شماره : 4343
6 / 11 / 1398 - 13:52

علی زاهدی در گفتگو با ؛

واکنش حامیان احمدی نژاد در استان بوشهر به برخی اخبار در فضای مجازی

بوشهرنیوز: اخیرا خبرهایی در برخی از گروه ها و شبکه های مجازی دست به دست شد مبنی بر این که برخی از کاندیداها در استان بوشهر مورد حمایت حامیان احمدی نژاد در استان قرار دارند. ؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ علی زاهدی از حامیان محمود احمدی نژاد طی تماسی با این پایگاه خبری هر گونه حمایت حامیان رییس جمهور سابق در استان بوشهر به ویژه حوزه بوشهر، گناوه و دیلم از کاندیدایی خاص را تکذیب کرد.

 

در بیانیه ای که زاهدی برای “بوشهرنیوز” ارسال کرده، آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اخیرا مباحثی در فضای مجازی مبنی بر حمایت احمدی نژادی های استان بوشهر از کاندیداهای خاصی در سطح استان مطرح شده است.

 

ضمن رد این ادعاها اعلام می دارد هیچگونه توافق و یا حمایتی در کار نبوده و آقای دکتر احمدی نژاد و نهضت به سوی بهار قصد اعلام لیست و یا حمایت از کاندیدایی در انتخابات مجلس شورای اسلامی را ندارند.

 

نهضت به سوی بهار و حامیان دکتر احمدی نژاد در هیچ مبحثی بدون هماهنگی و اذن فرمانده واحدشان جناب آقای دکتر احمدی نژاد ورود نکرده و در همه امور چشم به فرمان ایشان می باشند.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4343 توسط e110 و در روز یکشنبه 6 بهمن 1398 ساعت 13:52:37
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4339
6 / 11 / 1398 - 13:18

واژگونی پژو ۲۰۶ در محور بوشهر- برازجان ۵ کشته و مصدوم برجای گذاشت

بوشهرنیوز: واژگونی خودرو سواری پژو206 در محور "بوشهر-برازجان" یک کشته و 4 مجروح برجای گذاشت. ؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ سرهنگ “جابر پاپری” رئیس پلیس راه استان بوشهر در تشریح این خبر، گفت: بعداز ظهر روز گذشته در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ مبنی بر یک فقره واژگونی در محور “بوشهر-برازجان” روبه روی شهرک صنعتی، بلافاصله تیمی از مأموران پلیس راه به همراه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند.

 

سرهنگ پاپری افزود: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد، یک دستگاه خودرو پژو۲۰۶ از جاده منحرف و واژگون شده است.

 

وی تصریح کرد: در این حادثه راننده و یکی از سرنشینان در دم فوت و ۴ سرنشین دیگر خودرو مجروح و با کمک نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند.

 

سرهنگ پاپری خاطرنشان کرد: کارشناس تصادفات پلیس راه علت وقوع حادثه را بی توجهی به جلو و نقض ماده ۱۸۰ آیین نامه راهور از سوی راننده خودرو ۲۰۶ اعلام کرده است.

 

رئیس پلیس راه استان با ابراز تأسف از این سانحه مرگبار بیان داشت: خستگی و خواب آلودگی و بی توجهی به جلو از سوی رانندگان مهمترین علت بروز سوانح رانندگی به شمار می رود.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4339 توسط e110 و در روز یکشنبه 6 بهمن 1398 ساعت 13:18:30
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4336
6 / 11 / 1398 - 12:35

گناوه ای ها این هشدار را جدی بگیرند!

بوشهرنیوز: مسئول بهبود تغذیه جامعه شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: مردم این شهرستان رتبه اول اضافه وزن و چاقی را در گروه‌های سنی مختلف در بین شهرستان‌های استان بوشهر به خود اختصاص داده‌اند.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ اسما صیادنیک اظهارداشت: درحالی که شاخص استانی چاقی و اضافه وزن در بوشهر ۵۳ درصد است اما این میزان در شهرستان گناوه ۶۲ درصد است.

 

وی افزود: باتوجه به اینکه هیچکدام از شهرستان‌های استان بوشهر بجز گناوه این میزان چاقی را نداشته‌اند، اجرای برنامه ایران اکو (پایان دادن به چاقی کودکان و نوجوانان) از اهمیت بسیار زیادی برای این شهرستان برخوردار است.

 

صیاد نیک اظهارداشت: براساس نمودار و مراقبت تن سنجی صورت گرفته در واحدهای بهداشتی شهرستان گناوه، رده سنی نوجوان ۲۷.۲ درصد، جوان ۴۶ درصد، میانسال ۷۱ درصد و سالمند ۳۶.۶ درصد دارای چاقی و اضافه وزن هستند.

