شماره : 5557
14 / 6 / 1399 - 12:59

جزییات سال تحصیلی جدید از زبان مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر

بوشهرنیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ شرایط استثنایی دارد و در این وضعیت حساس همراهی و همکاری خانواده‌ها ضروری است. ؛

به گزارش بوشهرنیوز، علیمراد کرمی افزود: شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) به عنوان تنها شبکه رسمی آموزش و پرورش برای آموزش مجازی پیش بینی شده و از نسخه جدید آن که مورد بازسازی و بهسازی قرار گرفته رونمایی شده‌است.

 

وی بیان کرد: در شبکه جدید آموزشی شاد که ۲۵ امکان به آن اضافه شده بسیاری از مشکلات سال گذشته برطرف و تنها یک پیام رسان نیست بلکه این شبکه قابلیت‌های زیادی دارد که تلاش شده امسال به نحو مطلوبی از این شبکه استفاده شود.

 

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود خانواده‌ها به عنوان شرکت آموزشی آموزش و پرورش در کنار ما و نه در مقابل ما قرار گیرند تا بتوانیم سال تحصیلی پیش رو را با تمام حساسیت‌ها و نگرانی خانواده‌ها به نحو مطلوبی پشت سر بگذاریم.

 

کرمی اضافه کرد: به همه خانواده‌ها این اطمینان داده می‌شود بهترین کار آموزشی به فرزندان آنها ارائه شود و لازمه این کار صبوری و همکاری آنها با آموزش و پرورش است.

 

وی یادآور شد: با شیوع ویروس کرونا در اسفند سال گذشته ۲ سوم سال تحصیلی گذشته و تنها یک سوم آن باقی مانده بود که با تدابیر صورت گرفته با موفقیت پشت سر گذاشته شد اما سال تحصیلی جدید یک سال استثنایی است زیرا هم دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها در شرایط خاصی قرار داشته و دارند.

 

کرمی در باره آغاز سال تحصیلی ۹۹- ۱۴۰۰ از روز شنبه ۱۵ شهریور ماه گفت: بازگشایی مدارس در استان بوشهر همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود.

 

وی بیان کرد: در این ارتباط روز شنبه به صورت نمادین تعداد کمی از دانش‌آموزان در مدرسه حاضر و به این صورت سال تحصیلی آغاز می‌شود.

 

کرمی اضافه کرد: هرچند اولویت آموزش و پرورش ارائه آموزش‌ها به صورت حضوری است اما مطابق با گزارش روزانه ستاد استانی کرونا در باره مناطق مختلف استان تصمیم‌گیری منعطفی انجام می‌شود.

 

وی اظهار داشت: براساس شیوه نامه بازگشایی ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش در مناطق سفید آموزش به صورت حضوری، در مناطق قرمز آموزش مجازی و در مناطق زرد نیز آموزش به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) ارائه می‌شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: ۳۰ تا ۳۵ درصد معادل یک سوم مدارس استان کم جمعیت هستند و امکان برگزاری حضوری کلاس‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد اما کلاس‌هایی با جمعیت ۳۰ یا ۴۰ نفر به صورت حضوری برگزار نمی‌شود.

 

وی بیان کرد: د رمناطق زرد در پایه ابتدایی و متوسطه اول ۲ روز آموزش حضوری، یک روز آموزش مجازی و ۲ روز تعطیل و در دوره‌ متوسطه دوم نیز ۲ روز آموزش حضوری ، ۲ روز آموزش مجازی و ۲ روز تعطیل خواهند بود.

 

کرمی اضافه کرد: زمان کلاس‌ها در فضای مجازی مانند حضوری ۴۵ یا ۵۰ دقیقه نیست بلکه ساعت تدریس در پایه اول ابتدایی ۲۵ دقیقه، پایه دوم تا ششم ابتدایی ۳۰ دقیقه و متوسطه اول و دوم ۳۵ دقیقه است.

 

وی با بیان اینکه درزمان حاضر ۹۶ درصد دانش آموزان استان ثبت نام شده اند ادامه داد: امسال ۱۵ شهریور ماه ۲۴۶ هزار دانش آموز در استان بوشهر همزمان با سراسر کشور سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند.

 

کرمی با اشاره به وعده اینترنت رایگان برای مدارس دولتی و همه دانش آموزانی که از شبکه شاد استفاده می‌کنند، گفت: در سطح کشور ۲۰ تا ۲۵ درصد دانش آموزان به دلیل کمبود زیرساخت‌ها و تجهیزات امکان استفاده از فضای مجازی را ندارند و این آمار در استان بوشهر معادل ۱۰ تا ۱۵ درصد است.

 

وی تاکید کرد: بازماندن حتی یک دانش آموز از آموزش برای ما زیاد است و با راهکارهای اندیشیده شده و توزیع درسنامه از طریق راهبران آموزشی و ارائه برنامه های آموزشی از طریق صدا و سیما تلاش می‌شود همه دانش آموزان زیر پوشش آموزش قرار گیرند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به ایرنا گفت: در این مدت محتوای آموزشی بومی برای همه درس‌ها تهیه و بانک محتوای آموشی برای کتاب‌های درسی تهیه شده و همه معاونان و شورای معاونان به عنوان ناظر معین برای بازرسی از مناطق آموزشی تعیین شده‌اند.

 

کرمی آموزش سرباز معلمان و معلمان جدیدالورود، توزیع لوازم التحریر رایگان برای دانش‌ آموزان نیازمند، توزیع کالاهای بهداشتی در بین دانش‌آموزان نیازمند را از جمله اقدامات صورت گرفته در استان بوشهر عنوان کرد.

 

وی استقبال نکردن خانواده‌ها از ثبت نام فرزندان خود در مقطع پیش دبستانی خبر داد و گفت: براساس پیش بینی ها امسال باید ۲۲ هزار نوآموز در این مقطع حضور داشته باشند که تاکنون تنها هفت هزار نوآموز ثبت نام شده‌اند.

 

کرمی تاکید کرد: آموزش این گروه از دانش‌آموزان به صورت مجازی ارائه می‌شود.

 

وی یادآور شد: لوازم ضد عفونی کننده مورد نیاز مدارس با یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5557 توسط e110 و در روز جمعه 14 شهریور 1399 ساعت 12:59:27
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5554
14 / 6 / 1399 - 12:47

جمیری: اداره امروز کشور نیازمند رئیسعلی‌ها است

بوشهرنیوز: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز برای اداره کشور بیش از هر چیزی نیازمند منش و روحیه رئیسعلی‌ها در تمامی عرصه‌ها هستیم. ؛

به گزارش بوشهرنیوز، عبدالکریم جمیری در دیدار با فعالان اجتماعی شهرستان دیلم ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سردار رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار اظهار داشت: امروز در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی نیازمند نقش آفرینی شخصیت‌هایی همچون شهید رئیسعلی دلواری و شهید سلیمانی هستیم.

 

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های نیروی انسانی جوان و خلاق افزود: اگر به جوانان صاحب صلاحیت، ارزشی و انقلابی میدان داده شود آنها از این آزمون به خوبی بر خواهند آمد، کم نداریم شخصیت‌های آزاده، توانمند، تکلیف نگر و شجاعی که بتوانند از پس مشکلات برآمده و افتخار بیافرینند.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر تصریح کرد: اگر فرصت و میدان در مدیریت کشور به جوانان داده شود، با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی بسیاری از مسائل و معضلاتی حل ناشدنی که امروز مردم با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند را مرتفع سازند.

 

 

جمیری با اشاره به خدمت اثر بخش جوانان در زمینه‌های هسته‌ای، فضایی، نانوتکنولوژی و نظامی به مردم ایران اسلامی بیان داشت: دیدیم جوانانی که در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کرده و آثار ارزشمندی را برجای گذاشتند، آن نتیجه میدان دادن به نیروهای جوان انقلابی و ارزشی بود، گله مندی امروز ما این است که به چنین نیروهای انقلابی برای مدیریت جهادی میدانی داده نمی‌شود.

 

به نوشه فارس، جمیری عضو کمیسیون انرژی، همچنین با حضور در تأسیسات نفتی منطقه دیلم از جمله پروژه استراتژیک خط لوله گوره – جاسک بازدید و در جریان روند اجرایی پروژه‌ها  قرار گرفت.

 

وی در جمع کارکنان این پروژه‌ها، ابراز امیدواری کرد: با اعتماد به باور ملی و بومی، بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی و استعدادهای جوانان صنعت نفت شاهد شکوفایی و خودکفایی در این صنعت خواهیم بود، روندی که باید با تقویت پتانسیل شرکت‌های دانش بنیان و دانش محور و نگه به ثروت اصلی یعنی نیروی انسانی شتاب بیشتری بگیرد.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5554 توسط e110 و در روز جمعه 14 شهریور 1399 ساعت 12:47:51
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5547
14 / 6 / 1399 - 12:33

تسلیت نایب رییس مجلس در پی درگذشت والده حجت الاسلام والمسلمین نوری جانی

بوشهرنیوز: نایب رییس مجلس شورای اسلامی طی پیامی درگذشت والده حجت الاسلام والمسلمین نوری جانی مشاور عالی خود را تسلیت گفت.؛

به گزارش بوشهرنیوز، دکتر علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی طی پیامی درگذشت والده حجت الاسلام والمسلمین نوری جانی مشاور عالی خود را تسلیت گفت.

 

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

 

برادر ارجمند جناب حجت الاسلام و المسلمین نوری جانی
ضایعه درگذشت والده ماجده جناب عالی موجب تالم و تأثر قلبی اینجانب گردید. اینجانب فقدان آن بانوی مومنه مکرمه را به جنابعالی و سایر بازماندگان و منسوبان ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه احدیت برای ایشان آرزوی مغفرت و رحمت واسعه الهی و حشر با پیام رسان نهضت حسینی (ع) حضرت زینب کبری (س) را دارم.

 

علی نیکزاد

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5547 توسط e110 و در روز جمعه 14 شهریور 1399 ساعت 12:33:40
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5541
4 / 6 / 1399 - 2:08

به قلم نصرالله شفیعی؛

عناصر نهضت حسینی، تحریف و رسالت کنونی ما

بوشهرنیوز: امروز رسالت همه ی رهروان امام حسین دو امر مهم است: تبلیغ عناصر اصلی قیام امام حسین علیه السلام و مبارزه با تحریف ها در ابعاد مختلف.؛

بوشهرنیوز- قیام امام حسین علیه السلام قیامی منحصر به فرد در طول تاریخ است. هیچ قیامی به اندازه ی قیام امام حسین دارای قدرت فراگیری و تأثیرگذاری و توان ماندگاری نداشته است.

 

این قیام تلخ ترین حادثه ی تاریخ بوده ولی شیرین ترین نتایج را برای بشریت به ارمغان داشته است. این شیرینی به چه عواملی بر می گردد؟ به عبارت دیگر چه عناصری در این قیام وجود داشته که توانسته این میزان تأثیرگذاری را در خود به همراه داشته باشد؟ مهم ترین عناصر شکل دهنده ی این قیام عبارتند از:

 

۱. اخلاص، همه ی سرتاسر قیام عاشورا نشان می دهد که انگیزه ی تمام عوامل دخیل در این قیام چیزی جز اخلاص و داشتن انگیزه ی الهی نبوده است. در لابلای تمام اوراق این قیام بزرگ و در تارو پود آن هیچ انگیزه ای جز رضایت الهی وجود نداشته است. هیچ کس نمی تواند در این قیام داعیه ای غیر از داعیه خدایی برای امام حسین و ۷۲ تن از یارانش اثبات کند. این اخلاص توانسته به وزن این قیام در برابر همه ی قیام های آزادی خواهانه بیفزاید و بی رقیب در ساحت اخلاص بتازد. همین امر باعث گردیده تا هر انسان آزاده ای با کمترین آشنایی با قیام امام حسین نسبت به آن شیفته و علاقه مند گردد.

 

۲. ایثار، هر قیام آزادیبخشی معمولا با ایثار همراه است. رهبران هر قیام زمانی می توانند مبارزه خود را به پیروزی برسانند که از جان و مال خود سرمایه گذاری کنند. و از این جهت قیام امام حسین علیه السلام بی نظیر است. هیچ قیامی را در جهان نمی توان مشاهده کرد که قیام کنندگان و تمام عناصر آن در راه هدف از تمامی هستی خود یعنی جان بگذرند. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که امام حسین علیه السلام و یارانش با یقین به رسیدن به مقام شامخ شهادت پا در میدان جهاد گذاشتند. نتیجه هم همین طور شد. علاوه بر آن خاندان عصمت و طهارت نیز پس از شهادت امام حسین علیه السلام در سختی و مشقت جانفرسایی که قلم از بیان آن ناتوان است قرار گرفتند.

 

۳. حماسه. قیام عاشورا یک قیام حماسی بزرگ و بی نظیر بود. قیام کنندگان در عالی ترین مرتبه شجاعت و رشادت قرار داشتند. آن ها با تعداد اندکشان در برابر سپاهی انبوه، بزرگ ترین حماسه ی تاریخ را رقم زدند. هیهات منا الذله شعار بزرگ آن آزادمردان بود و و این جمله امام حسین که فرمودند: من مرگ سرخ را بر زندگی توأم با ذلت ترجیح می دهم آیینه ای است از عنصر حماسه در این قیام بزرگ. به تعبیر دیگر می توان اصل قیام امام حسین را حماسه بزرگ دانست: حماسه ی چگونه زیستن، حماسه ی آزاد زیستن و حماسه چگونه مردن.

 

۴. عرفان، قیام امام حسین یک قیام معنوی و عرفانی بود. با ذکر و یاد خدا آمیخته بود. مهم ترین عامل محرکه ی این قیام اعتقاد به خدا و داشتن ایمان خالص بود. عرفان به معنای شور و اشراقی درونی که نتیحه ی شناخت و اعتقادی عقلانی است و فرد را عاشق محبوب می کند. در شب عاشورا یاران امام حسین علیه السلام تا صبح نخوابیدند و هر کس به فراخور به ذکری مشغول بود. یکی قرآن می خواند، یکی نماز می خواند و دیگری با خدای خود هرآنچه می خواست به راز و نیاز می نشست.
در روز عاشورا امام حسین به گونه ای نماز را در اولویت قرار داد که گویا هیچ چیز برای امام حسین با اهمیت تر از نماز وجود ندارد.

 

۵. مظلومیت. عنصر مظلومیت در قیام امام حسین نقطه ی اوج این قیام الهی است. نحوه رویارویی یاران امام حسین با سپاه یزیدیان، تعداد اندک این سپاه در مقابل انبوهی جمعیت سپاه دشمن، همگی نشان از مظلومیت این جمع قلیل بود. رفتار ددمنشانه ای که آن سپاه بی رحم در برابر امام حسین و یارانش به خرج دادند در تاریخ سابقه ندارد. قطعه قطعه کردن بدن های شهیدان قیام عاشورا در زیر سم اسبان از صحنه های تلخ و غیرقابل تحمل تاریخ است. رفتار ناجوانمردانه ای که از طرف سپاه یزید با اسرای اهل بیت صورت گرفت روی تاریخ را سیاه کرده است.

 

با توجه به عناصر موجود در نهضت امام حسین (ع) بازخورد این عناصر را باید در میان پیروان و رهروان این امام عاشورایی جست و جو کرد.

 

این بازخوانی از آن جهت اهمیت دارد که می توان به ارزیابی درست نشست که تا چه اندازه رهروان امام حسین توانسته اند این عناصر را در وجود خود بازخوانی و بازیابی کنند.

 

همواره در برابر هر جریان حق، خطر تحریف و انحراف وجود دارد. این انحراف از سوی دو دسته صورت میگیرد:

 

۱. خواص فرصت طلب که تلاش می کنند هر نهضتی را در جهت اهداف خود مصادره کنند. آن‌ها چون می دانند که نمی توانند نهضت امام حسین (ع) را از بیخ و بن برکنند به تحریف آن می پردازند. گاه خطر تحریف از خطر مبارزه با اصل واقعه خطرناک‌تر است.

 

۲. عوام عافیت طلب، عوامی که می خواهند مسلمان باشند ولی نمی خواهند برای مسلمانی هزینه کنند. می خواهند مسلمان باشند و هم زمان منافع دنیوی اشان نیز تأمین شود. آن‌ها چون دل به دنیا بسته اند حاضر نیستند همه عناصر قیام امام حسین (ع) را که شورآفرین، زندگی ساز و تبدیل کننده یک زندگی ذلت بار به یک زندگی عزت آفرین است در وجود خود زنده کنند. از همین رو است که از قیام امام حسین (ع) فقط سینه زنی آن و برگزاری مراسم روضه ی آن را می فهمند. سینه زنی و روضه خوانی آن‌ها نیز به گونه ای است که هیچ خطری برای منافع دنیوی اشان ایجاد نکند.

 

در این آسیب زایی نهضت حسینی عوامل مؤثر دیگر در تحریف نهضت حسینی را نیز نباید نادیده گرفت.

 

آن‌ها که به نهضت حسینی پیش از آنکه به عنوان یک رسالت تاریخی و تاثیرگذار در زندگی بنگرند به منافع خود که از این رهگذر برایشان فراهم می شود نگاه می کنند. آن ها به این اصل اعتقاد ندارند که در چارچوب قیام عاشورا باید علیه ظلم یزیدیان بپا خاست و عرصه را بر آنان که به دین و دنیای مردم دست اندازی می کنند تنگ کرد. این افراد با هرگونه حرکت شورآفرین، ایمان افزا که زمینه ساز مقابله با دشمنان انسانیت است مخالفت می کنند. این افراد به نهضت حسینی به عنوان یک دکان نگاه می کنند که باید با نوحه خوانی یا روضه خوانی جیب خود را پر کنند. توجه ندارند چه می خوانند و چه می گویند آن‌ها آن نوحه و روضه ای می خوانند که منافعشان را تأمین کند. توجه ندارند که این نوحه و روضه چه پیامی دارد. نهضت حسینی را به تحریف می کشاند یا خیر؟ از این رو است که همواره شاهد هستیم از این رهگذر صدمات زیادی خورده ایم.

 

هر چند پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ورود نوحه خوان‌های انقلابی تا حد زیادی بازار عده ای نوحه خوان حرفه ای کساد گردید و یا آن‌ها نیز سعی کردند خود را در راستای رویکرد جدید اصلاح کنند؛ اما امروز شاهد هستیم که تحریفی سخت نوحه خوانی نهضت حسینی را تهدید می کند. استفاده از آلات لهو و لعب در نوحه‌های عزاداری، تقلید از خوانندگان موسیقی و پایین آوردن سطح نوحه خوانی به موسیقی های کوچه و بازاری تهدید های جدی است که محتوای عناصر نهضت حسینی را تهدید می کند.

 

نظارت بر نوحه خوان ها و جلوگیری قاطع از نوحه خوان‌های هنجار شکن و آگاهی بخشی به برخی روحانیون که هر زهرماری را با روضه ی امام حسین (ع) مخلوط نکنند، کمک شایانی به زنده نگه داشتن عناصر نهضت حسینی خواهد کرد. امروز رسالت همه ی رهروان امام حسین دو امر مهم است: تبلیغ عناصر اصلی قیام امام حسین علیه السلام و مبارزه با تحریف ها در ابعاد مختلف.

 

همان طور که اشاره شد در کنار عده ای از مداحان حرفه ای که رسالتی جز پر کردن جیب خود از این رهگذر ندارند در میان روضه خوانان نیز عده ای بدون توجه به ماهیت حماسی و انقلابی قیام عاشورا با نقل داستان های دروغین و ساختگی که صرفا به ایجاد احساسات در میان مردم می پردازند سعی دارند بازار سودآوری خود را گرم نگه دارند. درست است که وجود روحانیت آگاه و انقلابی همواره مدافع سنگر قیام عاشورا در برابر تحریف ها بوده است ولی نمی توان آثار مخرب آن دسته از واعظان دکان مسلک را در مواجهه با نهضت امام حسین علیه السلام نادیده انگاشت.

 

بر همین اساس باید راه استاد شهید مطهری در مبارزه با خطر تحریف قیام حسینی همواره باز باشد. روشنگری مداوم و پالایش همیشگی محتوای قیام عاشورا ضرورتی غیر قابل انکار است که به تداوم و پویا ماندن این قیام بی نظیر کمک خواهد کرد.

 

اینها که بدان اشاره شد غیر از خطری است که از ناحیه ی شیعه ی انگلیسی کیان قیام عاشورا را تهدید می کند.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5541 توسط e110 و در روز سه شنبه 4 شهریور 1399 ساعت 02:08:41
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5535
2 / 6 / 1399 - 13:13

معارفه مسئول جدید نمایندگی ولی فقیه در تیپ پیاده سپاه امام صادق(ع) بوشهر

بوشهرنیوز: با حکم نماینده محترم، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام یعقوب یحیایی به نمایندگی، ولی فقیه در تیپ پیاده امام صادق (علیه السلام) (یگان رزم سپاه در استان بوشهر) منصوب گردید.؛

به گزارش بوشهرنیوز، مراسم تودیع و معارفه مسئول نمایندگی، ولی فقیه در تیپ پیاده امام صادق (ع) با حضور مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه استان، فرمانده تیپ پیاده و دیگر مسئولین استانی در حسینیه تیپ پیاده، برگزار شد.

 

در ابتدای مراسم، فرمانده تیپ پیاده امام صادق (ع) استان بوشهر، ضمن تسلیت ایام ماه محرم و خیر مقدم به مسئولین و حاضرین در مراسم، خاطرنشان کرد: یک مسئول زمانی می‌تواند در پست سازمانی خود توفیقی به دست آورد که از خداوند متعال کمک بخواهد.

 

سرهنگ پاسدار کشاورز، خدمت صادقانه را ویژگی بارز یک مدیر کارآمد و توانمند در نظام اسلامی دانست و اظهار کرد: در این صورت به طور قطع، توفیق‌های بیشتری در خدمت به جامعه و مردم به دست خواهد آمد.

 

مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر، ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و سالروز شهادت جانگداز سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران با وفایش، گفت: ماه محرم، ماهی است که در آن سالار شهیدان با قیام و ایستادگی خود در مقابل ظلم و ستم و بی عدالتی، مکتب انسان ساز و جاودانی بنام عاشورا را بنیان نهاد و درس حریت، عدالت، عزت، سرافرازی و شجاعت و جوانمردی و راه و رسم پاسداشت عقیده و بیزاری از ذلت را به تمام مسلمانان و آزادگان عالم و نسل‌های تاریخ آموخت.

 

حجت السلام دشتی تصریح کرد: شهادت و شهادت طلبی الگوی شهدا و ایثارگران ما در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بوده و هست و دلدادگی و پایبندی به مرام سید و سالار شهدا در سلوک و طریق زندگی آنان مبرهن و آشکار است و چنانکه امام خمینی (قدس سره الشریف) می‌فرماید: «انقلاب اسلامی ایران پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن است».

 

در ادامه حجت الاسلام اعلمی نژاد ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه فرماندهی تیپ پیاده، همه معاونت‌ها و پاسداران تیپ، به پاس همکاری که با مجموعه نمایندگی، ولی فقیه داشتند، یادآور شد: به دلیل اعتمادی که مردم جامعه به روحانیان دارند، در مشکلات به آن‌ها مراجعه کرده و آن‌ها نیز با دلسوزی و پیگیری‌های خود سعی در حل گرفتاری‌های آن‌ها دارند.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از تیپ پیاده امام صادق (ع) استان بوشهر، حجت الاسلام یحیایی نیز، این ایام را، ماه حزن و اندوه، ماه عزای امام حسین (ع) را تسلیت گفته و خاطرنشان کرد: حراست از باورها، اخلاقیات و اعتقادات دینی پاسداران به‌عهده مجموعه‌حوزه نمایندگی، ولی فقیه سپرده شده است و امیدواریم بتوانیم در این ارگان منشأ خیر بوده و گره گشای مشکلات بسیجیان، سپاهیان و خانواده‌های آن‌ها باشیم.

 

در این آئین از زحمات حجت الاسلام اعلمی نژاد قدردانی شده و حجت الاسلام یعقوب یحیایی، با حکم نماینده محترم، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مسئول نمایندگی، ولی فقیه در تیپ پیاده امام صادق (ع) استان بوشهر، منصوب شد.

 

حجت الاسلام یحیایی از رزمندگان مدافع حرم، همرزم شهید محمد احمدی جوان و از جمله روحانیون انقلابی و توانمند دشتستانی است که پیش از این مسئولیت‌هایی همچون نمایندگی، ولی فقیه در نواحی دشتستان، گناوه، ریاست سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان و معاونت فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر را در کارنامه خود دارد.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5535 توسط e110 و در روز یکشنبه 2 شهریور 1399 ساعت 13:13:53
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5532
1 / 6 / 1399 - 13:07

رئیس حوزه هنری بوشهر مطرح کرد:؛

ضربه کرونا به بدنه فرهنگ و هنر بوشهر

بوشهرنیوز: رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: شیوع کرونا ضربه مهلکی به بدنه فرهنگ و هنر استان بوشهر زده است. ؛

به گزارش بوشهرنیوز، امید پارسایی‌فر اظهار داشت: بخش زیادی از جوانان و پیشکسوتان استان بوشهر از طریق هنر و فرهنگ ارتزاق می‌کردند که به دلیل شیوع کرونا خیلی از این افراد بیکار و خانه‌نشین شده‌اند و در انتظار حمایت و کمک مسئولین هستند.

 

وی با بیان اینکه هنر و فرهنگ جز صنعت‌های پرسود هستند و باید به صورت حرفه‌ای با آن برخورد شود تصریح کرد: با توجه به سال جهش تولید برای رونق و جهش فرهنگ و هنر باید مسئولین و مردم به آن یک نگاه ویژه‌تری داشته باشند.

 

پارسایی‌فر اضافه کرد: در فعالیت‌های هنری استان بوشهر داری ظرفیت‌های فراوان در نسل جوان است که باید برای رشد این ظرفیت برنامه‌ریزی منسجم‌تر و حمایت بیشتری صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه برای حمایت از هنرمندان باید به سمت صندوق‌های حمایتی هنرمندان برویم تصریح کرد: از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم برای تقویت حوزه فرهنگ و هنر استان ردیف‌های ملی و استانی در نظر بگیرند.

 

وی، با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و نقش مهم هنرمندان در این عرصه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کرونا شرایط ویژه‌ای در برپایی مراسم سوگواری سیدوسالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش در ماه محرم ایجاد کرده است و در این وضعیت توجه ویژه‌ای به شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی شده است.

 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر به مهر گفت: با توجه به شروع ماه محرم حسینیه مجازی هنر حوزه هنری بوشهر در ماه محرم راه‌اندازی می‌شود.

 

وی، با اشاره به تولید آثار هنری در جریان برگزاری کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر افزود: برگزاری این کنگره زمینه تولید آثار هنری به سمت‌وسوی ایثار و شهادت سوق داد و آثار فاخری تولید و عرضه شد.

 

پارسایی‌فر از تدوین نقشه راه فرهنگی و هنری استان بوشهر در جریان برگزاری کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: هنرمندان در عرصه جامعه در بخش‌های مختلف نقش‌آفرینی می‌کنند که حمایت از این قشر باید موردتوجه قرار بگیرد.

 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ویروس کرونا صدماتی به عرصه‌های گوناگون وارد کرده است ولی چراغ هنر خاموش نمی‌شود گفت: تولید آثار و فعالیت هنرمندان در مقابله با سختی‌ها و شرایط گوناگون بسیار اثرگذار است.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5532 توسط e110 و در روز شنبه 1 شهریور 1399 ساعت 13:07:24
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5525
1 / 6 / 1399 - 12:51

قدردانی شهروندِ بوشهری از رییس کل دادگستری استان بوشهر

بوشهرنیوز: یکی از شهروندان بوشهری با ارسال نامه ای برای "بوشهرنیوز" از پیگیری ها و خدمات علی جمادی، رییس کل دادگستری استان بوشهر قدردانی کرد.؛

به گزارش بوشهرنیوز، در نامه این شهروند بوشهری که نسخه ای  از آن برای “بوشهرنیوز” ارسال شده، آمده است:

 

بزرگ بودن آموختنی است اما فقط به واسطه اصالت و ریشه دار بودن؛ و خصوصیت بارز انسان های بزرگ و اصیل نوعدوستی است و احترام به هم نوع در هر شرایط و هر موقعیتی که باشند، و چه خوب است که انسان هایی اینچنین در رأس کار و امور مملکت باشند.

 

جناب آقای جمادی بزرگوار
بنده به عنوان یک شهروند بوشهری به خود و به استانم می بالم که انسانی غیور با مردانگی هرچه تمام تر در مهم ترین جایگاه قضایی شهرم قد برافراشته است .

 

ردای پاک اصالت و مردانگی برازنده مردانی چون شماست . باشد که همه مردم استانم با وجود مردانی چون شما دلشاد و با امنیت زندگی کنند .

 

امنیت چه در بعد روانی و چه در بعد فرهنگی و اجتماعی فقط به واسطه انسان هایی بزرگ و اصیل برقرار می شود.

 

بی شک شما از نمایندگان بر حق خدا بر روی زمینید .

 

و فقط خداوند حافظ و هادی شماست .

 

با قلبی شکسته و آکنده از غم وغصه از دست دادن فرزند جگر گوشه ام ،برایتان بهترین موفقیت ها را آرزو کردم ؛

 

زمانی که سرخورده و دلشکسته تر از همیشه از برخورد نا به جای یک قاضی ،یک دادور، که نامش باید تداعی انصاف و عدالت باشد ،بودم .

 

و تمامی باورهایم از این منصب مهم به هم ریخته بود،تنها با پیامکی که هیچ انتظاری از این چنین پیگیری دادورانه ای نداشتم ،و فقط به دنبال تسکینی بر این تحقیر ناروا برای خانواده داغدارم بود .

 

آن چنان حمایت و عدالتی رااز شما و جناب آقای صداقت مسول محترم حفاظت و اطلاعات ان ارگان محترم دیدم که خداوند را بار دگر سپاس گفتم از وجود مردانی با انصاف و با عدالت همچون شما در رأس کار .

 

من به عنوان فعال فرهنگی هنری و سفیر اجتماعی استان بوشهر در مبارزه با آسیب های اجتماعی با توانی مضاعف و انگیزه ای فراتر در راستای تحقق اهداف مشترک از جان و دل مایه می گذارم ،و این درس مهم اخلاقی را (که در شرایط سخت و مشغله ی فراوان رسیدگی به امور هم نوع )از شما به خاطر می سپارم تا در زمان موعود جبران کننده لطف و مرحمت جنابعالی و همکاران پر تلاشتان باشم .

 

رحمت خداوند شامل حال و روزتان

پریسا امیری

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5525 توسط e110 و در روز شنبه 1 شهریور 1399 ساعت 12:51:59
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5520
6 / 5 / 1399 - 17:59

شفافیت، از شعار تا عمل در رفتار نماینده دشتستان

بوشهرنیوز: از آنجایی که آقای نماینده خود را به نوعی در جریان انتخابات مدیون بذرپاش و حامیان کاندیدای رقیب (فروزنده) می دانست ناگهان پا پس نهاد و منفعت سکوت را بر شفافیت ترجیح داد. آقای نماینده جوان می دانست که نباید بذر پاش را از خود برنجاند و زاکانی هم کذلک… نتیجه آن که اعلام رای نهایی و شفافیت در این مورد برای شخص ایشان هزینه آور است.؛

بوشهرنیوز-  بلاشک شفافیت و نگاه ویژه و بدون سانسور به زندگی اصحاب قدرت موجبات ارتقاء و پیشرفت سلامت اداری و کاستن از آنارشیسم اداری را به دنبال دارد و روابط ما بین مردم و مسئولین را تقویت می‌کند.

 

نگاه عقلایی و حقوقی به این گزاره باعث تقویت ساختار های دموکراسی و مردم محوری در جامعه می شود و نتیجه آن ریل گذاری مناسب در راستای توسعه همه جانبه کشور می باشد. قدرت در صورتی که نیروی مهارکننده‌ای برای آن تعریف نشده باشد فسادزاست و این از بدیهیات امور سیاست ورزی است، تا جایی که اندیشمندان اخلاق درسیاست، قدرت بدون شفافیت را فاصله گرفتن از اصول اخلاقی و انسانی تعریف می کنند .

 

اگرچه قانون اساسی جمهوری اسلامی جای هیچ گونه ابهام و سانسور را در اصول خود باز نگذاشته است و سیره امامین انقلاب به عنوان شاخص انقلابی گری و شاقول ولایت‌مداری بر این مسئله تاکید موکد داشته ولی متاسفانه دریک دهه ی اخیر عده‌ای اصول اولیه انقلاب را رها کرده و مردم را نقطه مقابل منافع خود دانسته و راه کتمان واقعیت و سانسور اطلاعات را پیش گرفته و بنا را بر عدم شفافیت بامردم گذاشتند.

 

چندی پیش کاندیدای جوان و کم تجربه ولی علاقه مند به دنیای سیاست وارد رقابت های انتخاباتی در بزرگترین شهرستان استان شد که شعار شفافیت را سرلوحه ی نگاه انتخاباتی خود قرار داده بود و همواره در منشور های مختلف خود ذکر جمیل شفافیت را فریاد می کرد. بعد از رای آوردن در چند صحنه نسبت به انجام این امر اهتمام نمود و بارقه های امید را در دل مردم زنده کرد تا اینکه ماجرای ریاست دیوان محاسبات به عنوان مهمترین نهاد نظارت و شفاف سازی در کشور آزمونی بزرگ را پیش پای نماینده قرارداد.

 

اهمیت دیوان محاسبات به واسطه کارکردخاص آن وفلسفه قرارگرفتن آن تحت مجموعه قوه تقنینی کشور نقش شفاف سازی را بیش ازپیش برجسته می سازد.

 

نظارت برهزینه کرد اموال عمومی وبه عبارتی دیگربودجه که صاحبان حقیقی آن مردم هستند برعهده نمایندگان آن هاگذاشته شده است ونمایندگان دراین خصوص وکلای موکلان خودهستند و مطابق قانون واخلاق نباید کاری برخلاف غبطه وصلاح موکلان خودانجام دهند و پرداختن به این موضوع بیش ازهرزمان دیگری نیازمندشفافیت می باشد.

 

از آنجایی که آقای نماینده خود را به نوعی در جریان انتخابات مدیون بذرپاش و حامیان کاندیدای رقیب (فروزنده) می دانست ناگهان پا پس نهاد و منفعت سکوت را بر شفافیت ترجیح داد. آقای نماینده جوان می دانست که نباید بذر پاش را از خود برنجاند و زاکانی هم کذلک… نتیجه آن که اعلام رای نهایی و شفافیت در این مورد برای شخص ایشان هزینه آور است.

 

به همین دلیل به راحتی از کنار شعار و منشور مدون خود گذشت و این عاقبت کسانی است که برای رشد و ارتقاء خود چشم یاری به مرکزنشینان داشته باشند و چون احقاق حقوق مناطق محروم از کانال کرنش و تبعیت از نمایندگان شاخص مجلس نمی‌گذرد باید منتظر عاقبت نافرجامی برای آینده دشتستان بود.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5520 توسط e110 و در روز دوشنبه 6 مرداد 1399 ساعت 17:59:20
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5517
14 / 4 / 1399 - 16:52

ناکامی نمایندگان خوزستان در هیات رئیسه کمیسیون‌های مجلس!

بوشهرنیوز: سهم نمایندگان خوزستان از هیات رئیسه کمیسیون‌ها فقط نائب رئیسی سید محمد مولوی نمایند مردم آبادان  در کمیسیون آموزش و تحقیقات بود.؛

بوشهرنیوز- اعضای هیأت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم شورای اسلامی در اجلاسیه اول انتخاب شدند.

 

سهم نمایندگان خوزستان از هیات رئیسه کمیسیون‌ها فقط نائب رئیسی سید محمد مولوی نمایند مردم آبادان  در کمیسیون آموزش و تحقیقات بود.

 

۱۷ نماینده دیگر خوزستان نتوانستند در هیات رئیسه ۱۳ کمیسیون تخصصی مجلس نقشی ایفا کنند.

 

در دوره قبل ۶ کرسی از هیات رئیسه کمیسیون‌ها متعلق به نمایندگان خوزستان بود و فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس، رئیس کمیسیون انرژی بود.

 

این مسئله باعث وارد شدن انتقادات از سوی نخبگان استانی و فعالان اجتماعی و مجازی به نمایندگان خوزستانی شد.

 

استانی که ۸۰ درصد امکانات و بودجه کشور را فراهم می‌کند شایسته بود که نمایندگان این استان در هیات رئیسه کمیسیون‌های تخصص مختلف از جمله اقتصاد، انرژی، امنیت و فرهنگ حضور داشته باشند.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5517 توسط e110 و در روز شنبه 14 تیر 1399 ساعت 16:52:28
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5513
14 / 4 / 1399 - 16:12

علی زینبی پست کشوری گرفت

بوشهرنیوز: علی زینبی از مدیران بومی استان بوشهر به سمت مدیرکل مرکز حراست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور منصوب شد.؛

به گزارش بوشهرنیوز، زینبی که برادرِ شهید و از آزادگان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس می باشد سوابقی همچون معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر، مدیرکل امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حراست بانک صادرات کشور را در کارنامه دارد.

پایگاه خبری تحلیلی “بوشهرنیوز” ضمن تبریک به این مدیر ارزشمند بومی، توفیقات روزافزون وی در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و خانواده های محترم و معزز شهدا و ایثارگران را از درگاه خداوند سبحان مسئلت دارد.

 

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 5513 توسط e110 و در روز شنبه 14 تیر 1399 ساعت 16:12:26
© Copyright 2020 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر