شماره : 3101
۳۰ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸

تصاویر روز

“گرتا تونبرگ” فعال محیط زیست معروف سوئدی با باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا در دفتر این مقام سابق سیاسی در واشنگتن دی‌سی/ رویترز اعتصاب کارکنان شرکت “جنرال موتورز” آمریکا در ایالت “کنتاکی” آمریکا/ رویترز ماموران اداره گمرک شیلی با سگ‌های موادیاب خود در رژه بزرگ نظامی در شهر سانتیاگو (پایتخت) حاضر شده‌اند./ خبرگزاری فرانسه

“گرتا تونبرگ” فعال محیط زیست معروف سوئدی با باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا در دفتر این مقام سابق سیاسی در واشنگتن دی‌سی/ رویترز

دیدار

اعتصاب کارکنان شرکت “جنرال موتورز” آمریکا در ایالت “کنتاکی” آمریکا/ رویترز

اعتصاب کارکنان شرکت

ماموران اداره گمرک شیلی با سگ‌های موادیاب خود در رژه بزرگ نظامی در شهر سانتیاگو (پایتخت) حاضر شده‌اند./ خبرگزاری فرانسه

ماموران اداره گمرک شیلی با سگ‌های موادیاب خود در رژه بزرگ نظامی در شهر سانتیاگو (پایتخت) حاضر شده‌اند./ خبرگزاری فرانسه

تظاهرات جهانی بزرگ مقابله با پیامدهای تغییرات اقلیمی در ۱۵۰ کشور جهان/ لندن/PA

تظاهرات جهانی بزرگ مقابله با پیامدهای تغییرات اقلیمی در 150 کشور جهان/ لندن/PA

تظاهرات جهانی بزرگ مقابله با پیامدهای تغییرات اقلیمی در ۱۵۰ کشور جهان/بروکسل/ EPA

تظاهرات جهانی بزرگ مقابله با پیامدهای تغییرات اقلیمی در 150 کشور جهان/بروکسل/ EPA

مراسم افتتاحیه جام جهانی “راگبی” در شهر توکیو ژاپن/ خبرگزاری فرانسه

مراسم افتتاحیه جام جهانی

عبور هواپیمای شرکت هوایی” اتحاد” از روی پلی روی بزرگراه فرودگاه شهر فرانکفورت آلمان/ آسوشیتدپرس

عبور هواپیمای شرکت هوایی

نمایش هوایی در روز نیروی هوایی در پایگاه هوایی “اوسان”کره جنوبی/ آسوشیتدپرس

نمایش هوایی در روز نیروی هوایی در پایگاه هوایی

کارگران در حال تعمیر تاسیسات نفتی “خریص” عربستان سعودی که در حملات شنبه هفته گذشته به شدت آسیب دیده است./ رویترز

کارگران در حال تعمیر تاسیسات نفتی

پارکینگ هواپیماهای زمین‌گیر شده بوئینگ ۷۳۷ مکس در ایالت واشنگتن آمریکا/ رویترز

پارکینگ هواپیماهای زمین‌گیر شده بوئینگ 737 مکس در ایالت واشنگتن آمریکا/ رویترز

نشست خبری مشترک رییس ستاد مشترک ارتش و وزیر دفاع آمریکا در مقر وزارت دفاع در واشنگتن دی‌سی/ پنتاگون

نشست خبری مشترک رییس ستاد مشترک ارتش و وزیر دفاع آمریکا در مقر وزارت دفاع در واشنگتن دی‌سی/ پنتاگون

ماساژ نوزاد ۳ ماهه در شهر “زنگبار” کشور آفریقایی “تانزانیا”/ رویترز

ماساژ نوزاد 3 ماهه در شهر

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3101 توسط sobhan و در روز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۸:۲۱
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3098
۳۰ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

استاندار خوزستان ورود کند؛

ضرورت حمایت مالی از خرمشهر برای میزبانی از اربعین حسینی

بوشهرنیوز: بر همین اساس لازم است که از شهرستان خرمشهر به دلیل میزبانی از اربعین حسینی حمایت ویژه و گسترده مالی انجام شود تا خرمشهر با مشکل روبه‌رو نشود.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، خرمشهر هر ساله در ایام اربعین حسینی، مفتخر است که میزبان خیل عظیم زائران و مشتاقان و محبان حضرت سیدالشهدا(ع) برای عزیمت به عتبات عالیات است.

امسال نیز مسؤولان خوزستانی در کنار مردم خونگرم و میزبان پسند خرمشهر، با به کارگیری تمام ظرفیت‌های شهرستان آماده میزبانی از خیل عظیم زائران است.

با توجه به اینکه اربعین یک حرکت فرهنگی بزرگ و وسیعی است، باید به آن فراملی نگاه شود و آن را در حد میزبانی فقط یک شهر کاهش نداد.

بر همین اساس هر ساله شهرداری خرمشهر به دلیل میزبانی مستقیم از اربعین، بودجه مربوطه به خدمات شهری را صرف این امر می‌کند تا مشکلی در روند حرکت عظیم و بزرگ حماسه اربعین پیش نیاید.

سال گذشته شهرداری خرمشهر برای تامین هزینه‌های جانبی از جمله شست‌و‌شو و تعمیر سرویس‌های بهداشتی، تعمیر و اهدا مصالح به مواکب، تعمیر ناوگان اتوبوس‌ها و دیگر خوارج جانبی، ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه کرد که با پیگیری‌ها صورت گرفته به قول شهردار فقط ۳۰۰ میلیون تومان بازگشته است!

بر همین اساس لازم است که از شهرستان خرمشهر به دلیل میزبانی از اربعین حسینی حمایت ویژه و گسترده مالی انجام شود تا خرمشهر با مشکل روبه‌رو نشود.

استاندار خوزستان نیز باید به این امر ورود جدی داشته باشد و با تدابیر درست بودجه مناسبی را برای خرمشهر اختصاص دهد.

همچنین ستاد اربعین حسینی کشور با وجود اینکه در قامت اول مدیریت بحث اربعین در کشور مطرح است باید نگاه ویژه‌‌تری به خرمشهر داشته باشد چرا که خرمشهر به صورت مستقیم با جریان اربعین رو به رو است در حالی که سایر استان‌ها و شهرستان‌ها غیرمستقیم مرتبط هستند.

امیدواریم به خرمشهر در بحث اربعین حسینی یک نگاه فراملی ایجاد شود تا شاهد خدمت‌رسانی بهتر و مناسب‌تر به زائران باشیم.

اربعین حسینی نماد عزت و استقامت شیعه در جهان است که باید مسؤولان نظام مقدس اسلامی به عنوان خادمان مکتب علوی نسبت به این حماسه عظیم اهمیت ویژه‌ای قائل باشند.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3098 توسط sobhan و در روز ساعت ۱۴:۲۹:۰۸
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3091
۳۰ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲

 حکم جالب قاضی/کاشت نهال در مزار شهدا به جای زندان

بوشهرنیوز: در اجرای خدمات عمومی رایگان هزینه‌ای بر محکوم بار نمی‌شود و نهادهای پذیرنده لوازم اجرای حکم و ایمنی را در اختیار محکوم قرار می‌دهند.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، استفاده از تنبیه و مجازات‌های جایگزین حبس، یکی از مهمترین راهکارهای پیش روی نظام قضایی کشور و همسو با سیاست حبس زدایی است.

اکنون با ورود ریاست جدید قوه قضاییه بیش از گذشته سعی می‌شود که حبس زدایی صورت بگیرد و مجازات‌های مبتنی بر فرهنگ و آداب و قانون و شرع جایگزین شود.

یکی از فواید مهم اعمال مجازات جایگزین حبس، کاهش جمعیت زندان‌ها است، در برخی از زندان‌های کشور جای برای فرا گرفتن دیگر زندانیان نیست یا با انبوه جمعیت مواجه هستند که اعمال مجازات جایگزین در کاهش این مسئله بسیار موثر است.

فایده دوم اعمال مجازات جایگزین حبس که از مورد اول نیز مهم‌تر است، بازگشت مجدد مجرمان به جامعه است که این مورد یکی از اهداف مهم نظام قضایی کشور است.

اساسا هدف اساسی مجازات، اصلاح و بازپروری مجرم است، این خدمات عمومی رایگان هم مجرم و هم جامعه را بهرمند می‌سازد و هم مانع گسترش زندانیان خواهد شد.

برای نیل به اهداف کلان قوه قضائیه در راستای سیاست حبس زدایی و تاکیدات ریاست قوه‌قضائیه و داشتن جامعه‌ای سالم‌تر، برای متهمان جرائم غیر عمدی و برخی از متهمان جرایم عمدی که مجازات قانونی جرم ارتکابی آنها تا سه ماه حبس تعیین شده به صورت الزامی و یا حداکثر مجازات قانونی آنها بیش از سه ماه تا ۶ ماه حبس و یا در نهایت از ۶ ماه تا یک سال حبس تعیین شده است به شرط نداشتن سابقه محکومیت کیفری ممکن است مجازات جایگزین حبس صادر شود.

در صورت اعمال مجازات‌های جایگزین، مجرم نیز متناسب با عمل خلاف قانون مورد برنامه‌های اصلاحی و تربیتی قرار می‌گیرد و با آگاهی از عواقب عمل خویش به ارائه خدمات عام‌المنفعه می‌پردازد و از این طریق با حفظ روابط خانوادگی و اجتماعی به نحو مطلوبی به جامعه باز می‌گردد و جامعه نیز از خدمات رایگان وی سود می‌برد.

بر همین اساس در آبادان برای تعداد حدود بیش از ۵۰ نفر از متهمان کیفری حکم مبنی بر کاشتن حداقل ۵۰ اصله نهال در گلزار شهدای آبادان صادر شده که در حال اجرا است.

البته هرگز مجازات زندان یک سارق یا کلاهبردار به جایگزین‌های حبس تبدیل نمی‌شود و حتی اگر سوابق محکومیت کیفری وجود داشته باشد مجرم مشمول جایگزین‌های حبس نمی‌شود به همین دلیل شهروندان باید توجه کنند که مجرمان حرفه‌ای یا مجازات بیشتر از یک سال حبس، محکومیت زندانشان را تحمل خواهند کرد چرا که از شرایط صدور حکم جایگزین حبس گذشت شاکی و یا نبود شاکی و میزان مجازات است.

در اجرای خدمات عمومی رایگان هزینه‌ای بر محکوم بار نمی‌شود و نهادهای پذیرنده لوازم اجرای حکم و ایمنی را در اختیار محکوم قرار می‌دهند.

بر همین اساس اداره محیط زیست آبادان طی نشستی با دادگستری آبادان تهیه هزار اصل نهال به منظور اجرای حکم جایگزین حبس فراهم کرده و سهم به سزایی در اجرای این احکام و زیباسازی شهری داشته است.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3091 توسط sobhan و در روز ساعت ۱۴:۲۲:۳۹
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3088
۳۰ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

با حکم استاندار بوشهر؛

برزگرزاده سرپرست دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر شد

بوشهرنیوز: باید دید آیا استاندار بوشهر از برزگرزاده به عنوان مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری استفاده خواهد کرد یا این که تا زمان انتصاب مدیرکل بعدی از وی به عنوان سرپرست استفاده خواهد کرد.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ طی حکمی توسط گراوند، استاندار بوشهر، عباس برزگرزاده به عنوان سرپرست دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر منصوب شد.

وی پیش از این مدیرکلی دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری را برعهده داشت.

گفته می شود استاندار بوشهر با حفظ سمت حکم برزگرزاده را برای سرپرستی دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر صادر کرد.

تاکنون عادل دهدشتی مدیرکلی دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر را برعهده داشت که اخیرا به عنوان مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کشور منصوب شد و به تهران رفت.

باید دید آیا استاندار بوشهر از برزگرزاده به عنوان مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری استفاده خواهد کرد یا این که تا زمان انتصاب مدیرکل بعدی از وی به عنوان سرپرست استفاده خواهد کرد.

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3088 توسط e110 و در روز ساعت ۱۴:۲۰:۲۲
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3087
۳۰ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸

 بی‌عدالتی آموزشی !

بوشهرنیوز: ملاک باید جیب مستضعفان و فقرا باشد، نباید به دلایل واهی و پوچ برای ملت و مردم و دانش‌آموزان هزینه تراشید، اگر ضروری است وظیفه دولت است که اقدام و فراهم کند.؛

به گزارش بوشهرنیوز، شالوده نظام مقدس اسلامی عدالت است. یکی از اهداف والا و اساسی انقلاب اسلامی، همسانی میان تمام افراد بود.

در نظام مقدس اسلامی، عدالت حرف اول و آخر را می‌زند، اگر در جامعه‌ای و کشور و ملتی مستضعفان و مستمندان گرفتار بی عدالتی باشند قطعا آن جامعه فرسنگ‌ها با آموزه‌های دینی فاصله دارد.

اکنون در آستانه آغاز سال تحصیلی و شروع ماه مهر هستیم، ماه و فصلی که باید رنگ و بوی آموزش و نشاط و شادابی و عطوفت بدهد، متاسفانه گاهی اوقات بنا به دلایلی رنگ رنج و بی‌بضاعتی و فقر و بی‌عدالتی می‌دهد.

متاسفانه در دهه اخیر در کشور در مسئله آموزش شاهد بی‌عدالتی هستیم، بی‌عدالتی که میان دانش‌آموزان متمول و مستمند و توانا و فقیر دیوار کشیده، دیواری که باعث ایجاد فاصله طبقاتی شده است.

یکی از بی‌عدالتی‌های نظام آموزشی، وجود مدارس مختلف با نام‌های متنوع است، برخی مدارس وجود دارند که برای تحصیل در آنها باید هزینه‌های گزاف پرداخته شود و به همین دلیل فقط عده‌ای از افراد می‌توانند در این نوع مدارس مشغول به تحصیل شوند.

یکی دیگر از بی‌عدالتی‌های نظام آموزشی، توزیع ناعادلانه امکانات در سطح مدارس استان‌ها و شهرستان‌ها است، گاهی اوقات به گوش می‌رسد که در فلان استان یا بهمان شهر امکانات آموزشی و تحصیلی به خوبی و به صورت وسیع توزیع می‌شود اما برخی از مدارس در بدترین نوع امکانات قرار دارند.

هزینه تراشی برای دانش‌آموزان را باید به عنوان سومین نوع از بی‌عدالتی در نظام آموزشی دانست، برخی مدارس تحت عنوان هزینه اردو، هزینه کتاب‌های کمک درسی، هزینه فرم لباس و… برای خانواده دانش‌آموزان هزینه ایجاد می‌کنند در حالی که اساسا لزوم ندارد اما به صورتی جلوه می‌دهند که امری ضروری است.

این بی‌عدالتی‌ها بر خلاف قانون اساسی کشور است، طبق قانون آموزش رایگان است، اما متاسفانه برخی از افراد و مدارس و آموزشگاه‌ها و مجموعه‌ها در سایه عدم نظارت برای خود دکانی باز کرده‌اند و چپاول می‌کنند.

اگر این نوع اقدامات امری ضروری است باید دولت اقدام کند و امکانات را برای دانش‌آموزان فراهم کند اگر امری ضروری نیست پس چرا مردم را مجبور می‌کنند در این بین نیز مجلس بی‌تفاوت عمل می‌کند و سکوت اختیار کرده است.

ملاک باید جیب مستضعفان و فقرا باشد، نباید به دلایل واهی و پوچ برای ملت و مردم و دانش‌آموزان هزینه تراشید، اگر ضروری است وظیفه دولت است که اقدام و فراهم کند.

با این بی‌عدالتی‌های در سطح آموزش در بلند مدت کشور آسیب فراوانی خواهد دید، آسیبی که به مراتب کشور را دچار خسران می‌کند.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3087 توسط sobhan و در روز ساعت ۱۴:۱۸:۱۶
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3084
۳۰ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

هدف دشمنان در جنگ نرم چیست؛

نابودی ارزش‌ها و به حاشیه رفتن نام و یاد شهدا

بوشهرنیوز: دشمن در جنگ نرم به دنبال این است که ارزش‌ها و آموزش‌های دفاع مقدس، ارزش‌های حاکم بر جامعه را از مردم بگیرد و یاد و نام شهدا را به فراموشی بسپارد و در نهایت سبک زندگی مردم را تغییر دهد.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، در آستانه سالروز حمله رژیم بعث به خاک ایران هستیم، رژیمی که تا بن دندان مسلح و با حمایت تمام جهان به مصاف ملتی بدون امکانات اما سرشار از ایمان رفت.

دفاع مقدس برگرفته از عاشورا است، همه چیز دفاع مقدس از کربلا و محرم نشات گرفته و با تاسی از کربلا و آموز‌های آن است و اگر اینگونه نبود قطعا نمی‌توانستیم شاهد از خودگذشتگی جوانان برای دفاع از خاک و ارزش‌های نظام باشیم.

رهبر معظم انقلاب فرمودند:«زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست». ایشان در جای دیگر فرمودند:«اجازه ندهید گرد و غبار فراموشی بر یاد و خاطره شهدا غلبه و آن را بپوشاند».

دشمن در جنگ نرم به دنبال این است که ارزش‌ها و آموزش‌های دفاع مقدس، ارزش‌های حاکم بر جامعه را از مردم بگیرد و یاد و نام شهدا را به فراموشی بسپارد و در نهایت سبک زندگی مردم را تغییر دهد.

یادآوری نام و یاد و ذکر شهدای والامقام در هر عرصه و میدان، موضع‌گیری در برابر جنگ نرم دشمن و مقابله در خط مقدم است تا دشمن بدانند هرچند که می‌داند ملت ایران مانند دوران دفاع مقدس ایستاده‌ و با قدرت راه خود را ادامه می‌دهد.

رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند:«ما هرچه داریم به برکت خون شهدا است». اگر امروز ملت ایران در سطح جهان به عزت و آزادگی و اقتدار و تنومندی و شرافت شهره است، علت اصلی آن ایثار و فداکاری شهیدان است.

امروز در جنگ نرم دشمن درصدد است ارزش‌های نظام مقدس اسلامی و نام شهدا را  از بین برده و با تغییر سبک زندگی  به دنبال این  است که ارزش‌ها و بزرگ‌مردی‌هایی که به دنبال آنها هستیم را از ما بگیرند.

متاسفانه برخی از اعوان و انصار دشمن در داخل با کج‌فهمی و نادانی و بدسلیقگی به تمام معنا، دشمن را برای رسیدن به هدف خود یاری و همراهی می‌کنند.

ملت ایران همواره خود را مدیون به خون پاک و طاهر شهیدان می‌داند، اگر امروز آمریکای مستکبر و انگلیس خبیث و اسرائیل کودک‌کش در برابر اقتدار ایران اسلامی تحقیر شده و به زانو درآمدند، قطعا و بدون هیچ شکی شهیدان بودند که زمینه‌ساز این مسئله شدند.

شهیدان به منزله چراغ در این دنیای تاریک و پر از جنایت هستند، دشمن به دنبال خاموشی این چراغ است که با توکل به خدای متعال هرگز این چراغ پرنور راهنماه خاموش نخواهد شد.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3084 توسط sobhan و در روز ساعت ۱۴:۱۴:۳۴
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3081
۳۰ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

هدیه نتانیاهو به ترامپ!

بوشهرنیوز: اما نتایج اولیه انتخابات رژیم صهیونیستی بر خلاف این سعی و کوشش نتانیاهو است، طبق نتایج اولیه انتخابات، موقعیت حزب وی به شدت به عقب رفته تا حدودی که در آستانه شکست است.؛

به گزارش بوشهر‌نیوز، عبرتی که دشمنان احمق انقلاب اسلامی و دشمنان آزادگی و عزت و اقتدار به یکدیگر هدیه می‌دهند اما چه سود که فایده‌ای ندارد!

یکی از علت‌های تحرکات نظامی بنیامین نتانیاهو ظرف چند ماه اخیر علیه سوریه، لبنان و غزه برای قدرت‌نمایی و جلب و جذب افکار عمومی در آستانه انتخابات است.

گفته می‌شود که نتانیاهو با این اقدامات پوشالی خود سعی دارد که بر شکست‌های اخیر خود سرپوشی بگذارد و آراء جامعه عمومی صهیونیست‌ها را به سبد خود بازگرداند.

اما نتایج اولیه انتخابات رژیم صهیونیستی بر خلاف این سعی و کوشش نتانیاهو است، طبق نتایج اولیه انتخابات، موقعیت حزب وی به شدت به عقب رفته تا حدودی که در آستانه شکست است.

این آمار بیانگر این مطلب است که ضربات مهلک و غافلگیر کننده جهاد اسلامی، حماس و حزب‌الله در ماه‌های گذشته، تاثیر مهمی در کاهش و سقوط جایگاه نتانیاهو در میان جامعه عمومی صهیونیست‌ها داشته و این نشان‌دهنده پیروزی جریان مقاومت در مقابل استکبار و زورگویان است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، ساعتی قبل نسبت به موضوع کاهش موقعیتی بنیامین نتانیاهو واکنش نشان داد.

این خبرگزاری نوشت:« آینده سیاسی نتانیاهو با تردید رو به رو شد نخست‌وزیر اسرائیل و متحدان تندروی او موفق به کسب اکثریت پارلمان نشدند».

همچنین خبرگزاری اردن به نقل از یک کارشناس عرب اسراییلی تاکید کرد «دوره نتانیاهو به سر آمد و توافق قرن هم با او به پایان رسیده است».

این موضع نتانیاهو عبرتی است برای دیگر مستکبران ذلیل که قصد خودکشی دارند، این جماعت باید بدانند که جسارت و درگیری نظام با محور مقاومت به سود آنها نخواهد بود و در نهایت به چاه ویلی تبدیل خواهد شد که در آن دفن می‌شوند.

ترامپ نیز اکنون به استقبال انتخابات در آمریکا می‌رود، به اعتقاد کارشناسان میزان محبوبیت وی با توجه به شکست‌های مکرر در منطقه کاهش یافته و باید بداند که نتانیاهو برای او عبرتی ملموس است.

رییس جمهور آمریکا بهتر از هر کس می‌داند کمترین درگیری نظامی در منطقه، نسخه او را می‌پیچد بر همین اساس بعید است که این رییس جمهور تاجر مرتکب چنین حماقت و نادانی شود مگر اینکه عقل خود را از دست بدهد!

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3081 توسط sobhan و در روز ساعت ۱۴:۱۱:۵۹
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3073
۳۰ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶

امروز اعلام شد؛

سعادت؛ مخالفِ شفافیت آرای نمایندگان

بوشهرنیوز: ظاهرا محمد باقر سعادت اعلام کرده که شفاف سازی خوب است ولی شفافیت آرا نمایندگان را قبول ندارم.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ صبح امروز یکی از خبرگزاری کشوری لیست نمایندگان موافق و مخالف شفافیت آرا را منتشر کرد.

 

در این لیست از ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی، ۲۲۷ نفر موافق، ۱۴ نفر مخالف و دو نفر درباره شفافیت آرا نظر ممتنع داشتند و البته برخی نیز حاضر به اعلام نظر خود نشده و جواب سئوال درباره شفافیت را به گونه‌ای دیگری دادند.

 

در لیست ارایه شده سه نماینده استان بوشهر یعنی خدری، شهریاری و الماسی با طرح شفافیت آرای نمایندگان موافقت کردند اما سعادت، نماینده دشتستان نظر مخالف خود را اعلام کرده است.

 

ظاهرا محمد باقر سعادت اعلام کرده که شفاف سازی خوب است ولی شفافیت آرا نمایندگان را قبول ندارم.

 

گزارش های دریافتی حاکیست از ۲۹۰ نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۲۲۷ نفر اعلام کردند موافق طرح شفافیت آرای نمایندگان هستند، ۱۴ نفر مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند و دو نماینده نیز گفتند که رایشان ممتنع است.

 

همچنین بعد از چند روز تماس و پیگیری به دلیل عدم پاسخگویی تلفن همراه، امکان اخذنظر ۳۳ نماینده نیز فراهم نشد. گفته می شود دو نماینده پس از اطلاع از سوال، تماس را قطع کردند و به دلیل خاموش بودن تلفن همراه سه نفر از نمایندگان، امکان اخذنظر آنها فراهم نشد.

 

البته یک نماینده اعلام کرد وقت پاسخ به این سوال را ندارد. دو نماینده اعلام کردند ترجیح می‌دهند در این باره اظهار نظر نکنند. یک نماینده هم اعلام کرد سوال شما پوپولیستی است.

 

همچنین یک نماینده بعد از شنیدن سوال اعلام کرد بعدا تماس بگیرید. یک نماینده هم که به رحمت ایزدی رفته است (مرتضی صفاری نطنزی) و یک نماینده هم عضو حقوقدان شورای نگهبان شده است (محمد دهقان).

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3073 توسط e110 و در روز ساعت ۱۳:۳۶:۲۸
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3070
۲۷ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰

وقتی جای مردم و مسئولین عوض می شود!؛

 آقای باشی زادگان! درآمد آب منطقه ای بوشهر از شرکت های نفتی چند میلیارد است؟

بوشهرنیوز: باشی زادگان باید به افکار عمومی پاسخ بدهد شرکت آب منطقه ای بوشهر به طور سالیانه چند میلیارد تومان پول از فروش آب های زیرزمینی از شرکت های نفتی درآمد دارد؟؛

بوشهرنیوز- حسین باشی زادگان، سرپرست شرکت آب منطقه ای بوشهر با ممنوعه و ممنوعه بحرانی خواندن عمده دشت های استان گفت: طی پنج ماه اخیر میانگین افت سطح آب آبخوان های استان بوشهر به ۲۰ سانتیمتر رسیده است به طوری که در بعضی دشت ها نظیر جم، ریز، باغان، دشت پلنگ، لاور، دهرود-تنگ ارم، بوشکان، طلحه – فاریاب، خون و برازجان، افت سطح آب سفره های زیرزمینی از حداقل ۳۰ سانتیمتر تا نزدیک به ۱ متر اتفاق افتاده است.

 

این در حالیست همچنانکه در گزارش های قبلی “بوشهرنیوز” و برخی رسانه های استان بوشهر نیز منعکس شده بود در حال حاضر در جنوب استان یعنی در دشت های بحرانی جم و ریز شاهد برداشت های غیراصولی به ویژه توسط نفتی ها هستیم.

 

مشخص نیست کدام دستگاهِ اجرایی باید جلوی برداشت های غیرمجاز آب در دشت های بحرانی و بحرانی ممنوعه استان بوشهر را بگیرد که باشی زادگان به عنوان مدیر مهم ترین دستگاهِ متولیِ آب استان به جای برخورد و جلوگیری از برداشت ها و هدررفت آب های زیرزمینی و ارایه گزارش های آن به افکار عمومی، از افت سطح این آب ها گلایه و اظهار نگرانی می کند!

 

باید به مدیرعامل آب منطقه ای بوشهر گفت که شما باید حافظ و نگهبانِ سفره های آب زیرزمینی استان باشید نه اینکه هر ازچندگاهی فقط به مردم هشدار داده و به ارایه آمار و ارقام از افت منابع آب زیرزمینی پرداخته و به جامعه نگرانی تزریق کنید.

 

نگاهی به سابقه باشی زادگان نشان می دهد وی سال هاست معاونت حفاظت و بهره برداری از آب های زیرزمینی شرکت آب منطقه ای بوشهر را عهده دار بوده و ارتباط مستقیم با برداشت ها از سفره های زیرزمینی داشته است.

 

شرکت آب منطقه ای بوشهر در راس و باشی زادگان به عنوان معاون اسبق حفاظت و بهره برداری از آب های زیرزمینی و همچنین سرپرست فعلی این شرکت باید به مردم پاسخ دهد به چه دلیل شرکت های نفتی علی رغم ممنوعه بودن دشت های جم و ریز از این دشت ها آب برداشت می کنند؟

 

باشی زادگان باید به افکار عمومی پاسخ بدهد شرکت آب منطقه ای بوشهر به طور سالیانه چند میلیارد تومان پول از فروش آب های زیرزمینی از شرکت های نفتی درآمد دارد؟

 

این که مدیران و متولیان آبی استان هم مانند شهروندان عادی فقط نگرانِ دشت های ممنوعه بوده و در دلِ مردم منطقه رعب و وحشت ایجاد کنند، دردی از کسی درمان نمی شود.

 

متاسفانه سال هاست آب منطقه ای بوشهر به جای برخورد با شرکت های نفتی و جلوگیری از برداشت آن ها از منابع آب های زیرزمینی به کشاورزان هشدار داده و گاها چاه های کشاورزی منطقه را مسدود می کنند و همین موضوع تاکنون تنش ها و درگیری هایی نیز بین مردم و مامورین این شرکت به وجود اورده است.

 

انتظار می رود همچنانکه این روزها برخورد با دانه درشت ها در دستور کار مراجع قضایی قرار گرفته است شرکت آب منطقه ای بوشهر هم به جای خرده گیری و برخورد با کشاورزان منطقه در مقابل شرکت های بزرگ نفتی که با برداشت های غیراصولی آسیب های جدی به دشت های ممنوعه جم و ریز وارد کرده اند، ایستادگی کرده و مانع از آسیب رساندن بیشتر به سفره های آب منطقه شود وگرنه ارایه آمار و ارقام و ترس در دلِ مردم استان و منطقه ایجاد کردن نیازی به مدیریت ندارد.

 

 

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3070 توسط e110 و در روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۰:۵۷
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3065
۲۷ / ۶ / ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

پس از کشمکش ها و حاشیه های ایجاد شده؛

سعیدی برکنار شد/شجاعی از پسماند رفت

بوشهرنیوز: به نظر می رسد شهردار بوشهر با پذیرش اشتباهات خود در انتصاب سعیدی، شخص دیگری را به عنوان سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری منصوب کرد.؛

به گزارش بوشهرنیوز؛ پس از حاشیه های ایجادشده توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر در زمان برگزاری جشنواره دو سالانه ادبی و دعوت از چهره های خاص و مورددار، خبر رسید سرانجام درپی افزایش تنش ها بین شهردار بوشهر و مدیرعامل این سازمان، در نهایت سعیدی برکنار شد.

 

البته برخی خبرها از ارایه پیشنهادی به سعیدی برای استعفا حکایت دارد اما برخی دیگر از برکناری وی توسط امیری، شهردار بوشهر خبر داده اند.

 

اگرچه از همان ابتدا و پیش از صدور حکم سعیدی، بسیاری از نخبگان و رسانه های بوشهر به شهردار این شهر نسبت به پیامدهای این انتصاب و سیاسی کاری هایی که ممکن است در آینده به وجود بیاید هشدار داده بودند اما فشارهای درون و بیرونی شورا به شهردار در نهایت منجر به صدور حکم مدیرعاملی برای صادق سعیدی شد اما دیری نپایید که امیری به اشتباه خود پی برده و اکنون گفته می شود شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری از ادامه همکاری با یکدیگر منصرف شدند.

 

حاشیه ها و اختلافات بین امیری و سعیدی از زمانی آغاز شد که مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر در جشنواره دوسالانه ادبی با دعوت از نویسندگان مورددار و ضدانقلاب، حاشیه های زیادی ایجاد کرده بود.

 

حتی کار تا جایی پیش رفت که بعدها خبرهایی از توبیخ و درج در پرونده برای سعیدی در بعضی رسانه ها دست به دست شد.

 

اکنون اما به نظر می رسد شهردار بوشهر با پذیرش اشتباهات خود در انتصاب سعیدی، شخص دیگری را به عنوان سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری منصوب کرد.

 

گفته می شود احمد بارگاهی به عنوان سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر تا انتصاب مدیرعامل، مسئولیت این سازمان را برعهده خواهد داشت.

 

همچنین خبر می رسد شجاعی از سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر به سازمان حمل و نقل شهرداری رفته و کردگار، مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری به عنوان مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند جانشین شجاعی شد.

 

به نظر می رسد اهمیت سازمان پسماند موجب شد تا شهردار تغییر مدیرعامل این سازمان را در اولویت قرار داده و کردگار را از سازمان حمل و نقل به سازمان مدیریت پسماند منتقل کند.

 

هچنین خبر می رسد شجاعی از مدیرعاملی سازمان پسماند به سازمان حمل و نقل منتقل شده و فعلا قرار است سرپرستی این سازمان را به عهده بگیرد.

 

ثبت شده در سایت بوشهرنیوز طی شماره 3065 توسط e110 و در روز ساعت ۱۱:۱۶:۲۹
© Copyright 2019 http://bushehrnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر