کد خبر : 9062
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
-

چه کسی پاسخگوست؟؛

داروخانه های خوش رنگ و لعابِ بدونِ دارو در بوشهر

داروخانه های خوش رنگ و لعابِ بدونِ دارو در بوشهر
بوشهرنیوز: مشخص نیست سایست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر چه مبنایی بوده و به چه دلیل در حالی که بسیاری از داروخانه ها حتی از داشتن شربت های ساده ای مانند دیفن هیدرامین یا حتی قرص های سرماخوردگی مانند کوریزان محروم هستند اما همچنان مجوز تاسیس داروخانه صادر می شود.؛

بوشهرنیوز– این روزها در هر خیابانی از شهر بوشهر تعدادی داروخانه خوش رنگ و لعاب دیده می شود.

 

این داروخانه ها در تزیین نمای داخلی و ویترین گوی سبقت را از یکدیگر ربودند و به محلی برای عرضه انواع و اقسام پودرهای ورزشی و لوازم آرایشی تبدیل شده اند.

 

در حال حاضر اکثر محل هایی که به دلیل کرایه های سنگین به ویژه در خیابان های پرتردد و شلوغ شهر بوشهر پیشتر در اختیار بانک ها قرار داشتند به داروخانه ها واگذار شده اند.

 

به نظر می رسد سودِ حاصل از فروش پودرهای ورزشی و لوازم آرایشی در داروخانه به راحتی پاسخگوی هزینه های سنگین کرایه، پرسنل و سایر نیازهای داروخانه ها باشد زیرا در غیراینصورت تعداد داروخانه ها در شهر بوشهر به صورت قارچی افزایش نمی یافت.

 

افزایش بی رویه تعداد داروخانه ها در شهر بوشهر در حالی است که در شهرهای اطراف مرکز استان داروخانه به میزان کافی برای شهروندان آن ها وجود نداشته و در شب مردم برای تهیه ساده ترین داروها می بایست به مرکز استان مراجعه کنند.

 

مشخص نیست سایست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر چه مبنایی بوده و به چه دلیل در حالی که بسیاری از داروخانه ها حتی از داشتن شربت های ساده ای مانند دیفن هیدرامین یا حتی قرص های سرماخوردگی مانند کوریزان محروم هستند اما همچنان مجوز تاسیس داروخانه صادر می شود.

 

آشِ معاونت غذا و داروی داروخانه علوم پزشکی بوشهر آنچنان شور شده که جمعه شب شیر خشک آپتامیل برای کودکان بالای یک سال در داروخانه های شبانه روزی این شهر موجود نبود.

 

یکی از داروخانه های شبانه روزی بوشهر در پاسخ به دلیلِ نبودِ شیر خشک آپتامیل بالای یک سال گفته بود که چند روزی است این شیر خشک در داروخانه ها توزیع نشده است.

 

جالب این که متصدی یکی از داروخانه ها به یکی از شهروندان بوشهری که برای خریدِ شیر خشک آپتامیل ۳ مراجعه کرده بود اعلام کرد که به دلیل نبودِ این نوع شیر از آپتامیل دو یعنی شیرخشک مربوط به سنین بین شش تا یکسال استفاده کند.

 

اکنون باید از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پرسید وقتی که این معاونت توانِ توزیعِ شیر خشک ساده برای کودکان را نداشته یا حتی گاها ساده ترین داروها برای بیماران یافت نمی شود صدور مجوزهای متعدد و تاسیس داروخانه های شیک و پر رنگ و لعاب برای این شهر چه دردی از مردم درمان می کند؟

 

آیا بهتر نیست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به جای تعدد داروخانه ها و افزایش کمیت به سمت کیفیت رفته و ضمن رایزنی با وزارت بهداشت توان و انرژی خود را صرف تامین داروهای موردنیاز شهروندان استان بوشهر کند؟

 

آیا بهتر نیست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر متقاضیان تاسیس داروخانه ها را به سمت تاسیس داروخانه در شهرهای اطراف مرکز استان هدایت کرده و بدین طریق به سمت تمرکززدایی گام برداشته و خدمات رسانی را به شهرهای اطراف مرکز استان و حتی نقاط دورافتاده تر توزیع کند؟

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

ایران و جهان