 

مسئول بهبود تغذیه جامعه شبکه بهداشت و درمان گناوه به ایرنا گفت: باتوجه به اینکه الگوی ابتلا به بیماری‌ها و مرگ و میر ناشی از آنها در سطح دنیا از بیماری‌های عفونی به غیرواگیر تغییر کرده‌است، پیشگیری و کنترل این بیماری به عنوان یک اولویت اصلی در برنامه و سیاست‌های وزارت بهداشت معرفی و در میان عوامل خطر این بیماری‌ها، چاقی یک ریسک فاکتور اصلی است.

 

وی ادامه داد: چاقی جزو بیماری‌های چندعاملی و پیچیده‌است که مهم‌ترین پیامدهای نامطلوب اضافه وزن و چاقی در سلامت کودکان و نوجوانان شامل افزایش خطر بروز چاقی، دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و انواع سرطان‌ها در دوران بزرگسالی است.

 

صیادنیک با بیان اینکه مبارزه با اپیدمی چاقی در دوران کودکی نیازمند همکاری و مداخلات ادارات و ارگان‌های مختلف است اظهارداشت: در این ارتباط آموزش و پرورش و خانواده نقشی مهم دارند که در اجرای برنامه ایران اکو به آن اهتمام و تاکید جدی شده‌است.

 

پیاده‌روی منظم و تحرک و پرهیز از غذاهای فست فودی در پیشگیری و کاهش اضافه وزن و چاقی مثمرثمر است و باید به آنان توجه جدی و در سرلوحه زندگی مردم قرار گیرد.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4336 توسط e110 و در روز یکشنبه 6 بهمن 1398 ساعت 12:35:28
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4333
3 / 11 / 1398 - 19:41

اختصاصی/در بوشهر؛

“منم منم” های آقای کاندیدا کار دستش داد/انتقاد تند جوان بوشهری و تنش در نشست انتخاباتی

بوشهرنیوز: منم منمِ یکی از نامزدهای مجلس یازدهم در بوشهر باعث تنش در نشست انتخاباتی وی با احزاب در مرکز استان شد.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ گفته می شود این نامزد انتخابات مجلس یازدهم با بیان این که من استاد دانشگاه هستم سعی کرد مدرک دانشگاه و مقالات isi (آی اس آی) خود را به رخ حاضرین در این نشست بکشاند.

 

این کاندیدا در اظهارات عجیبی گفته بود: من مدرک دکترا و بیش از ده ها مقاله isi دارم.

 

وی با بیان این که از همه رقبا باسوادترم ابراز داشت: نفوذ زیادی در وزارت کشور دارم و به تنهایی هرمزگان و قشم را آباد کردم.

 

این کاندیدا در میان تعجبِ حاضرین به سوابق کاری اش اشاره کرد و افزود: جاده سازی برای جزیره شیف، مسکن، بیمارستان مجهز، مساجد و احداث بازارچه از برنامه هایم در صورت ورود به مجلس می باشد.

 

در این بین یکی از جوانان بوشهری که فرزند شهید نیز می باشد به عنوان نماینده جوانان حزب عدالت طلبان ایران اسلامی به انتقاد از این کاندیدا پرداخت و خطاب به وی گفت: از بزرگان شنیده ام که هر کسی زیاد از واژه من استفاده کرد ضعف در همان منیتِ وجودی اش دارد.

 

امیر حسین نسترن با بیان این که نیازی به تکرارِ شش باره مبنی بر مدرک دکترا و دانشگاه محل تحصیل نبود، ابراز داشت: مردم به کسی نیاز دارند که منیت ها را کنار بگذارد و روی زمین و پای درد و دل صمیمانه آن ها بنشیند و مطالبات آن ها را با گوش جان بشنود.

 

وی با بیان این که مردم نیازی به رییس و استاد دانشگاه ندارند، افزود: مردم کسی را می خواهند که مرهمی برای دردهای بی شمار آن ها باشد.

 

نماینده جوانان حزب عدالت طلبان ایران اسلامی با بیان این که انگار شما وظایف نمایندگی را به درستی درک نکرده اید، افزود: وظایف نمایندگی اول قانون گذاری و سپس نظارت بر اجرای صحیح قانون توسط مدیران اجرایی است که اگر قصد احداث زیرساخت ها از جمله مسکن را دارید باید استاندار، شهردار و یا بخشدار بشوید.

 

نسترن با بیان این که شما که می گویید فلان جزیره را آباد کرده ام، گفت: آیا برای استان خودتان هم دلسوز بوده اید؟

 

کاندیدای موردنظر هم در پاسخ به نسترن اظهار داشت که شما خودتان برای مردم چه کار کرده اید؟

 

این جوان بوشهری خطاب به وی با بیان این که ظاهرا شما شرح وظایف یک نماینده حزب در استان را نمی دانید، ابراز داشت: وظیفه من این است که بلندگوی مردم باشم و از مسئولین مطالبه گری نمایم، رابط بین مردم و دولتمردان باشم و خواسته های آن ها را با صدای رسا در مجامع عمومی و رسانه ها بیان کنم.

 

گفتنی است این نشست با ناراحتی مردم از سخنان کاندیدای موردنظر و حمایت از جوان بوشهری پایان یافت.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4333 توسط e110 و در روز پنجشنبه 3 بهمن 1398 ساعت 19:41:45
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4328
2 / 11 / 1398 - 10:51

یکی دیگر از مدیران شهرداری بوشهر کنار رفت

بوشهرنیوز: یکی دیگر از مدیران شهرداری بوشهر از سمت خود کنار رفت.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ گفته می شود پیشتر این مدیر شهرداری، برای ارایه توضیحاتی در مورد اختلاس های پیش آمده در شهرداری بوشهر، احضار شده بود.

 

روز گذشته اما خبر رسید وی از سمت خود کناره گیری کرده است.

 

باید دید آیا این کناره گیری با اختلاس های صورت گرفته در شهرداری مرتبط بوده است؟

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4328 توسط e110 و در روز چهارشنبه 2 بهمن 1398 ساعت 10:51:00
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4322
2 / 11 / 1398 - 10:33

هشدار پلس فتای بوشهر درمورد کلاهبرداری با ترفند اسکیمینگ

بوشهرنیوز: رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز توسط خود فرد می‌تواند ترفند اسکیمر مجرمان سایبری را خنثی نماید، اما زمانی که رمز را اعلام می‌کنید یعنی به مجرمان سایبری اجازه داده‌اید تا از حساب بانکی شما به صورت غیر مجاز برداشت کنند.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ سرهنگ مهدی قاسمی در جمع خبرنگاران بر لزوم دقت بیشتر هم‌وطنان عزیز در استفاده از کارت عابر بانک با توجه به افزایش سرقت‌ به‌صورت اسکیمینگ (Skimming) تأکید کرد و اظهار داشت: انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز توسط خود فرد می‌تواند ترفند اسکیمر مجرمان سایبری را خنثی نماید، اما زمانی که رمز را اعلام می‌کنید یعنی به مجرمان سایبری اجازه داده‌اید تا از حساب بانکی شما به صورت غیر مجاز برداشت کنند.

 

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه اغلب افراد به دلیل عدم حمل پول نقد حتی خرید‌های کم‌بهای خود را از طریق کارت‌های عابر بانک انجام می‌دهند، این موضوع نشان می‌دهد که کارت‌های اعتباری حضور چشمگیری در زندگی هم‌وطنان دارد؛ برخی افراد نیز از طریق اینترنت اقدام به انجام کارهای بانکی و پرداخت هزینه‌های خرید خود می‌کنند که با توجه به وجود آسایش و امنیت بالا در خریدهای اینترنتی، بازهم امکان سرقت اطلاعات و در نتیجه سرقت پول کاربر از طریق حملات فیشینگ و موارد مشابه دیگر وجود دارد.

 

وی افزود: اما در چند سال اخیر مردم با مشکل سرقت‌ از طریق اسکیمینگ (Skimming) مواجه شده‌اند که این نوع سرقت‌ها مربوط به عابر بانک بوده و به شیوه‌ای بسیار ساده و البته حرفه‌ای انجام می‌گیرد.

 

سرهنگ قاسمی ‌ادامه داد: اسکیمینگ به معنی انتقال اطلاعات کارت عابر بانک یک شخص بر روی کارتی دیگر است و اسکیمر هم همان سارقی است که این کار را انجام می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه در شایع‌ترین روش اسکیمینگ فرد کلاهبردار از دستگاه کارت‌خوان برای کپی اطلاعات کارت مشتریان استفاده می‌کند، گفت: در این روش مغازه‌دار، فروشنده یا هرکسی که در پشت صندوق قرار دارد به بهانه‌های مختلف اقدام به گرفتن کارت از شما کرده و به‌ دور از چشمان شما اول کارت را به روی دستگاه اسکیمر کشیده و پس از کپی‌برداری از اطلاعات داخل کارت آن را در دستگاه کارت‌خوان (pos) کشیده و رمز چهار رقمی شما را می‌پرسد، عملاً با گفتن رمز کارت این فرد می‌تواند کارت دیگری را ساخته و حساب شما را خالی کند.

 

قاسمی افزود: در هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز، مراقب باشید دهانه ورودی کارت، دستگاه جانبی یا اسکیمر نصب نباشد و همچنین دقت نمایید صفحه کلید دومی بر روی صفحه کلید اصلی، جانمایی نشده و دوربینهای اطراف، تصاویر رمز شما را در حین وارد کردن ضبط ننمایند.

 

رئیس پلیس فتا بیان کرد: در صورتی‌که به‌علت ضرورت، قصد استفاده از کارت بانکی خود دارید، حتی المقدور بجای کارت حساب اصلی و یا حقوقی خود، از کارت‌های هدیه یا کارت حساب با موجودی پایین استفاده تا در صورتی‌ که مشخصات کارت توسط دستگاه اسکیمر کپی شد، ضرر و زیان بالایی متوجه شما نشود.

 

این مقام ارشد انتظامی از همه هم‌وطنان عزیز خواست در هنگام خرید از فروشگاه‌ها مخصوصاً مغا‌زه‌ها و دست‌فروشان بین‌راهی که دارای دستگاه‌های کارت‌خوان سیار هستند، حتماً به اصالت و اعتبار آن‌ها توجه داشته و به‌هیچ‌وجه برای پرداخت هزینه کارت و رمز آن را برای فروشنده اعلام نکرده و با در اختیار گرفتن دستگاه خود به شخصه کار پرداخت را انجام دهند.

 

سرهنگ قاسمی افزود: پلیس فتا شبانه روز تلاش می‌کند در جهت ایمن سازی فضای سایبر اقدامات خود را ارتقاء بخشد ولی به‌علت گستردگی حوزه های مختلف این فضا، تحقق این مهم نیازمند همکاری و تعامل و همراهی مردم می‌باشد.

 

وی ادامه داد: شهروندان قبل از هرگونه فعالیت اقتصادی اینترنتی یا استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک، به سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir مراجعه و توصیه‌ها و نکات هشداری و آموزشی مرتبط با موضوع مورد نیاز خود را مشاهده و به آنها توجه کنند.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4322 توسط e110 و در روز چهارشنبه 2 بهمن 1398 ساعت 10:33:15
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4316
30 / 10 / 1398 - 15:22

در جلسه شورا؛

افزایش اختلافات در مدیریت شهری بوشهر؛ امیری اعضای شورا را به شواف متهم کرد

بوشهرنیوز: اکنون باید منتظر واکنش اعضای شورای شهر بوشهر در روزهای آینده بود. آیا اعضای شورا این سخنان امیری را برمی تابند یا این که اندک اندک زمینه برکناری وی را در ماه های آینده فراهم خواهند کرد؟؛

بوشهرنیوز- جلسه عصر یکشنبه شورای شهر بوشهر با حاشیه های بسیاری همراه بود. از انتقادات اعضای شورا به شهردار بوشهر گرفته تا اعتراضاتی که امیری به شورا درخصوص اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای شاهین بوشهر و دیگر پروژه ها وارد کرد.

 

از انتقادات ریز و درشتی که طرفین به یکدیگر وارد کرده اند که بگذریم به بخش مهمی از سخنان امیری برمی خوریم که بیانگر بالا گرفتن اختلافات بین شهردار بوشهر و اعضای شورا است.

 

به نظر می رسد با افزایش دامنه این اختلافات باید به زودی شاهد طرح سئوال و در نتیجه استیضاح شهردار بوشهر توسط اعضای شورا حتی حامیان وی بود. البته شنیده هایی وجود دارد که برخی از حامیان امیری نیز به صفِ مخالفان وی پیوسته و احتمال تغییر شهردار بوشهر در ماه های آینده وجود دارد.

 

دیروز امیری در بخشی از انتقادات خود تعارف را کنار گذاشته و به اعضای شورا گفت که تبلیغات و شواف را کنار بگذارند.

 

شهردار بوشهر با بیان این که با شواف و تبلیغات مشکل مردم حل نمی شود خطاب به اعضای شورا گفته بود که وظیفه شورای شهر که فقط تشکیل جلسه در عصر یکشنبه و سه شنبه نیست بلکه باید همراه شهردار پیگیر مشکلات و مطالبات شهر باشند.

 

البته پیشتر نیز بسیاری از نخبگان و دلسوزان شهر بوشهر چنین موضوعی را هشدار داده و بارها از تصویب برخی لوایح تبلیغاتی در شورا انتقاد کرده بودند.

 

اینبار اما به نظر می رسد شهردار بوشهر هم از رفتارهای نمایشی و شواف های تبلیغاتی بعضی اعضای شورا خسته شده و به همین دلیل در جلسه علنی روز یکشنبه لب به انتقاد گشوده است.

 

اگرچه عملکرد امیری در مدت مسئولیتش در شهرداری بوشهر نیز قابل دفاع نیست و شهرداری و به طور کلی مدیریت شهری بوشهر در وضعیت مطلوبی به سر نمی برد اما نباید نادیده گرفت که برخی مصوبات شورا همانطور که امیری گفته است جنبه تبلیغاتی داشته و تاکنون نیز هزینه های سنگینی بر شهر وارد کرده است.

 

شهرداری بوشهر هم اکنون در وضعیت خوبی به سر نمی برد و کشیده شدن دامنه اختلافات به صحن شورا بیانگر عمق اختلافات بین شهردار و اعضای شورا است و به نظر می رسد فشارهای متعدد به امیری موجب شده تا وی در واکنشی تند، اعضای شورا را تبلیغاتچی نامیده تا به شهروندان بوشهری اعلام کند که در پسِ برخی مصوبات شورای شهر غیر از تبلیغات چیزی نیست!

 

اکنون باید منتظر واکنش اعضای شورای شهر بوشهر در روزهای آینده بود. آیا اعضای شورا این سخنان امیری را برمی تابند یا این که اندک اندک زمینه برکناری وی را در ماه های آینده فراهم خواهند کرد؟

 

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4316 توسط e110 و در روز دوشنبه 30 دی 1398 ساعت 15:22:33
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4313
30 / 10 / 1398 - 14:40

دو دلیل مهمِ عشق و علاقه بی‌نظیر مردم به شهید سلیمانی

بوشهرنیوز: شهید سلیمانی به هیچ دین، نژاد و ملیتی محدود نمی‌شود بلکه او متعلق به تمام بشریت است و همه حق دارند به او عشق بورزند و برای او و فقدان حضور نورانیش مویه کنند.؛

بوشهرنیوز- با وجود گذشت بیش از دو هفته از شهادت مظلومانه سپهبد قاسم سلیمانی، هنوز که هنوز است داغ غم و ماتم ایشان بر دل تمام ملت ایران و مردم محور منطقه و آزادی‌خواهان جهان سنگینی می‌کند.

 

این شهید عزیز ما بر جان‌ها و دل‌ها حکومت می‌کرد و تشییع میلیونی او بیانگر این ادعا است، او آن چنان دلبر و بی‌‌نظیر بود که مردم عراق و یمن و فلسطین و سوریه و لبنان و افغانستان و تمام آزادی‌خواهان جهان را مدهوش خود کرده است.

 

پس از ریختن خون شهید محبوب مقاومت عطر معنویت و روحانیتی کم‌سابقه‌ در فضای میهن منتشر شد و به برکت او کشور به اوج معنویت و دلبستگی به ارزش‌ها رسیده است.

 

محبوبیت بی‌حد سردار، صبر از دل‌ها ربوده و فراق تلخ و گرانش اشک‌های فراوانی از چشمان خلایق ستانده است، صحنه‌های عواطف ملت‌های جهان در فقدان این شخصیت جذاب، غیر قابل وصف است.

شهید سلیمانی به هیچ دین، نژاد و ملیتی محدود نمی‌شود بلکه او متعلق به تمام بشریت است و همه حق دارند به او عشق بورزند و برای او و فقدان حضور نورانیش مویه کنند.

 

قرآن کریم می‌فرماید: «اِنّ الّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الّصالِحاتِ سَیَجعَلُ لَهُمُ الرَّحمنُ وُدّا ؛ کسانی که ایمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند، خدای مهربان برای آنها محبتی در دل‌ها قرار خواهد داد»

 

در اینجا به دنبال توضیح این آیه به صورت مختصر و مصداق قرار دادن شهید محبوب ما بر آن خواهیم بود.

 

خداوند، ثمره ایمان و عمل صالح را محبت و مودتی می‌داند که خودش در دل‌ها قرار خواهد داد. و این، آغازِ اعجازِ خداوند ا‌ست که انسان‌های کره خاکی با فرهنگ، زبان، نژاد و مذاهب گوناگون به ناگاه در یک نقطه به هم می‌رسند و گم شده خود را در یک چیز می‌یابند.

ایمان

ایمان سردار سلیمانی در تعهد و اخلاص او تبلور داشت. او یک‌پارچه شور بود و سوز. حاج قاسم سرشار از ایمان و باورهای قلبی بود و به گونه‌ای اسطوره‌ای، نستوه و خستگی‌ناپذیر.

 

سیمای درخشان ایمان سردار در ویژگی‌های رفتاری او کاملا مشاهده می‌شد. ساده‌زیستی، مردمی بودن، دین‌مداری، شهادت‌طلبی، رشادت، اخلاص، تقوا، آرامش و اطمینان قلبی، درایت و تدبیر، عشق مفرط به خاندان عصمت و طهارت(ع)، ولایتمداری، حیای زاید‌الوصف، کتمان اعمال نیک، قیامت‌باوری، شهرت‌گریزی و دوری از ریا، همه از آثار ایمان سردار مظلوم و محبوب اسلام حاج قاسم سلیمانی است. دوستان و اطرافیان سردار، خاطرات فراوانی از جلوه ایمان و باورهای اعتقادی او به یاد دارند.

عمل صالح

عمل صالح چشمه‌ای‌ زلال است که از ایمان نشات می‌گیرد و هرچه ایمان قوی‌تر باشد این چشمه، خروشان‌ و قدرتمندتر خواهد بود. عمل صالح به مثابه نمودار و طلیعه شخصیت مومنان است که به وسیله آن شناخته و تشخیص داده می‌شوند.

 

برخی از شاخص‌های عمل صالح در سردار دل‌ها را می‌توان چنین برشمرد:

– خُلق خوش: اولین و بدیهی‌ترین ویژگی اهل ایمان، خلق خوش و مهربانی با خلایق است که حاج قاسم به حد وافری از آن بهره‌‌مند بود. مصاحبت با حاج قاسم، غنیمتی به شمار می‌آمد که به آسانی دست نمی‌داد و نیاز به توفیق خداوندی داشت.

 

او اهل مدارا، لبخند، مهر و عاطفه بود و در رفتارش سختگیری دیده نمی‌شد. سکوتش همراه با وقار بود و کلامش درس. از رفتارش امید می‌بارید و وجودش دلگرمی و قوت قلب اطرافیان بود. صفات ممتاز انسانی از او فرشته‌ای در کالبد انسان ساخته بود.

 

– خدمت: سردار سلیمانی خدوم بود و به نیاز اطرافیان توجهی کامل داشت. او رفع نیاز انسان‌ها را توفیقی می‌دانست که خداوند در سر راه وی قرار داده است. حاج قاسم چه در دوران حیات پدر و مادر خویش و چه پس از آن به زادگاه خود، روستای قنات ملک از توابع شهرستان رابر کرمان رفت و آمد داشت و به رفع حوایج مردم می‌پرداخت. با آن که زندگی او بسیار معمولی و در سطح متوسط قرار داشت اما در طول خدمت خود هیچ‌گاه از حق ماموریت استفاده نکرد.

 

خیّران بسیاری با او در ارتباط بودند و با در اختیار گذاشتن پول او را امینِ خود برای کمک به نیازمندان و مستمندان قرار می‌دادند، او هرگز برای خود چیزی نخواست و تنها به عشق مردم زیست و روح خستگی‌ناپذیر او به شکلی شگفت‌انگیز از خدمت سیراب نمی‌شد.

 

در واقعه سیل فروردین ماه ۹۸ که به ۲۰ استان کشور آسیب وارد شد، سردار، خاضعانه و مشتاقانه به کمک هموطنان شتافت. وصف خدمات ۴۰ ساله سردار چگونه در این مختصر می‌گنجد؟

– ایثار و جهاد: جهاد، حریمی ویژه است که هر کسی را در سراپرده آن بار نیست. امام علی علیه‌السلام در این باره می‌فرمایند: «اِنّ الجِهادَ باب فَتَحَهُ اللهُ لِخاصَّه اَولِیائِه؛ جهاد دری‌ست که خداوند آن را برای بندگان خاص خود گشوده است».

 

سردار شجاع اسلام سپهبد سلیمانی، مجاهدی واقعی و مبارزی نستوه بود که با تدبیر و رزم باشکوهش، جهان از فتنه گروه‌های آدمخواری چون داعش، آسوده و ایمن گردید. آن شیر بی‌باک عرصه‌های نبرد با اقتدا به مولایش امیرالمومنین علیه‌السلام پشت به دشمن نمی‌کرد و شنیدن نامش دشمنان را در رعب فرو می‌برد. استراتژی سردار آسمانی ما با سپاه تحت فرمانش: «بیا» بود و نه «برو»! و این یعنی خودش پیشتاز جبهه‌ها بود و در خط مقدم می‌جنگید.

امام علی علیه‌السلام در حدیثی می‌فرمایند: «اُغزُوا تُورِثُوا اَبنائَکُم مَجدا؛ بجنگید تا برای فرزندانتان مجد و سرفرازی را به میراث بگذارید». سردار عزیز اسلام چه در دوران جنگ تحمیلی و چه در جبهه مقاومت و در مبارزه با اسرائیل، آمریکا، داعش، طالبان و گروه‌های تروریستی منطقه، آنچنان جهادی از خود به یادگار گذاشت که آثار فراوان آن را مردم جهان دیدند و از آن بهره‌مند گردیدند.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4313 توسط e110 و در روز دوشنبه 30 دی 1398 ساعت 14:40:41
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4309
29 / 10 / 1398 - 13:30

طنین «مرگ بر آمریکا» در سنگر هشت سال دفاع مقدس؛

حمایت تمام قد خرمشهر از سپاه

بوشهرنیوز: مردم خرمشهر که بوی جبهه و جنگ از آنها به مشام می‌رسد، با حضور در سنگر هشت سال دفاع مقدس (مسجد جامع)، انزجار خود از دشمنان داخلی و خارجی به ویژه شیطان بزرگ و رژیم کودک‌کش را فریاد زدند.؛

بوشهرنیوز- ظهر روز گذشته مردم ولایتمدار، بصیر و همیشه در صحنه خرمشهر پس از اقامه نماز با صلابت جمعه در حمایت از اقتدار و امنیت و خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راهپیمایی کردند.

 

مردم خرمشهر که بوی جبهه و جنگ از آنها به مشام می‌رسد، با حضور در سنگر هشت سال دفاع مقدس (مسجد جامع)، انزجار خود از دشمنان داخلی و خارجی به ویژه شیطان بزرگ و رژیم کودک‌کش را فریاد زدند.

 

پیر و جوان، بزرگ و کوچک، مرد و زن امروز تمام قد از خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در روزهای اخیر مورد هجمه عده‌ای قلیل و معلوم‌الحال قرار گرفته بود، حمایت کردند.

 

در واقع امروز مردم از حافظان خود، حفاظت کردند و بار دیگر نقشه‌های شوم و پست دشمنان در تخریب سپاه عزیز و غیور و فداکار را نقش بر آب کردند.

 

همچنین در گوشه‌ای از این مراسم، طومار حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با خیل عظیم امضاء مردم مقاوم و ولایی خرمشهر مورد استقبال قرار گرفت.

 

تعدادی از مردم نیز با حک کردن جملاتی چون «من یک قاسم سلیمانی هستم» و «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» بر روی خودروهای شخصی خود، عشق خود به شهادت و ولایت و نظام و انقلاب را فریاد زدند.

 

تعدادی از جوانان با به تن کردن لباس‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حمایت کامل و حقیقی خود را از این نهاد و به طور کل از نظام مقدس اسلامی را اعلام کردند.

 

مردم خرمشهر تاکید کردند که سپاه که برای حفاظت از مرزهای عقیدتی توسط امام راحل بنا شد، امروز به طور صحیح و کامل به رسالت و وظیفه خود عمل کرده است.

 

بدون شک یکی از مولفه‌های مهم اقتدار ملی امروز ایران در سطح منطقه و جهان، نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

 

امروز دشمن به دلیل موفقیت حقیقی و اساسی سپاه، بر روی این نهاد مقدس تمرکز کرده است و به تعبیر دیگر اقتدار سپاه پاسداران امروز خاری در گلوی چشم آمریکا و اعوان و انصارش است.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4309 توسط e110 و در روز یکشنبه 29 دی 1398 ساعت 13:30:59
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4306
29 / 10 / 1398 - 13:26

در نماز جمعه توسط رهبر معظم انقلاب بیان شد؛

محورهای مهمِ خطبه تاریخی

بوشهرنیوز: نماز عبادی و سیاسی جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه شد، ایشان پس از هشت سال دوباره خطبه‌های حساس و مهم پایتخت را ایراد کردند.؛

بوشهرنیوز- خطبه‌هایی که از آن به عنوان خطبه‌های تاریخی یاد می‌شود به این دلیل که پس از دو هفته پر ماجرا و عجیب و غریب برای کشور و منطقه، مطالب بسیار مهم و پر ارزشی بیان شد.

 

در اینجا فقط به صورت تیتروار به محورهای مهم این بیانات می‌پردازیم که در گزارش های بعد، به صورت تفصیلی به آنها پرداخته خواهد شد.

 

۱/ دعوت به تقوا جهت دستیابی به نصرت الهی و توفیقات الهی.

 

۲/ بیان دو ویژگی “صبار و شکور” به عنوان دو خصیصه أساسی در یک جامعه در ایام الله براساس آیات سوره ابراهیم.

 

۳/ اشاره به روز تشییع باشکوه شهید سلیمانی به عنوان بزرگترین بدرقه جهان و هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد به عنوان ایام الله و نقطه عطف تاریخ در دو هفته پرماجرا و استثنایی.

 

۴/ معرفی جامعه و ملت ایران به عنوان مردم صبار و شکور که با عشق، اشک و شعور در حوادث اخیر به میدان آمدند.

 

۵/ تاکید بر اراده الهی بر پیروزی ملت ایران به عنوان نتیجه ایستادگی و بیعت بزرگ با خط امام با گذشت سی سال از رحلت امام(ره).

۶/ تبیین ناکامی استکبار و امپراطوری رسانه‌ای صهیونیست در تروریست نامیدن سردار سلیمانی با حضور میلیونی مردم و آتش زدن پرچم آمریکا.

 

۷/‌معرفی شهید سلیمانی به عنوان سرشناس ترین و قدرتمندترین فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه.

 

۸/ اشاره به ترور بزدلانه و دزدانه سردار سلیمانی به دلیل ناتوانی در رویارویی در میدان نبرد، که یک رسوایی و بی آبرویی برای امریکاست.

 

۹/ تبیین اعتراف رسمی آمریکا بر انجام ترور توسط رئیس جمهور این کشور(دولت تروریست).

 

۱۰/ تعبیر حمله سپاه به پایگاه عین الاسد به عنوان “ضربه به هیبت و حیثیت امریکا”ّ که جبران ناپذیر است.

 

۱۱/‌معرفی شهید سلیمانی و شهید ابومهندس به عنوان یک مکتب و معرفی سپاه قدس به عنوان یک نهاد انسانی با انگیزه های بزرگ و روشن با اهداف الهی.

 

۱۲/ معرفی سپاه قدس به رزمندگان بدون مرز و حامیان مستعضفان که سایه جنگ را از کشور خودمان هم دور کردند.

 

۱۳/ فریب خوردگانی که شعار “نه غزه، نه لبنان” سر می دادند یک روز هم جان خودشان را برای کشور فدا نکردند.

 

۱۴/ تبیین عشق ملت ایران به نمادهای مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار با حضور میلیونی در تشییع شهید سلیمانی.

 

۱۵/ تبیین دروغ گویی مقامات آمریکا در پشتیبانی و حمایت از ملت ایران و تاکید بر ناتوانی آمریکا در به زانو درآوردن مردم ایران.

 

۱۶/ تاکید بر تلاش عده ای برای به فراموش سپردن ایام الله با موضوعات دیگر مانند حادثه تاسف برانگیز سقوط هواپیما که هیچ علاقه‌ای به منافع ملی در آنها احساس نمی‌شود.

 

۱۷/ تبیین فرصت شناسی و خوشحالی دشمن از ماجرای سقوط هواپیما برای تحت الشعاع قرار دادن دو حادثه بزرگ “تشییع میلیونی شهید سلیمانی و هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد آمریکا”.

 

۱۸/ ابراز همدردی با جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و قدردانی از موضع گیری برخی از این خانواده ها در رد اظهارات دشمنان.

 

۱۹/ تبیین سوابق تروئیکای اروپایی در حمایت از صدام حسین در جنگ تحمیلی با توجه به تهدید آنها برای خروج از برجام.

 

۲۰/ تاکید بر بیانات سال گذشته به هنگام خروج آمریکا از برجام درباره بی اعتمادی به اروپا که اکنون نمایان شده است.

 

۲۱/ عدم تفاوت میان “تروریست های فرودگاه بغداد” با “مذاکره کنندگان جنتلمن”

 

۲۲/ تاکید بر لزوم قوی شدن ملت ایران و اشاره به عدم ابای ملت ایران به مذاکره. نه با آمریکا بلکه دولت های دیگر آنهم با موضع قدرت.

 

۲۳/ تاکید بر وجود ابهاماتی در حادثه سقوط هواپیما، تشکر از فرماندهان سپاه برای ارائه توضیحات لازم و تاکید بر لزوم مقابله با تکرار چنین حوادثی.

 

۲۴/ دعوت از مردم برای حضور پر شور در انتخابات با توجه به تلاش دشمن برای کمرنگ کردن انتخابات.

 

۲۵/ صحبت مستقیم با مردم عرب با اشاره به قرار گرفتن در برهه حساس و در میدان مواجهه با امریکا.

 

۲۶/ تاکید بر مجاهدت های سردار سلیمانی در میدان مبارزه با داعش در سوریه و عراق و امنیت منطقه.

 

۲۷/ تبیین اقدام پست آمریکا در ترور ناجوانمردانه و بزدلانه سردار سلیمانی و ابومهندس.

 

۲۸/ اشاره به تشییع میلیونی و باشکوه شهدای مقاومت در ایران و عراق.

 

۲۹/ تاکید بر سلطه آمریکا در برخی کشورهای منطقه با سیاست های فریبکارانه و زور و تبیین لزوم رهایی از این سلطه.

 

۳۰/ تبیین دروغ بزرگ رسانه های وابسته به آمریکا در متهم کردن ایران در به راه انداختن جنگ نیابتی در منطقه.

 

۳۱/ اشاره به ایجاد نامشروع رژیم صهیونیستی به عنوان یک عده سرطانی در منطقه توسط آمریکا.

 

۳۲/‌اشاره به تلاش دشمن برای تقسیم عراق با برجسته کردن اظهارات آمریکایی ها درباره عدم خروج از عراق و فتنه انگیزی در این کشور با ترورهای اخیر.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 4306 توسط e110 و در روز یکشنبه 29 دی 1398 ساعت 13:26:13
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر