کد خبر : 10181
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۸
-

با نگاهی بر کاندیداهای احراز صلاحیت شده؛

پیچیدگی های انتخاباتی حوزه بوشهر، گناوه و دیلم

پیچیدگی های انتخاباتی حوزه بوشهر، گناوه و دیلم
بوشهر نیوز: در هر چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر کاندیداهای شاخصی وجود دارند که علاوه بر داغ کردن تنور انتخابات، هر کدام از آن ها از اقبال نسبتا خوبی برای ورود به ساختمان بهارستان به عنوان نمایندگان مجلس دوازدهم برخوردار هستند.؛

بوشهرنیوز- انتخابات مجلس دوازدهم در هر چهار حوزه استان بوشهر دارای پیچیدگی های خاصی شده است.

 

پیچیدگی هایی که ممکن است پس از تایید صلاحیت نهایی و نزدیک شدن به زمان انتخابات، یک کاندیدا را روانه بهارستان کرده یا یک کاندیدا را به راحتی از رسیدن به مجلس ناکام بگذارد.

 

به بیان دیگر پیچیدگی های این دوره از انتخابات مجلس دوازدهم طوری است که ممکن است با هر خطایی توسط یک کاندیدا، آرا تغییر کرده و رقیب وی را روانه مجلس کند.

 

در هر چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر کاندیداهای شاخصی وجود دارند که علاوه بر داغ کردن تنور انتخابات، هر کدام از آن ها از اقبال نسبتا خوبی برای ورود به ساختمان بهارستان به عنوان نمایندگان مجلس دوازدهم برخوردار هستند.

 

در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم عبدالکریم جمیری، نماینده فعلی با غلامعلی میگلی نژاد، نماینده اسبق این حوزه، جعفر پورکبگانی، نفر اول انتخابات شورای ششم بوشهر و تیمور یزدان شناس رقابت تنگاتنگی خواهند داشت.

 

پورکبگانی که حساب ویژه ای بر روی مساجد بوشهر باز کرده است نشست های متعددی با گروه های مختلف حوزه انتخابیه داشته و یکی از رقبای جدی جمیری، نماینده فعلی بوشهر، گناوه و دیلم محسوب می شود.

 

البته پورکبگانی در بین نیروهای انقلابی در هر سه شهرستان بوشهر، گناوه و دیلم حامیان پروپاقرصی دارد.

 

غلامعلی میگلی نژاد، نماینده اسبق شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم نیز از اقبال خوبی برای ورود به بهارستان برای بار دوم برخوردار است.

 

گفته می شود میگلی نژاد نشست های متعددی با سیاسیون شهرستان های حوزه انتخابیه داشته و حتی شنیده شده بخشی از گروه های انقلابی و اصولگرایان نیز از وی حمایت خواهند کرد.

 

البته نباید از نظر دور داشت که میگلی نژاد ممکن است در این دوره حمایت طیف قالیباف را هم داشته باشد زیرا وی در دوره های گذشته ارتباط نزدیکی با ستادهای تبلیغاتی رییس مجلس کنونی داشت.

 

تیمور یزدان شناس، از نیروهای انقلابی و از فعالین ستاد آیت الله رییسی در انتخابات ریاست جمهوری نیز از دیگر کاندیداهای این دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم است.

 

یزدان شناس که سابقه فرمانداری گناوه و کنگان را در کارنامه دارد، حامیان پروپاقرصی در بین بخشی از اصولگرایان و نیروهای انقلابی دارد و گفته می شود در صورت حمایت های احزاب اصولگرا رقیب جدی برای جمیری، نماینده فعلی خواهد بود.

 

البته ماشاالله احمدی و سید محمد هاشمی فرد هم از کاندیداهای این حوزه انتخابیه هستند که هر کدام از آن ها، آرای بخشی از جامعه را به خود اختصاص خواهند داد به طوری که گفته می شود حضور احمدی در شمال استان بوشهر می تواند در کاهش آرای جمیری اثرگذار باشد.

 

از طرفی نباید از آرای جمیری، نماینده کنونی این حوزه به سادگی گذشت زیرا وی با توجه به حامیانی که دارد ممکن است در دوقطبی های ایجاد شده به راحتی فضا را به نفع خود مدیریت کرده و برای بار سوم نماینده حوزه بوشهر، گناوه و دیلم شود.

 

باید دید در نهایت کدام یک از این کاندیداها خواهند توانست نظر گروه های سیاسی را به خود جلب کرده و از حمایت آن ها در انتخابات برخوردار شود زیرا با توجه به پیشینه و سوابق نامزدهای نامبرده می توان گفت هر کدام از آن ها از پتانسیل نسبتا خوبی برای رفتن به بهارستان برخوردار هستند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

ایران و جهان