکبران جهان که به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس اسلامی هستند، دارد.

این پیام مهم این است که ایران انقلاب اسلامی، ایران زمان قاجار و مصدق و پهلوی نیست، اگر در دوران قبل ایران همواره مورد تحقیر قدرت‌های مستکبر قرار می‌گرفت اما اکنون ورق برگشته و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اگر دشمن یکی بزند، ده‌تا می‌خورد.

امروز همه به ویژه دشمنان دون و پست به خوبی می‌دانند که ایران کنونی با ایران دوران پهلوی تفاوت دارد، اگر در آن زمان ایران بله قربان‌گوی مستکبران بود اما اکنون شجاعانه و حکیمانه در مقابل آنها قرار می‌گیرد و تا اینکه آنها را به زمین نزد، دست برنخواهد داشت.

امروز بار دیگر و به مانند دفعات مکرر قبل ثابت شد که جمهوری اسلامی ایران ذلت و سستی دوران پهلوی را به گور برده و اکنون به برکت انقلاب اسلامی در جهان عزت‌مندانه نقش ایفا می‌کند و هر دولت مستکبر و خون‌خواری را به ذلت می‌کشاند.

ایران انقلاب اسلامی ایران با شاخصه‌های شجاعت، ایثار، حماسه، عظمت، عزت، حکمت، اقتدار، ایستادگی، مقاومت و سرافرازی است و همه آزادگان و مستضعفان جهان چشم امیدشان به جمهوری اسلامی است.

با توقیف نفتکش بریتانیا ثابت شد که ایران اگر حرفی بزند، تا اینکه آن حرف و تهدید خود را عملی نکند، دست بردار نیست امروز ایران اسلامی به برکت وجود رهبر حکیم و شجاع خود مانند ستاره در جهان می‌درخشد، نظامی که دیگر زیر دست و پا ظالمان و مستکبران نه تنها له نخواهد شد، بلکه با اقدامات خود شکست‌های مکرر و سنگینی را به دشمنان متکبر خود وارد می‌کند.

امروز دشمن به خوبی می‌داند که اگر دست از پا خطا کند و به ملت ایران و امنیت و مرزهای آن تعرض کند، قطعا با جواب دندان‌شکن و محکمی رو‌به‌رو خواهد شد، پاسخی که هم مقتدرانه خواهد بود و هم شجاعانه.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 2327 توسط sobhan و در روز ساعت ۰۷:۴۰:۳۷
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر